زمان کنونی: ۰۳ خرداد ۱۴۰۳, ۱۰:۵۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال منطق- اثبات [tex]#q->(q-> p)[/tex]

ارسال:

teraktor2003 پرسیده:

سوال منطق- اثبات [tex]#q->(q-> p)[/tex]

سلام
دوستان این دو سوال رو میگین چکار باید کنم و اصلا چطور باید اثبات بشه؟(دو سوال متفاوت هستن)Confused
ممنون.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

فایل‌(های) پیوست شده

نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۱
ارسال:

neghab01 پاسخ داده:

RE: دو سوال ساده منطق که اعصاب برای من نذاشته!

سلام:

[tex]\sim q\rightarrow(q\rightarrow p)\: \: \Rightarrow\: (q\rightarrow p)\equiv\sim q\vee p\: \Rightarrow\: \sim q\rightarrow(\sim q\vee p)\: \Rightarrow\: \sim(\sim q)\: \vee\: (\sim q\vee p)\Rightarrow\: q\vee(\sim q\vee p)\Rightarrow\: q\vee p[/tex]

به جای قانون شرط معادلش رو بگیرید :

[tex]p\rightarrow q\equiv\sim p\vee q[/tex]

======
برای اون آخرش هم که سوال پرسیدید از قانون شرکت پذیری استفاده کن(قانون شرکت پذیری در ترکیب فصلی روی پرانتز)

ارسال:

teraktor2003 پاسخ داده:

(۰۸ آبان ۱۳۹۴ ۰۳:۱۶ ق.ظ)neghab01 نوشته شده توسط:  سلام:

[tex]\sim q\rightarrow(q\rightarrow p)\: \: \Rightarrow\: (q\rightarrow p)\equiv\sim q\vee p\: \Rightarrow\: \sim q\rightarrow(\sim q\vee p)\: \Rightarrow\: \sim(\sim q)\: \vee\: (\sim q\vee p)\Rightarrow\: q\vee(\sim q\vee p)\Rightarrow\: q\vee p[/tex]

به جای قانون شرط معادلش رو بگیرید :

[tex]p\rightarrow q\equiv\sim p\vee q[/tex]

سلام خیلی ممنون از شما...فقط در مورد قسمت اخرش توضیح می دین؟ q v p جواب نهاییه؟ شرمنده من چون در این زمینه وارد نیستم نمی تونم درک کنم این جواب چطور اون سوال رو اثبات کردهHuh
q V (nq V p) = q V p هست همیشه؟
ممنون.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

A V A پاسخ داده:

(۰۸ آبان ۱۳۹۴ ۰۲:۰۱ ق.ظ)teraktor2003 نوشته شده توسط:  سلام
دوستان این دو سوال رو میگین چکار باید کنم و اصلا چطور باید اثبات بشه؟(دو سوال متفاوت هستن)Confused
ممنون.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

سلام. لطفا برای هر سوال تاپیک جدا بزنید.

۰
ارسال:

neghab01 پاسخ داده:

از قانون پخشِ ترکیب فصلی استفاده کن.
====
به نظرم بهتره بری منطق رو بخونی در کل.اینطوری با ذهن راحت تری ادامه مطلب هاتو میخونی.
نهایتش ۱۰ یا ۱۲ تا قانونه.۲۰ تا هم سوال براش حل کن.دو روز اینو تکرار کن ،روزی یک ساعت ،دیگه همش توی ذهنت میمونه.

ارسال:

teraktor2003 پاسخ داده:

(۰۸ آبان ۱۳۹۴ ۱۱:۵۱ ق.ظ)neghab01 نوشته شده توسط:  از قانون پخشِ ترکیب فصلی استفاده کن.
====
به نظرم بهتره بری منطق رو بخونی در کل.اینطوری با ذهن راحت تری ادامه مطلب هاتو میخونی.
نهایتش ۱۰ یا ۱۲ تا قانونه.۲۰ تا هم سوال براش حل کن.دو روز اینو تکرار کن ،روزی یک ساعت ،دیگه همش توی ذهنت میمونه.

سلام
قاون ها رو خوندم ولی حقیقتش نمی دونم چطور درستی یک رابطه ثابت می شه
مثلا همین مورد p Vq یه رابطه همیشه درسته؟چون "یا" داریم؟در مورد این اگه توضیح بدین ممنون میشم
یه محبتی هم بکنین سوال دوم منو تو همین بخش یه نگاه بدازین و بگین به نظرتون چیکا باید بکنم؟
ممنون.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  سوال ۱۱۵- مهندسی ۹۶- منطق مرتبه اول mzi ۰ ۱,۵۷۱ ۲۱ فروردین ۱۳۹۷ ۰۵:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: mzi
  text mining _ opinin mining adele_69 ۶ ۴,۹۹۴ ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ ۱۱:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: saman96
  سوال از منطق ss311 ۰ ۱,۱۸۳ ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: ss311
  سوال از منطق ss311 ۰ ۱,۰۷۳ ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ ۱۱:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: ss311
Question راهنمایی برای کتاب مبانی منطق و نظریه مجموعه ها (help me plz ) fimen ۳ ۸,۵۴۵ ۱۴ آبان ۱۳۹۶ ۰۶:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: agha_Yahya
  حل چند سوال؟ برنامه سازی منطق baharkhanoom ۰ ۱,۶۵۶ ۰۱ تیر ۱۳۹۶ ۰۱:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: baharkhanoom
  سراسری ۸۸ - منطق مرتبه اول ali.majed.ha ۲ ۲,۳۹۳ ۱۸ فروردین ۱۳۹۶ ۱۱:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: ali.majed.ha
  سوال مشابه منطق ارشد ۹۳ arash691 ۲ ۱,۹۲۷ ۰۷ اسفند ۱۳۹۵ ۰۹:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: arash691
Photo استنتاج در منطق مرتبه اول - ارشد ۹۵ آی تی hamedy20 ۱ ۱,۸۲۰ ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ۰۱:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: M a h d i
  مهندسی کامپیوتر ۸۳ (سوال از منطق مرتبه ی اول) Hopegod ۷ ۲,۸۳۷ ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ ۱۰:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: M a h d i

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close