زمان کنونی: ۱۶ خرداد ۱۴۰۳, ۰۸:۰۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

َA*

ارسال:

naghmeh70 پرسیده:

َA*

سلام
من یک راهنمایی کلی راجع به چند تا سوال میخواستم اما چون مربوط به ۵ سوال هس و زیاده نمیدونم تصویر صورت سوالارو بذارم یا نه ؟(اگر لازمه بذارم)
تفاوت سوال های ۷-۸-۲۴-۵۶-۶۰ فصل۴ هوش مصنوعی راهیان ارشد چاپ ۷ در چیه که روش های پاسخشون فرق میکنه ؟
مثلن سوال ۵۶ رو متوجه شدم چیکار میکنه اما همون روش رو در سوال ۶۰ به کار میبرم به جواب صحیح نمیرسم.

فایل‌(های) پیوست شده

نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

alireza01 پاسخ داده:

RE: َA*

(۱۶ اسفند ۱۳۹۵ ۱۰:۲۶ ب.ظ)naghmeh70 نوشته شده توسط:  سلام
من یک راهنمایی کلی راجع به چند تا سوال میخواستم اما چون مربوط به ۵ سوال هس و زیاده نمیدونم تصویر صورت سوالارو بذارم یا نه ؟(اگر لازمه بذارم)
تفاوت سوال های ۷-۸-۲۴-۵۶-۶۰ فصل۴ هوش مصنوعی راهیان ارشد چاپ ۷ در چیه که روش های پاسخشون فرق میکنه ؟
مثلن سوال ۵۶ رو متوجه شدم چیکار میکنه اما همون روش رو در سوال ۶۰ به کار میبرم به جواب صحیح نمیرسم.

سلام
خوب همه که این کتاب رو ندارند و قانون اینجا اینجوریه که هر سوال رو با تصویرش تو یه پست جدا گونه قرار بدید ، انشالله به سوالاتتون سریع پاسخ داده میشه .

ارسال:

naghmeh70 پاسخ داده:

(۱۷ اسفند ۱۳۹۵ ۱۰:۰۵ ق.ظ)alireza01 نوشته شده توسط:  
(16 اسفند ۱۳۹۵ ۱۰:۲۶ ب.ظ)naghmeh70 نوشته شده توسط:  سلام

سلام
خوب همه که این کتاب رو ندارند و قانون اینجا اینجوریه که هر سوال رو با تصویرش تو یه پست جدا گونه قرار بدید ، انشالله به سوالاتتون سریع پاسخ داده میشه .
بله درست میفرمایید..عکس ها رو اضافه کردم.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

delete4all پاسخ داده:

(۱۶ اسفند ۱۳۹۵ ۱۰:۲۶ ب.ظ)naghmeh70 نوشته شده توسط:  سلام

سلام

سوال ۵۶
گفته گره های ملاقات شده ( نه تولید شده ) منظورش همون بست داده شده هست ینی همون گره هایی که چک میکنه ببینه جواب هست یا نه
پس همون گره های بسط داده شده رو در نظر بگیرین بعد چک کنین

سوال ۲۴
اول اینکه این عکس عدداش یکم نا واضحه ( اگه c مقدارش ۲ باشه و روی یال CG هم مقدار ۴ باشه ) تویه سوال گفته ترتیب بسط گره ها ولی در عمل اومده ترتیب تولید گره ها رو نوشته تویه جواب ها
مگه اینکه دیگه عددای تویه گراف اشتباه تایپی داشته باشه

سوال ۶۰
گره D زود تر از E تولید نمیشه
به این طریق که بعد از ریشه گره B انتخاب میشه چون کمتره ( فرزندان B به ترتیب تولید میشن که اول C و بعد E هست)
بعد از گره B گره A انتخاب میشه چون اون زودتر تولید شده بود ( و فرزندانش هم که D هست تولید میشه و میره تویه صف بعد از گره C و E میشینه )
و بعد گره سر صف که C هست انتخاب میشه که جواب نیست و فرزندی نداره که به صف اضافه بشه ( گره Cو E و D هر ۳ مقدارشون یکی هست پس به ترتیب تولیدشون انتخاب میشن )
و بعد گره E انتخاب میشه چون سر صف هست و...

سوال۷
طبق گفته خود سوال گهنه گرا به معنی حذف گره هایی که قبلا تولید شده اند هست ( یعنی اینکه مسیری رو انتخاب میکنه که دفه اول تولید شده باشه) ( مثلا وقتی گره B رو بسط میدیم فرزندانش که D و E هستند تولید میشه. حالا اگر گره C رو خواستیم بسط بدیم ار فرزندانش که D و F هستند فقط گره F تولید میشه و D تولید نمیشه چون قبلا یک بار تولید شده و عملا دیگه از مسیر ACD نمیشه استفاده کرد و مسیر کهنه ABD رو میشه استفاده کرد )

سوال ۸
اضافه کردن در لحظه تولید که مشخصه زمانی که تولید میشه حساب میشه نه زمانی که بسط داده بشه ( مثلا فرزندان A هم B هست و هم C هر دوشون وقتی تولید میشن مینویسیم حتی اگه اصلا انتخاب هم نشه )

در لحظه بسط هم ینی وقتی اون گره رو انتخاب کردیم برای مقایسه با هدف و بسط دادن و تولید فرزندانش

امیدوارم کمک کرده باشم

ارسال:

naghmeh70 پاسخ داده:

delete4all dateline='

سلام

سوال ۵۶
گفته گره های ملاقات شده ( نه تولید شده ) منظورش همون بست داده شده هست ینی همون گره هایی که چک میکنه ببینه جواب هست یا نه
پس همون گره های بسط داده شده رو در نظر بگیرین بعد چک کنین

سوال ۲۴
اول اینکه این عکس عدداش یکم نا واضحه ( اگه c مقدارش ۲ باشه و روی یال CG هم مقدار ۴ باشه ) تویه سوال گفته ترتیب بسط گره ها ولی در عمل اومده ترتیب تولید گره ها رو نوشته تویه جواب ها
مگه اینکه دیگه عددای تویه گراف اشتباه تایپی داشته باشه

سوال ۶۰
گره D زود تر از E تولید نمیشه
به این طریق که بعد از ریشه گره B انتخاب میشه چون کمتره ( فرزندان B به ترتیب تولید میشن که اول C و بعد E هست)
بعد از گره B گره A انتخاب میشه چون اون زودتر تولید شده بود ( و فرزندانش هم که D هست تولید میشه و میره تویه صف بعد از گره C و E میشینه )
و بعد گره سر صف که C هست انتخاب میشه که جواب نیست و فرزندی نداره که به صف اضافه بشه ( گره Cو E و D هر ۳ مقدارشون یکی هست پس به ترتیب تولیدشون انتخاب میشن )
و بعد گره E انتخاب میشه چون سر صف هست و...

سوال۷
طبق گفته خود سوال گهنه گرا به معنی حذف گره هایی که قبلا تولید شده اند هست ( یعنی اینکه مسیری رو انتخاب میکنه که دفه اول تولید شده باشه) ( مثلا وقتی گره B رو بسط میدیم فرزندانش که D و E هستند تولید میشه. حالا اگر گره C رو خواستیم بسط بدیم ار فرزندانش که D و F هستند فقط گره F تولید میشه و D تولید نمیشه چون قبلا یک بار تولید شده و عملا دیگه از مسیر ACD نمیشه استفاده کرد و مسیر کهنه ABD رو میشه استفاده کرد )

سوال ۸
اضافه کردن در لحظه تولید که مشخصه زمانی که تولید میشه حساب میشه نه زمانی که بسط داده بشه ( مثلا فرزندان A هم B هست و هم C هر دوشون وقتی تولید میشن مینویسیم حتی اگه اصلا انتخاب هم نشه )

در لحظه بسط هم ینی وقتی اون گره رو انتخاب کردیم برای مقایسه با هدف و بسط دادن و تولید فرزندانش

امیدوارم کمک کرده باشم
[/quote' نوشته شده توسط:  
خیلی ممنونم..بخش زیادی از ابهاماتم برطرف شد

[quote='atieh_es' pid='432799' dateline='1488907908']
اگه اینا که بچه ها گفتنو متوجه نشدی بگو من هرروز یکیشو مینویسم کامل رو برگه توضیح میدم عکسشو میفرسم برات....
ممنونم ازت.رو سوال ۲۴ مشکل دارم همچنانSmile حالا باز میخونم اگر برطرف نشد مزاحمت میشم.

۰
ارسال:

msour44 پاسخ داده:

سلام
چند سوال در باره این تست ها که ارائه شده وجود داره.
در سوال دولتی ۹۲ و ۹۳ که گفته در شرایط مساوی به گره ای که زودتر تولید شده است اولویت دهید ابهام وجود دارد اینکه شرایط مساوی در برگهای مسیر جاری مد نظر است یا برای تمام برگها؟ اگر برای تمام برگ ها باشد که به نظر می زسه همین باشه این یعنی اینکه به راحتی می توانیم تغییر مسیر داده بدون هیچ هزینه ای .پیش فرض های یک مسئله نباید اصول اولیه یک قاعده یا یک الگوریتم پذیرفته شده را نقض کند.
در سوال ۸۸ و ۸۹ دولتی گفته شده ترتیب ملاقات فرزندان هر گره به ترتیب حروف الفباست!!! یعنی چی پس تابع ارزیابی چکارست؟
در سوال مکاترونیک ۸۴ ترتیب بسط گره ها تا رسیدن به هدف را خواسته بعد داخل پرانتز گفته ترتیب ورود به لیست open !!!! این دو لزوما یکسان نیستند.احتمالا اشتباه چاپی وجود داره.

۰
ارسال:

*tarannom* پاسخ داده:

اگه اینا که بچه ها گفتنو متوجه نشدی بگو من هرروز یکیشو مینویسم کامل رو برگه توضیح میدم عکسشو میفرسم برات....

۰
ارسال:

*tarannom* پاسخ داده:

تو سوال ۲۴ ترتیب ورود به لیستو خواسته.تو رسم درخت اول Aرو میکشی پس Aاول وارد لیست میشه.بعد Aرو خط میزنی از لیست فرزنداش میان جاش، به ترتیب حروف الفبا اول هزینه B محاسبه میشه میاد تو لیست بعد C میاد.بعد چون هزینهC کمتر از B هست از لیست خط میخوره و دوباره به ترتیب فرزنداش میان.
(پس تا اینجا اول Aرفت تولیست بعدB رفت بعدC )؛خب حالا فرزندان C،به ترتیب حروف الفبا اول Fهزینش حساب میشه میره تو لیست بعدGمیره .چون هزینه F از G کمتره از لیست خط میخوره تنها فرزندشکه Hهست محاسبه میشه و وارد لیست میشه . از اونجا که Hگره هدفه و هزینه کمتری نسبت به G داره پس الگوریتم تموم میشه.
پس به ترتیبA,B,C,F,G,Hوارد لیست شدنWink

ارسال:

naghmeh70 پاسخ داده:

(۱۸ اسفند ۱۳۹۵ ۰۱:۲۷ ق.ظ)atieh_es نوشته شده توسط:  تو سوال ۲۴ ترتیب ورود به لیستو خواسته.تو رسم درخت اول Aرو میکشی پس Aاول وارد لیست میشه.بعد Aرو خط میزنی از لیست فرزنداش میان جاش، به ترتیب حروف الفبا اول هزینه B محاسبه میشه میاد تو لیست بعد C میاد.بعد چون هزینهC کمتر از B هست از لیست خط میخوره و دوباره به ترتیب فرزنداش میان.
(پس تا اینجا اول Aرفت تولیست بعدB رفت بعدC )؛خب حالا فرزندان C،به ترتیب حروف الفبا اول Fهزینش حساب میشه میره تو لیست بعدGمیره .چون هزینه F از G کمتره از لیست خط میخوره تنها فرزندشکه Hهست محاسبه میشه و وارد لیست میشه . از اونجا که Hگره هدفه و هزینه کمتری نسبت به G داره پس الگوریتم تموم میشه.
پس به ترتیبA,B,C,F,G,Hوارد لیست شدنWink
متوجه شدم..لطف کردی و ممنونم

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close