زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۶:۲۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بحث و نظر در زمینه سوالات استعداد تحصیلی ازمون دکتری ۹۱

ارسال:
۲۵ فروردین ۱۳۹۱, ۰۹:۲۱ ب.ظ
دفترچه استعداد رو اخر همه دادند ۶۰ تا سوال با ۱۲۰ دقیقه وقت
۳ تا متن داده بودند هر کدوم ۲ صفحه و هر کدوم ۵ تا سوال رو ی هم ۱۵ تا سوالش این جوری بود.

بقیه سوالاتش برخی هوش بود شبیعه اونچه تو ازمونهای هوش هست و تجسمی و شکله که بعضیاش سخت بود به نظرمConfused
و تعدادی سوال دیگه که تحلیلی یا حل کردنی بود و بیشتر هوش بودند.
من که وقت نکردم متناشو بخونم وقت کم بود. البته ازمون واسه من فقط واسه تجربه بودBig GrinBig Grin

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: a.hooshmand , Potential , baran , احسان مومنی
ارسال:
۲۶ فروردین ۱۳۹۱, ۱۱:۴۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ فروردین ۱۳۹۱ ۱۲:۱۵ ب.ظ، توسط انرژی مثبت.)
RE: بحث و نظر در زمینه سوالات استعداد تحصیلی ازمون دکتری ۹۱
(۲۵ فروردین ۱۳۹۱ ۱۱:۱۲ ب.ظ)inteligentium نوشته شده توسط:  منم مثل شما اومده بودم سر جلسه،همینجوری اومده بودم،استعداد رو ۳۵ تاشو جواب دادم،اون ۱۵ تای آخر رو هم فقط یکیشو جواب ندادم،ولی کلا اونقدر خسته بودم وسط سوالا چند بار خوابم برد!
سوال تخصصی ها رو چه کردید؟هوش بودید شمام؟

خب من استعداد رو متن هاشو گذاشتم کنار رفتم سراغ بقیه سوالات یعنی اون ۱۵ تا سوال اول هیچی از بقیه هم همشو نزدم. کلا زیاد نزدم. شما فکر کنم با این حساب قبولید Smile
منظورم از تجربه این بود که نخونده رفتم سرجلسه وگرنه من سال دوم ارشد هستمBig Grin
نه من معماری بودم.

اگه می خواید در مورد سوالات هوش بحث کنید اگه تو بخش مربوط به تخصصیا تاپیک جدید باز کنید و نظر بدید ممنون می شم.

ارسال:
۲۷ فروردین ۱۳۹۱, ۰۷:۲۰ ب.ظ
(۲۵ فروردین ۱۳۹۱ ۰۹:۲۱ ب.ظ)انرژی مثبت نوشته شده توسط:  دفترچه استعداد رو اخر همه دادند ۶۰ تا سوال با ۱۲۰ دقیقه وقت
۳ تا متن داده بودند هر کدوم ۲ صفحه و هر کدوم ۵ تا سوال رو ی هم ۱۵ تا سوالش این جوری بود.

بقیه سوالاتش برخی هوش بود شبیعه اونچه تو ازمونهای هوش هست و تجسمی و شکله که بعضیاش سخت بود به نظرمConfused
و تعدادی سوال دیگه که تحلیلی یا حل کردنی بود و بیشتر هوش بودند.
من که وقت نکردم متناشو بخونم وقت کم بود. البته ازمون واسه من فقط واسه تجربه بودBig GrinBig Grin

منم همینطوری رفتم

باز خدا رو شکر زبان رو اول دادن من پارسال مغزم هنگیده بود سر زبانTongue

دور از شوخی میگن استعداد تحصیلی یه جور تکنیکه

یک کتاب هست به اسم کتاب نکات طلایی استعداد تحصیلی ویژه امتحان دکتری و کارشناسی ارشد MBA ظاهرا توش همه نکات رو توضیح میده

حیف که تو شهرستان ما گیر نمیادConfused
ارسال:
۲۷ فروردین ۱۳۹۱, ۰۷:۲۷ ب.ظ
(۲۷ فروردین ۱۳۹۱ ۰۷:۲۰ ب.ظ)Mariliii نوشته شده توسط:  یک کتاب هست به اسم کتاب نکات طلایی استعداد تحصیلی ویژه امتحان دکتری و کارشناسی ارشد MBA ظاهرا توش همه نکات رو توضیح میده

من دقیقا نمی دونم چه کتابی رو می گید ولی من که یه کتاب استعداد رو دیدم اصلا در مورد هوش چیزی نبود شمن این که نکاتش اینجا کاربردی نبود پس زیاد به نظرم فرقی نمی کرد.

سپاس‌گزاری شده توسط: qazwsx
ارسال:
۲۷ فروردین ۱۳۹۱, ۰۷:۳۴ ب.ظ
(۲۷ فروردین ۱۳۹۱ ۰۷:۲۷ ب.ظ)انرژی مثبت نوشته شده توسط:  
(27 فروردین ۱۳۹۱ ۰۷:۲۰ ب.ظ)Mariliii نوشته شده توسط:  یک کتاب هست به اسم کتاب نکات طلایی استعداد تحصیلی ویژه امتحان دکتری و کارشناسی ارشد MBA ظاهرا توش همه نکات رو توضیح میده

من دقیقا نمی دونم چه کتابی رو می گید ولی من که یه کتاب استعداد رو دیدم اصلا در مورد هوش چیزی نبود شمن این که نکاتش اینجا کاربردی نبود پس زیاد به نظرم فرقی نمی کرد.

اون کتابی که من میگم نوشته مجید رضایی آباد چی هست

من نمونه فایل کتاب رو دانلوود کردم به نظرم بدربخور بود

اما کل کتاب نبود فقط بخشهایی واسه معرفی بود ظاهرا توی کتاب توضیح میده که چطور به سئوالها پاسخ بدیم

ببینید به خدا این امتحان دکتری مسخره بازی بیش نیست

سئوالای زبان رو دیدید

من پارسال ۲۰ مین وقت کم اوردم ولی امسال با تکنیکایی که معلم زبانم یادم داده بود ۱۵ مین وقت اضافه آوردم

میگن استعداد تحصیلی هم تکنیک داره واسه پاسخ که اگه بلد باشیم ۵۰ به بالا رو حتما تضمینی میتونیم بزنیمHeart
ارسال:
۲۷ فروردین ۱۳۹۱, ۱۱:۲۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ فروردین ۱۳۹۱ ۱۱:۲۳ ب.ظ، توسط انرژی مثبت.)
سوالات استعداد ترکیبی از درک مطلب ، یه سری سوالت هوش و یه سری سوالات تحلیلی یا به نوعی منطقی بود. به نظرم سوالات هوش که تجسمی هم بودند رو شاید با زدن تست های هوش و کار کردن بشه بهتر زد البته من ندیدم جایی نحوه زدن این سوالت رو توضیح بدند . توی کتاب هم در مورد بخش درک مطلب بیشتر توضیح داده شده که چه جور متن رو بخونید که وقت کم نیارید یا مثلا کجای متن رو بیشتر دقت کنید و ...
نمی دونم شاید کلاس یا کتابی در این زمینه باشه ولی به نظرم برخی رو با تمرین می شه بهتر حل کرد . مثلا سوالت منطقی مثل همون معمای انشتین البته در حد پایین تر که یه سری اطلاعات داده می شه و با تحلیل اونا باید به سوال مورد نظر جواب داد.

ضریب استعداد ۱ بود ولی خوب تعداد سوالاتش به نظرم زیاد بود.

ارسال:
۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۱:۲۷ ب.ظ
امسال زبان به نسبت سخت بود. و از اونجایی که قسمت اعظم فکرمون رو در زبان گذاشتیم دیگه انرژی واسه استعداد نموند. اگه مثل پارسال بود وضع بهتر بود. یعنی عمومی صبح و اختصاصی بعدازظهر. البته در مورد دوستان عزیز مهندس وضع کمی فرق میکنه به نظرم آزمون اونا بهتره تو دو روز متفاوت باشه
با تشکر
ارسال:
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۱:۰۳ ب.ظ
دوستانی که امسال نمایشگاه کتاب تهران رفتن،نظرشون در مورد کتابهای دکترا چگونه بود؟

من یه کتاب استعداد تحصیلی مدرسان شریف خریدم، احساس کردم کتاب خوبیه،
در ضمن بعضی از موسسات از جمله سنجش و دانش و ... هم اومده بودن سمت دکتری و داشتن خدماتی رو ارائه میدادن،
مثلا همون سنجش و دانش یه پک کامل کتاب + فیلم آموزشی+امتحان داشت و خیلی تعریف میکرد.
برای زبان ۴ کتاب و استعداد ۳ کتاب و ... داشت و مشاورش میگفت از همون ابتدای شروع تا روزی که مصاحبه دکترا دارین کنارتون میمونیم و مشاوره تخصصی باهاتون میکنیم...
ارسال:
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۱:۱۷ ب.ظ
به نظرم کتاب استعداد زیاد مفید نیست اخه سوال هوشه و یه سری سوالات ریاضی و همچنین سوالات درک مطلب.

ارسال: #۱۰
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۹:۱۶ ق.ظ
(۲۷ فروردین ۱۳۹۱ ۰۷:۳۴ ب.ظ)Mariliii نوشته شده توسط:  
(27 فروردین ۱۳۹۱ ۰۷:۲۷ ب.ظ)انرژی مثبت نوشته شده توسط:  
(27 فروردین ۱۳۹۱ ۰۷:۲۰ ب.ظ)Mariliii نوشته شده توسط:  یک کتاب هست به اسم کتاب نکات طلایی استعداد تحصیلی ویژه امتحان دکتری و کارشناسی ارشد MBA ظاهرا توش همه نکات رو توضیح میده

اون کتابی که من میگم نوشته مجید رضایی آباد چی هست

من نمونه فایل کتاب رو دانلوود کردم به نظرم بدربخور بود

اما کل کتاب نبود فقط بخشهایی واسه معرفی بود ظاهرا توی کتاب توضیح میده که چطور به سئوالها پاسخ بدیم

ببینید به خدا این امتحان دکتری مسخره بازی بیش نیست

سئوالای زبان رو دیدید

من پارسال ۲۰ مین وقت کم اوردم ولی امسال با تکنیکایی که معلم زبانم یادم داده بود ۱۵ مین وقت اضافه آوردم

میگن استعداد تحصیلی هم تکنیک داره واسه پاسخ که اگه بلد باشیم ۵۰ به بالا رو حتما تضمینی میتونیم بزنیمHeart
خوب تکنیکها رو به ما هم یاد بدین
 سپاس‌گزاری شده توسط: hamed_jon
ارسال: #۱۱
۱۶ آبان ۱۳۹۲, ۰۳:۳۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ آبان ۱۳۹۲ ۰۱:۴۴ ب.ظ، توسط انرژی مثبت.)
Star RE: بحث و نظر در زمینه سوالات استعداد تحصیلی ازمون دکتری ۹۱
سلام
میشه تکنیک که برای زدن سوالهای زبان و استعداد تحصیلی استفاده میشه رو معرفی کنید؟
ممنون
ارسال: #۱۲
۱۶ آبان ۱۳۹۲, ۱۰:۰۴ ق.ظ
حالا ما این تکنیکای استعدادو نمیدونیم.ولی میشه تکنیکای زبان رو بگید.مرسی.

گاهی گمان نمیکنی ولی میشود ، گاهی نمی شود که نمی شود!

گاهی هزار دوره دعا بی اجابتست! گاهی نگفته قرعه به نام تو می شود!

گاهی گدای گدایی و بخت یار نیست! گاهی تمام شهر گدای تو می شود
ارسال: #۱۳
۲۸ مرداد ۱۳۹۴, ۱۲:۲۸ ق.ظ
Angelتکنیک ها رو بگید
ارسال: #۱۴
۲۸ مرداد ۱۳۹۴, ۱۰:۰۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ مرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۱۱ ب.ظ، توسط fo-eng.)
دوستان یک سوال داشتم نمی دونم جای درستی می نویسم یا خیر ولی می پرسم Smile

اینکه میگن اگر دانشگاه آزاد درس خونده باشی تو مصاحبه دولتی دکترا ردت می کنند درسته؟ حتی اگر مقاله توی isi داشته باشیم و همچین مواردی!
به نظرتون ارشد آزاد رو ول کنم که یک ترم دیگه تموم میشه یا اینو تموم کنم برم از اول یک گرایش دیگه بخونم.
من فعلا به این مدرک ارشد احتیاج دارم و نخونده اومدم یک دانشگاه دسته چندم که شاید اعتباری هم بهش نباشه.
چکار کنیم پس!

خداوندا ... کدام نقطه ی زمین، از تو خالیست که خلق تو را در آسمان می جویند؟! منصور حلاج

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۳,۹۳۶ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۸۶۰ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  دریافت مدارک تحصیلی به صورت آنلاین امکان داره ؟ MohsenRezaei ۱ ۲۰۷ ۰۹ دى ۱۴۰۲ ۰۴:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: MohsenRezaei
  دانلود رایگان پاسخنامه تشریحی سوالات استعداد تحصیلی دکتری elhammath2014 ۲ ۴,۷۲۰ ۰۸ شهریور ۱۴۰۲ ۰۵:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: mmmh68
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۱,۹۲۸ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  نظر شما راجب بهترین موسسه برای کنکور ارشد کامپیوتر vahid_sh@hotmail.com ۶۵ ۳۹,۵۱۰ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Hadi7590
  زمینه تحقیقاتی برای سمینار و پایانامه ارشد iman ۲۹۱ ۱۸۱,۹۵۷ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۱۲:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  نظر در رابطه با استاد داور علیصا ۰ ۱,۴۳۳ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۶:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش معماری کامپیوتر انرژی مثبت ۱ ۴,۱۱۴ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۸ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش نرم افزار انرژی مثبت ۶ ۹,۳۳۸ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close