زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۳۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تاریخ ایران را بهتر بشناسیم

ارسال: #۳۱
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۷:۳۱ ب.ظ
ادامه نداره؟!
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۳۲
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۰:۵۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ مهر ۱۳۹۱ ۱۱:۵۳ ق.ظ، توسط hkarimi.)
سلام.
البته که ادامه داره ولی منتظر همین سوال بودم.

میرسیم به خشایارشا. اسم خشایارشا از دو تا قسمت "خشای" یعنی شاه و "آرشا" یعنی مرد تشکیل شده و بر خلاف چیزی که خیلیا فک میکنن اسمش خشایار شاه نیس.البته اونم گفته میشه ولی درستش "خشایارشا"س به معنی شاه مردان، شاه شاهان.
خشایارشا ۳۶ سالش بود که سلطنتو از باباش (یعنی داریوش) تحویل گرفت و همون اولِ کارِ حکومتش بود که مصر و بابل شورش کردن. میدونید که، تمام مناطق تحت سلطه ایران خودشون کشور بودن و باید به مرکز شاهنشاهی خراج میدادن. به همین خاطر زود به زود شورش میکردن. خلاصه رفت به مصر و شورشا رو سرکوب کرد بعدش رفت به بابل و طی خوابوندن شورش اونجا کلاً شهرو زد ترکوند. آخه بابلیا خیلی مقاومت میکردن، خشایارشام که کم نمیاورد...Smile
تو ارسال قبلیم گفتم که داریوش تو جنگ ماراتون نتونست چیزی به دست بیاره. به همین خاطر تو فکر یه حمله دیگه بود که عمرش وفا نکرد و به این دنیا گفت بای بای ما رفتیم...Tongue
خب اون زمان خشایارشا هم کم سن و سال نبوده و در جریان کارای باباش بوده و بعد از مرگ داریوش که شاه میشه کار باباشو ادامه میده. از همین جا بگم که این چیزایی که در ادامه گفته میشه مربوط به همون جنگیه که فیلم ۳۰۰ بر اساسش ساخته شده. پس با دقت بخونید.
خشایارشا برای ادامه دادن کار داریوش به تمام مسئولا یا پادشاه های کشورای تحت سلطه ایران پیغام فرستاد که سرباز بسیج کنن و بعد از اینکه سربازا اماده شدن بفرستنشون به سمت آذربایجان (آذربایجان امروز) تا بعد از اونجام برن طرف لیدی. بعد از اینکه سربازا به لیدی رسیدن خود خشایارشا هم رفت پیششون و در رأس ارتش قرار گرفت و همه با هم راهس یونان شدن. اینجور که مورخا نوشتن این لشکر کشی تو سال ۴۸۰ قبل از میلاد صورت گرفته. بعد خشایارشا رفت به کاپادوکیه (بین دریای سیاه و دریای مدیترانه تو نقشه) و این شهرو مرکز فرماندهی خودش کرد. خلاصه ۳ سال تموم تو این شهر موند و سپاهشو تجهیز کرد و نهایتاً یه سپاهی رو ساخت که تو تاریخ بهش میگن "سپاه بزرگ". هرودوت گفته که ۴۶ گونه نژاد توی این سپاهه بودن. ۴۶ تااااااا !!!Exclamation واقعاً خیلیه ها، ما الان چنتا گونه تو کشور داریم؟؟! بیخی...
حالا اینجاشو بخونید. میدونید که فقط هرودوت درباره این جنگ نوشته. هرودوتم که یونانی بوده. بقیه مورخا هم از رو دست هرودوت تغلب کردن. ولی با این حال بعضی جاهاشو تغییر دادن و تعداد سربازای سپاه خشایارشا رو تا ۵ میلیون نفر ثبت کردن. آخه یکی نیس بگه ادم عاقل ۵ میلیون نفر باید چی بخورن. اگه آب خالی هم بخوان بخورن دریای سپاه خشک میشه. بگذریم... بعضی مورخا هم نوشتن خشایارشا ۱ میلیون نفر سپاه داشته و همشون سرباز نبودن، خیلیاشون آشپز و ملوان و ... بودن.
خلاقیت خشایارشا رو حال کنید... خشایارشا دستور داد یه پلی با قایق بسازن تا نیرو زمینی ایران بتونه وارد خاک یونان بشه. خشایارشا واسه ساختن این پله خیلی دچار مشکل نشد. چون وضعیت داخلی یونان خیلی مصاعد نبود و ایالتاش با هم سر جنگ داشتن. بعد از اینکه ارتش ایزان از کشور "سات رائی" گذشت دیگه بعدش ادامه دادن راهشون سخت شد و کند تر پیش میرفتن. آخه رسیده بودن به جنگل و دشت های ناهموار و ارابه ها و منجنیقا از اون راه عبور نمیکرد.
بقیش رو ان شاء ا... تو ارسال بعدی میگم. تا اون موقع شما حدس بزنید خشایارشا برای عبور از اون راه چکار کرد؟؟!

خدایا افکنم در چه خدایا بنهم اندر ره --- ز هر امرت بوم راضی منم عبد و تویی قاضی
 سپاس‌گزاری شده توسط: **sara** , nikou , Joonz , eris229
ارسال: #۳۳
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۵:۴۱ ب.ظ
مرسی Smile
ادامه شو زود بنویسید...
ارسال: #۳۴
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۵:۴۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۵:۴۹ ب.ظ، توسط hkarimi.)
Wink RE: تاریخ ایران را بهتر بشناسیم
(۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۵:۴۱ ب.ظ)nikou نوشته شده توسط:  مرسی Smile
ادامه شو زود بنویسید...

خواهش میکنم. وظیفسSmile
به روی چشمم، مینویسم. ولی خب... من برای هر مطلبی که مینویسم حداقل یک ساعت و نیم وقت صرف میکنم، پیش اومده واسه بعضی از مطالب تا ۳ ساعت و بیشتر هم وقت گذاشتم. چون دوس دارم تاریخو درست و دقیق بگم. به همین دلیله که نمیتونم زود به زود بنویسم. ولی حتماً ادامش رو هم مینویسم. به روی چشمSmile
اضافه کنم که همین مطلب قبلی رو پریروز نوشتم ولی تا دوباره خوندم و ویرایشش کردم و به این صورت در اومد، امروز گذاشتمش.Smile

خدایا افکنم در چه خدایا بنهم اندر ره --- ز هر امرت بوم راضی منم عبد و تویی قاضی
 سپاس‌گزاری شده توسط: nikou , eris229 , **sara**
ارسال: #۳۵
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۵:۴۸ ب.ظ
RE: تاریخ ایران را بهتر بشناسیم
(۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۵:۴۶ ب.ظ)hkarimi نوشته شده توسط:  
(15 اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۵:۴۱ ب.ظ)nikou نوشته شده توسط:  مرسی Smile
ادامه شو زود بنویسید...

خواهش میکنم. وظیفسSmile
به روی چشمم، مینویسم. ولی خب... من برای هر مطلبی که مینویسم حداقل یک ساعت و نیم وقت صرف میکنم، پیش اومده واسه بعضی از مطالب تا ۳ ساعت و بیشتر هم وقت گذاشتم. چون دوس دارم تاریخو درست و دقیق بگم. به همین دلیله که نمیتونم زود به زود بنویسم. ولی حتماً ادامش رو هم مینویسم. به روی چشمSmile

سپاس فراوانSmile
 سپاس‌گزاری شده توسط: hkarimi
ارسال: #۳۶
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۷:۴۸ ب.ظ
ادامه شو زود بنویسید...

خواهش میکنم. وظیفسSmile
اضافه کنم که همین مطلب قبلی رو پریروز نوشتم ولی تا دوباره خوندم و ویرایشش کردم و به این صورت در اومد، امروز گذاشتمش.Smile

دست شما درد نکنه. کاملا مشخصه که این مطالب کلی از نویسندش وقت گرفته
ارسال: #۳۷
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۸:۱۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۸:۲۰ ب.ظ، توسط yaser_ilam_com.)
ادامه شو زود بنویسید...
خواهش میکنم. وظیفسSmile
بعضی از مطالب تا ۳ ساعت و بیشتر هم وقت گذاشتم....
سپاس از وقتی که می زارید برای این کار Smile

درد من حصار برکه نیست ، درد من زیستن با ماهیانیست که فکر دریا به ذهنشان خطور نکرده

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  چطور میتوان بهتر زندگی کرد؟ شاپری ۲۴ ۱۳,۴۱۵ ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ ۰۷:۴۹ ق.ظ
آخرین ارسال: s.gg
Question در آمد مهندسین در ایران. اشتباه کردم پزشکی نخوندم؟ sepanta1990 ۷۴ ۴۷,۵۷۶ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۵۲۵ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
Rainbow طبیعت زیبای ایران! αɾια ۱۵ ۸,۹۸۰ ۱۱ آبان ۱۳۹۹ ۰۴:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: AXEL.
  چه زبان برنامه نویسی برای هوش مصنوعی بهتر ؟ Sanazzzz.mi ۳ ۳,۷۸۰ ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: milo
  پر استفاده ترین مدل های هواپیما در ایران abolfazlda ۱ ۲,۷۷۰ ۱۱ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
Smile دانلود فیلم های آموزش پایگاه داده-دکتر حق جو دانشگاه علم و صنعت ایران Bakhtabad ۱۹ ۲۹,۱۴۳ ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ ۰۱:۰۸ ق.ظ
آخرین ارسال: keshvari9
  بازار کار گرایش معماری کامپیوتر در ایران ƊƦЄƛM ۸ ۱۳,۴۲۰ ۱۰ دى ۱۳۹۷ ۰۳:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: masoudfn
  زبان انگلیسی در مقطع دکترا در ایران suraty ۱ ۲,۵۲۹ ۰۷ آبان ۱۳۹۷ ۱۱:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: suraty
  تاریخچه چاپ در جهان و ایران melinaa ۰ ۱,۷۶۲ ۰۴ شهریور ۱۳۹۷ ۱۰:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: melinaa

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close