زمان کنونی: ۲۶ خرداد ۱۴۰۳, ۱۱:۳۵ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

کمک ؟ چجوری بافر صفحه کلید رو تو C خالی کنم ؟

ارسال:
۲۹ اسفند ۱۳۹۰, ۰۲:۵۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ اسفند ۱۳۹۰ ۰۲:۵۱ ب.ظ، توسط baziramzi.ir.)
دوستان یه مشکلی هست خیلی وقته دارم جوابش رو نگرفتم . من وقتی با تابعی مثل getch() کار میکنم . و حلقه تاخیر delay (100) ایجاد میکنم . کاربر اگر ۱۰ تا کلید بزنه . هر ۱۰ کلید بعد از تاخیر اجرا میشه در صورتی که من میخوام بافرش بعد از delay خالی بشه . کسی میتونه کمک کنه ؟

مثال :
while (1){
char ch=getch();
if(ch=='a') {دستورات }
delay(100);
}

[/code]

در برنامه بالا کابر اگر دستش رو بزاره روی کلید a برنامه همینجوری با تاخیر زیاد انجام میشه ولی من میخوام بعد از delayبافر صفحه کلید پاک بشه ؟
آیا باید به غیر از getch() از یه تابع دیگه استفاده کنم یا یه تابع برای پاک کردن بافر هست ؟؟؟؟؟؟؟
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۹ اسفند ۱۳۹۰, ۰۳:۲۷ ب.ظ
فکر کنم دستور ()cin.ignore جواب بده.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: baziramzi.ir
ارسال:
۲۹ اسفند ۱۳۹۰, ۰۴:۲۲ ب.ظ
RE: کمک ؟ چجوری بافر صفحه کلید رو تو C خالی کنم ؟
ممنون ولی این تابع رو دیشب پیدا کردم و همینطوری بکار بردم ولی کلا ورودی قطع شده و دیگه چیزی از ورودی نمیگیره . من میخوام فقط بافر خالی بشه و باز هم ورودی بگیره .

من بیشتر c کار کردم c++ زیاد آشنایی ندارم . بنظرت این تابع رو جوری دیگه میشه بکار برد ؟ آرگومانهاشو عوض کرد یا جای دیگه ای از برنامه گذاشت ؟
۰
۰
ارسال:
۰۱ فروردین ۱۳۹۱, ۱۲:۲۸ ق.ظ
درسته. من از ignore برای استفاده از cin بعد از getch استفاده میکردم. فکر کردم اینجا هم کار میکنه. جدی منم دیگه هنگ کردم. چندتا تابع زیر هستن:
cin.delbuf
cin.clear
cin.luckbuf cin.unluckbuf
فکر کنم بشه از همشون استفاده کرد ولی هیچکدوم با using namespace std کار نمیکنن و حتماً باید iostream.h رو اضافه کنیم. اگه هم از using namespace std استفاده نکنیم دیگه getch درست کار نمیکنه. من از vs6 استفاده میکنم. شاید روی ide شما مشکلی نداشته باشه.
۰
۰
ارسال:
۰۱ فروردین ۱۳۹۱, ۱۲:۵۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ فروردین ۱۳۹۱ ۱۲:۰۱ ب.ظ، توسط baziramzi.ir.)
RE: کمک ؟ چجوری بافر صفحه کلید رو تو C خالی کنم ؟
مشکل با تابع Sleep() تا ۸۰% حل شد . با دستور Sleep(3000) بجای delay(3000) بجای چاپ ۲۰ کارکتر فشرده شده فقط ۲ کاراکتر نشان داده میشه که با کد نویسی میشه فقط یه بارش کرد . این تابع تو هدر windows.h موجوده .
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Jooybari
ارسال:
۰۷ فروردین ۱۳۹۱, ۰۸:۳۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ فروردین ۱۳۹۱ ۰۸:۳۵ ب.ظ، توسط a.hooshmand.)
برای خالی کردن بافر صفحه کلید در اکثر کمپایلرهای C دستور زیر
کد:
fflush(stdin);
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  سوال در مورد صفحه بندی در سیستم عامل Azadam ۱ ۱,۶۴۵ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۱۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Azadam
  بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم کدوم یکی رو برای پایان نامه انتخاب کنم؟ raheleh1393 ۵ ۸,۱۷۲ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  دانشگاه های پزشکی رو برای رشته انفورماتیک چطوری اولویت بندی کنم ؟ mrpool ۷ ۸,۶۰۶ ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۰۱:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: hossein1991
  چگونه این خطا را موقع اجرای sql server 2014 رفع کنم ؟ farahnaz ۲ ۲,۷۷۲ ۱۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: farahnaz
  چجوری بفهمیم سرور hp اورجینال است یا خیر!؟ azade1992 ۱ ۲,۳۲۶ ۰۳ مهر ۱۳۹۹ ۱۰:۵۹ ق.ظ
آخرین ارسال: diiyan
  صفحه چند سطحی Flash1 ۰ ۱,۶۵۹ ۱۰ تیر ۱۳۹۹ ۰۵:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Flash1
  برای یادگیری برنامه نویسی اندروید از کجا شروع کنم؟ sahar bano ۵ ۳,۷۲۲ ۰۲ آبان ۱۳۹۷ ۱۲:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: sahar bano
Exclamation کمک کمک کمک در مورد ادامه تحصیل در مقطع دکتری !!! aminomidi ۳ ۴,۴۱۸ ۱۷ مهر ۱۳۹۷ ۰۵:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: negarin_
  چگونه داده (دیتاست) پیدا کنم؟ fo-eng ۴ ۷,۳۷۴ ۰۷ خرداد ۱۳۹۷ ۰۵:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: کیوان نامدار
Question آیا دانشگاه را دوباره انتخاب کنم؟ (درخواست راهنمایی) deuxshiri ۴ ۵۷ ۲۲ دى ۱۳۹۶ ۰۳:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: WILL

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close