زمان کنونی: ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۲۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مشاوره درباره درس ریاضی مهندسی برای ارشد نرم افزار ۹۵

ارسال:
۲۹ شهریور ۱۳۹۴, ۰۹:۰۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ شهریور ۱۳۹۴ ۰۴:۴۵ ب.ظ، توسط p30SiNa.)
سلام. من از اواخر تیر برای ارشد شروع کردم. یک سری درس هارا تونستم در تابستون بخونم (بهمراه تست زدن)
دروس ساختمان داده، طراحی الگوریتم، پایگاه، نظریه، منظقی رو کامل خوندم
سیستم عامل و ساختمان گسسته هم نصفه
این ترم ۱۵ واحد دارم و ترم بعد با پروژه میشه ۱۴ واحد فکر کنم
من مشکلی که دارم اصلا ریاضی مهندسی رو نمیتونم بخونم
اگرم بخوام شروع کنم باید کتاب های ریاضی ۱ و معادلات رو مرور کنم چون چندبار اومدم ریاضی مهندسی رو از روی کتاب پارسه معتقدی بخونم ولی یا خیلی سخت میفهمیدم یا بعضی قسمت ها باید به کتاب های ریاضی ۱ یا معادلات رجوع میکردم و اینکه واقعا خیلی بی حوصله میخونم و وقتی کتاب ریاضی مهندسی جلوم بازه (چه جزوه استادم که خیلی جزوه خوب و آسونیه چه کتاب پارسه) سریع خسته میشم

ولی این مشکل رو در خوندن آمار و گسسته ندارم و با علاقه میخونم (محاسبات رو هنوز شروع نکردم هیچ ایده ای ندارم که چجوریه)

سوالم اینه که اگه من ریاضی مهندسی رو بذارم کنار اشکالی نداره؟ احساس میکنم حتی اگه خوب هم وقت بذارم آخر هم سوالات سختی در کنکور بیاد و نتونم بزنم
از طرفی خیلیا میگن اگه وقت داری همه درس هارو بخون. موندم چیکار کنم.

ممنون میشم راهنمایی کنین.

با تشکر.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۹ شهریور ۱۳۹۴, ۰۹:۱۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ شهریور ۱۳۹۴ ۰۹:۱۲ ب.ظ، توسط Innocence.)
RE: مشاوره درباره درس ریاضی مهندسی برای ارشد نرم افزار ۹۵
(۲۹ شهریور ۱۳۹۴ ۰۹:۰۴ ب.ظ)p30SiNa نوشته شده توسط:  سلام. من از اواخر تیر برای ارشد شروع کردم. یک سری درس هارا تونستم در تابستون بخونم (بهمراه تست زدن)
دروس ساختمان داده، طراحی الگوریتم، پایگاه، نظریه، منظقی رو کامل خوندم (بهمراه تست زدن)
اگرم بخوام شروع کنم باید کتاب های ریاضی ۱ و معادلات رو مرور کنم چون چندبار اومدم ریاضی مهندسی رو از روی کتاب پارسه معتقدی بخونم ولی یا خیلی سخت میفهمیدم یا بعضی قسمت ها باید به کتاب های ریاضی ۱ یا معادلات رجوع میکردم و اینکه واقعا خیلی بی حوصله

ولی این مشکل رو در خوندن آمار و گسسته ندارم و با علاقه میخونم (محاسبات رو هنوز شروع نکردم هیچ ایده ای ندارم که چجوریه)

یک سوالم اینه که اگه من ریاضی مهندسی رو بذارم کنار اشکالی نداره؟ احساس میکنم حتی اگه خوب هم وقت بذارم آخر هم سوالات سختی در کنکور بیاد و نتونم بزنم

سوال دومم اینه که نرم افزار دانشگاه های تهران حداکثر تا چه رتبه هایی قبول میشن؟

با تشکر.
دوست عزیز ریاضی مهندسی کریمی انتشارات نصیر رو بخونید

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۳۰ شهریور ۱۳۹۴, ۰۶:۰۸ ق.ظ
(۲۹ شهریور ۱۳۹۴ ۰۹:۰۴ ب.ظ)p30SiNa نوشته شده توسط:  سلام. من از اواخر تیر برای ارشد شروع کردم. یک سری درس هارا تونستم در تابستون بخونم (بهمراه تست زدن)
اگرم بخوام شروع کنم باید کتاب های ریاضی ۱ و معادلات رو مرور کنم چون چندبار اومدم ریاضی مهندسی رو از روی کتاب پارسه معتقدی بخونم ولی یا خیلی سخت میفهمیدم یا بعضی قسمت ها باید به کتاب های ریاضی ۱ یا معادلات رجوع میکردم و اینکه واقعا خیلی بی حوصله میخونم و وقتی کتاب ریاضی مهندسی جلوم بازه (چه جزوه استادم که خیلی جزوه خوب و آسونیه چه کتاب پارسه) سریع خسته میشم

یک سوالم اینه که اگه من ریاضی مهندسی رو بذارم کنار اشکالی نداره؟ احساس میکنم حتی اگه خوب هم وقت بذارم آخر هم سوالات سختی در کنکور بیاد و نتونم بزنم

با تشکر.
سلام
مشکلی نیس این درس رو هم حذف کنید
شما نگاه رتبه برترای کنکور امسال یا سالهای پیش کنید بازم درس کنار گذاشتن
چون واقعا هم تعداد دروس زیاده و هم حجیم هستن و سنگین کتب مطالعاتی ارشد
من خودم هم ریاضی مهندسی رو کنار گذاشتم
و بجاش گسسته و محاسبات عددی میخونم
موفق باشید

ناخدایی که از طوفان بترسد هرگز به مقصد نخواهد رسید
ارسال:
۳۰ شهریور ۱۳۹۴, ۰۹:۴۴ ق.ظ
(۳۰ شهریور ۱۳۹۴ ۰۶:۰۸ ق.ظ)mmm1374 نوشته شده توسط:  
(29 شهریور ۱۳۹۴ ۰۹:۰۴ ب.ظ)p30SiNa نوشته شده توسط:  سلام. من از اواخر تیر برای ارشد شروع کردم. یک سری درس هارا تونستم در تابستون بخونم (بهمراه تست زدن)

با تشکر.
سلام
مشکلی نیس این درس رو هم حذف کنید
شما نگاه رتبه برترای کنکور امسال یا سالهای پیش کنید بازم درس کنار گذاشتن
چون واقعا هم تعداد دروس زیاده و هم حجیم هستن و سنگین کتب مطالعاتی ارشد
من خودم هم ریاض??ޅهندسی رو کنار گذاشتم
و بجاش گسسته و محاسبات عددی میخونم
موفق باشید

ببخشید دوست عزیز قانون اینجا (قبلا" که قانون داشت )این بود که نمیشد در آواتار از آرم مراکز نظامی و تصاویر مقامات کشور استفاده کرد.
این آواتارتون را عوض کنید . اینجوری برداشت میشه که شما نماینده یه ارگان رسمی کشور هستید و هر حرفی بشما زده بشه تلقی دیگه ای داره.
ارسال:
۳۰ شهریور ۱۳۹۴, ۰۱:۵۲ ب.ظ
(۲۹ شهریور ۱۳۹۴ ۰۹:۱۲ ب.ظ)marzie.ahmadi نوشته شده توسط:  دوست عزیز ریاضی مهندسی کریمی انتشارات نصیر رو بخونید

(۳۰ شهریور ۱۳۹۴ ۱۱:۲۳ ق.ظ)reza.ilka نوشته شده توسط:  سلام دوست عزیز. دمت گرم. همه درس ها رو که خوندی. حیف نیست مهندسی رو حذف کنی؟ ریاضی مهندسی کریمی ج۱ رو بخون(خود مهندس کریمی گفته چاپ ۱۰ به بعد رو بگیرید بهتره). پیش نیاز خاصی هم نمیخواد. یه ذره مثلثات (در حد دبیرستان) - انتگرال یگانه(یه ذره فقط بدونی کافیه) - کلیتی از معادلات . اگرم واقعا حالش رو نداری چند تا مبحث رو فقط بخون.

ممنونم دوستان. Blush فقط جلد یک رو بخونم کافیه؟ یا دو هم لازمه؟
ارسال:
۳۰ شهریور ۱۳۹۴, ۰۲:۰۹ ب.ظ
سلام
منم منطقی وساختمان داده وطراحی الگوریتم وهوش ونظریه خوندم.بقیه اشم میخونم.ولی ریاضی مهندسی نه.سخته.وحجمش زیاده.بنظرمن عوض اینکه وقتمو بذارم واسه ریاضی مهندسی.میشنیم امارومحاسبات عددی میخونم.اخر سر اگه وقت اضافه اوردم میخونم
ارسال:
۳۰ شهریور ۱۳۹۴, ۰۵:۱۷ ب.ظ
(۳۰ شهریور ۱۳۹۴ ۰۱:۵۲ ب.ظ)p30SiNa نوشته شده توسط:  
(29 شهریور ۱۳۹۴ ۰۹:۱۲ ب.ظ)marzie.ahmadi نوشته شده توسط:  دوست عزیز ریاضی مهندسی کریمی انتشارات نصیر رو بخونید

(۳۰ شهریور ۱۳۹۴ ۱۱:۲۳ ق.ظ)reza.ilka نوشته شده توسط:  سلام دوست عزیز. دمت گرم. همه درس ها رو که خوندی. حیف نیست مهندسی رو حذف کنی؟ ریاضی مهندسی کریمی ج۱ رو بخون(خود مهندس کریمی گفته چاپ ۱۰ به بعد رو بگیرید بهتره). پیش نیاز خاصی هم نمیخواد. یه ذره مثلثات (در حد دبیرستان) - انتگرال یگانه(یه ذره فقط بدونی کافیه) - کلیتی از معادلات . اگرم واقعا حالش رو نداری چند تا مبحث رو فقط بخون.

ممنونم دوستان. Blush فقط جلد یک رو بخونم کافیه؟ یا دو هم لازمه؟
فکر کنم جلد یک کافی باشه دوست عزیز
حالا فعلا جلد اولش رو بخونین اگه احساس کردین کافی نیس جلد دومش هم بخونین

سپاس‌گزاری شده توسط: p30SiNa
ارسال:
۳۰ شهریور ۱۳۹۴, ۰۸:۴۵ ب.ظ
یک توصیه راهگشا برای دوستان دارم که یکماه مونده به کنکور تجربه اش نکنن و افسوس بخورند:
وقتی هفت ماه مونده به کنکور ما تصمیم میگیریم همه درسها را کامل بخونیم. غافل از اینکه بعضی درسها زمینه میخواد و شما اگه کاملش را هم بخونی دم کنکور متوجه میشید خیلیش از یادتون رفته.
این خاصیت ریاضی مهندسی و تا حدودی آمار و احتمال هست.
اگه ریاضی یک مثل مشتق ، پیوستگی و انتگرال را بلد نیستید ریاضی مهندسی را بذارید وقتی همه درسها را خوندین سعی کنید بخونیدش.
ریاضی مهندسی هم معلومات میخواد هم قدرت محاسبه بدون خطا. اینها تو هفت ماه با وقتی که میذارید بدست نمیاد.
نمیخوام کسی را نا امید کنم ولی موفقیت تو کنکور مثل یه مسابقه است که جمع امتیازات تو مراحل مختلفش شما را موفق میکنه .
موفق کسیه که در اونچیزایی که میتونه ماهر بشه سرمایه گذاری کنه.
با همه اینا اگه فکر میکنید میتونید مسلط شید ریاضی نصیر را بخونید ولی بعضی مثالهای سختش را بی خیال بشید. وگرنه سرعت تون اینقدر کند میشه که نا امید میشین.
 سپاس‌گزاری شده توسط: d_felfelak
ارسال:
۳۰ شهریور ۱۳۹۴, ۰۸:۵۰ ب.ظ
(۳۰ شهریور ۱۳۹۴ ۰۸:۴۵ ب.ظ)A L I نوشته شده توسط:  یک توصیه راهگشا برای دوستان دارم که یکماه مونده به کنکور تجربه اش نکنن و افسوس بخورند:
وقتی هفت ماه مونده به کنکور ما تصمیم میگیریم همه درسها را کامل بخونیم. غافل از اینکه بعضی درسها زمینه میخواد و شما اگه کاملش را هم بخونی دم کنکور متوجه میشید خیلیش از یادتون رفته.
این خاصیت ریاضی مهندسی و تا حدودی آمار و احتمال هست.
اگه ریاضی یک مثل مشتق ، پیوستگی و انتگرال را بلد نیستید ریاضی مهندسی را بذارید وقتی همه درسها را خوندین سعی کنید بخونیدش.
ریاضی مهندسی هم معلومات میخواد هم قدرت محاسبه بدون خطا. اینها تو هفت ماه با وقتی که میذارید بدست نمیاد.
نمیخوام کسی را نا امید کنم ولی موفقیت تو کنکور مثل یه مسابقه است که جمع امتیازات تو مراحل مختلفش شما را موفق میکنه .
موفق کسیه که در اونچیزایی که میتونه ماهر بشه سرمایه گذاری کنه.
با همه اینا اگه فکر میکنید میتونید مسلط شید ریاضی نصیر را بخونید ولی بعضی مثالهای سختش را بی خیال بشید. وگرنه سرعت تون اینقدر کند میشه که نا امید میشین.
حق با شماست اما به نظر من الان ک گرایش امنیت و شبکه رفته زیرگروه کامپیوتر اکثر بچه های آی تی از جمله خودم ب خاطر اضافه شدن ریاضیات ناراحتیم اما رتبه های برتر گفتن که ما وقت زیادی داریم و میتونیم این درس ها رو بخونیم به نظر من هم کار نشد نداره بچه های آی تی هم ریاضیاتشون خوبه چون ما دبیرستان رشتمون ریاضی فیزیک بوده و این تصور ک میگن آی تی ها ریاضیشون خوب نیس اشتباهه.. در نهایت با حرف شما موافقم چون ک این درس ها نیاز ب تلاش و توجه و مرور زیادی دارن هرکس بخواد موفق باشه در کنکور باید خیلی تلاش کنه تا مسلط شه

ارسال: #۱۰
۳۰ شهریور ۱۳۹۴, ۱۰:۳۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ شهریور ۱۳۹۴ ۱۰:۳۸ ب.ظ، توسط محمد رعیت.)
تنها چیزی که میشه گفت این هست که
باید دو جلد اقای کریمی رو تهیه کرد

اگه وقت دارید :
جلد اول رو عمقی بخونید و در دفعات بعد فقط وفقط به حل تست که جلد دوم هست مشغول بشید
و اگه نمیخواید زمان زیادی برا ریاضیات بزارید :
در جلد دوم ، فقط تست های کامپیوتر روبارها و بارها حل کنید که این روش هم بهتر از حذف این درس هست(در حل تست ممکنه به جلد اول نیاز بشه (تست های ارجاع داده شده به جلد اول))

پایان ماجرای دل و عشق روشن است ای قایق شکسته،به دریا خوش امدی.
ارسال: #۱۱
۳۱ شهریور ۱۳۹۴, ۱۲:۳۱ ب.ظ
جلد ۱ مثال زیادی هم داره. فعلا بعضی از مباحث ج ۱ رو بخون. اگه وقت کردی از مباحثی که تو ج ۱ خوندی تست بزن (از ج۲). ج ۲ فقط تست هستش.
ارسال: #۱۲
۳۱ شهریور ۱۳۹۴, ۰۶:۱۶ ب.ظ
ممنون از همه. کتاب رو تهیه کردم و تصمیم گرفتم بخونم و درس رو کنار نذارم.
با تشکر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  معرفی منابع برای درس بازیابی پیشرفته اطلاعات saghi5373 ۸ ۱۱,۶۳۰ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۲:۱۵ ق.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  منابع برای دکترا -مهندسی فناوری اطلاعات sarit ۲ ۳,۴۱۶ ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۱:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۸,۷۵۶ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  راهنمایی درباره مقطع کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۸۲۱ ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ۱۰:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  بهترین منبع برای درس شبکه ارشد msnmkh ۲ ۱,۲۸۶ ۱۲ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: پشتکار
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۵۵۸ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d
Rainbow درخواست موضوع پروژه برای درس شیوه ارائه Eternal ۳۲ ۵۰,۰۹۶ ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ ۰۹:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Haniyeh2022
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۳۷۲ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۱۷۸ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  تصمیم گیری مهم درباره مکان سرور سایت admin ۴ ۴,۴۲۷ ۲۸ دى ۱۴۰۰ ۰۳:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mahsa3323

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close