زمان کنونی: ۰۳ خرداد ۱۴۰۳, ۰۶:۰۸ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

انتخاب رشته یا گرایش برای شرکت در کنکور ارشد...

ارسال: #۹۱
۲۱ خرداد ۱۳۹۱, ۰۶:۰۷ ب.ظ
رشته کارشناسیم متفاوت ازکامپیوتر و ای تی بوده.میخوام ارشد یکی از این دو رشته شرکت کنم
چرا علوم کامپیوتر شرکت نمی کنین؟ درساش برای شما ساده تره و قبولیش هم نسبتا راحت تر. از طرفی علوم کامپیوتر دانشگاهی مثل شریف می تونن کلی درس با مهندسی ها بردارن .

الهی و خلّاقی و حِرزی و مَوئلــی اِلیکَ لَدَی الاِعسارِو الیُسرِ اَفزَعُ
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: بهار۶۶
ارسال: #۹۲
۲۱ خرداد ۱۳۹۱, ۰۸:۳۴ ب.ظ
رشته کارشناسیم متفاوت ازکامپیوتر و ای تی بوده.میخوام ارشد یکی از این دو رشته شرکت کنم
ممنون از توجهتون.

علوم کامپیوتر دوست ندارم.

به کارشناسی هم فکر کردم..اما نمیتونم تصور کنم ۴سال هم اونطوری بگذرونم...

نقل قول: ۲۴ واحد از دروس اصلی و تخصصی کارشناسی را بهتون میده که با هزینه شبانه بگذرونید. خودش یکسال طول تحصیل شما را بیشتر میکنه

چرا یکسال؟؟؟؟

نقل قول: حتی اونهایی که رشته های نزدیکتری مثل مهندسی مکانیک از دانشگاههای مادر دارند با فوق کامپیوتر و معدل بالا من کسی را میشناسم که از مصاحبه دکترا نتونسته بسلامت عبور کنه.

میشه در این باره بیشتر توضیح بدید...چرا؟؟؟

نقل قول: برای کار خصوصی و البته نه دولتی جواب میده.

و البته در این مورد هم ممنون میشم توضیح بدین..

ممنونم

موفق باشید
۰
۰
ارسال: #۹۳
۲۱ خرداد ۱۳۹۱, ۰۸:۴۵ ب.ظ
منظور فرداد جان این بوده که بدون لیسانس کامپیوتر مدرک فوق کامپیوتر چندان ارزشی نزد اساتید دکتری(موقع پذیرش)نداره..که درست هم میگن..آخه توی ۲ سال کارشناسی ارشد چیزی قرار نیست یاد بگیرید...بیشتر قراره از اون چیزهایی که یاد گرفتید قبلا اینجا استفاده کنید..میخواید با فوق کامپیوتر چیکار کنید؟ فکر میکنید توی ۲ سال میتونید چنتا زبون برنامه نویسی یاد بگیرید و توشون استاد شید و مقاله بنویسید و....؟؟
من هم با خوندن کارشناسی موافقم...فکر کنم خیلی از واحد هاتون معادل سازی میشه و ۴ سال طول نمیکشه..

Real education must ultimately be limited to men who insist on knowing, the rest is mere sheep-herding
Erza Pound
۱
۰
ارسال: #۹۴
۲۱ خرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۲۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ خرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۲۸ ب.ظ، توسط SarahArshad.)
بشین ببین می خوای با فوقت چه کنی اگه برای تدریسه که بی خیال این کار شو الان من پیگیر شدم میگن برای هیئت علمی کردن حتی اگه کسی نرم بوده رفته مثلا معماری یا آی تی هم سخت میگیرن باید هم رشته باشی و تو یه رشته خونده باشی .
اگه برای کار خصوصیه خوب چه کاریه بیایی ارشد بخونی برو برنامه نویسی کار کن خوب .

به نظرم اگه می خوایی به فکر تدریس باشی برو ارشد ودکترا رشته خودت رو بگیر اما اگه اصرار داری بیایی کامپیوتر بدون راه سختی داری شدنیه و با کمی تلاش امسال نشه سال دیگه می تونی در بیایی اما با غولهایی که ما تو رشته خودمون داریم کارسختی برای کار در مقاطع بعدی خواهی داشت . این واقعیت محض هست .

اگه می خوایی حرفه ای کار کنی به نظر من هم اول به لیسانس فکر کنی بهتره .چون خیلی از واحدهای عمومی و ریاضی ها رو مثلا پاس کردی واگه زرنگ باشی ۳ ساله می تونی تمامش کنی.

با این وضعی که من دارم میبینم الکی ارشد گرفتن تو چند یال دیگه اصلا فایده ای نخواهد داشت

آیا می دانید تاثیر جمله «این مکان مجهز به دوربین مداربسته می باشد» به مراتب بیشتراز جمله «عالم محضر خداست در محضر خدا معصیت نکنید» می باشد!!!!!!!!!!!!!ا

۰
۰
ارسال: #۹۵
۲۲ خرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۴۲ ق.ظ
این قضیه یکی بودن رشته در پایه های گوناگون جدیدا در مبحث جذب اساتید مطرح شده .یکی از شروط برای هیئت علمی کردن هست البت من در مورد ازاد میگم سراسری که فکر کنم دیگه خیلی سخت گیری بیشتر باشه .و طبیعی هم هست چون اینقدر دار هزیاد میشه قشر تحصیل کرده که موانع یکی یکی دارن زیاد میشن .ما هم اساتیدی داشتیم که لیسانس صنایع بودن وارشد کا مپیوتر یا لیسانس برق وارشد کامپیوتر اما دیگه برای جذب اساتید این موضوع لحاظ میشه .

آیا می دانید تاثیر جمله «این مکان مجهز به دوربین مداربسته می باشد» به مراتب بیشتراز جمله «عالم محضر خداست در محضر خدا معصیت نکنید» می باشد!!!!!!!!!!!!!ا

۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: بهار۶۶ , nejatezamin
ارسال: #۹۶
۰۲ تیر ۱۳۹۱, ۱۱:۰۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ تیر ۱۳۹۱ ۰۱:۴۰ ق.ظ، توسط Mohammad-A.)
انتخاب بین امنیت و هوش برای شرکت در ازمون
دوستان در تاپیک دیگری صحبت کردند از این موضوع درباره‌ی رشته‌ی امنیت و مشکلات و کم و بیش آن برای دانشجویانش

اما شما به علاقه‌تان رجوع کنید ببینید چی رو از همه بیشتر دوست دارید. البته شما هر دو رشته رو میتونید امتحان بدید اما نهایتاً باید روی یکی تمرکز کنید چون به هر حال دروس این دو رشته ۵۰-۵۰ با هم شباهت دارند.

Yesterday is History, Tomorrow is a Mystery but Today is a Gift
That is why it's called the Present
۰
۰
ارسال: #۹۷
۰۲ تیر ۱۳۹۱, ۱۰:۵۷ ب.ظ
انتخاب بین امنیت و هوش برای شرکت در ازمون
یه سری به یه چیزهایی هیچ وقت نمیرسن...تنها کاری که میکنن اینه که بشینن و راه رو واسه رسیدن بقیه سخت تر جلوه بدن...توکه به جفتشون علاقه داری..اگه میبینی درست خیلی خوبه و می تونی زیاد درس بخونی برو دنبال امنیت..اما اگه نه..هوش...چون به نظرم قبولی توش راحت تره..واسه امنیت امیر کبیر رتبه زیر ۳۰ میخوای..اما هوش رو خیلی از دانشگاه های خوب ایران دارند...

Real education must ultimately be limited to men who insist on knowing, the rest is mere sheep-herding
Erza Pound
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ali
ارسال: #۹۸
۰۲ تیر ۱۳۹۱, ۱۱:۳۶ ب.ظ
Star هوش؟نرم؟علوم؟IT?
با سلام
دوستان خوب و عزیز

خدا قوت میگم به تمام کسانی که برای رسیدن به هدفشون تلاش میکنند.

بنده به علت پاره ای مشکلات پارسال نتیجه ی خوبی از کنکور نگرفتم. مطالعه را از پارسال رها نکردم و درس میخوانم.
متاسفانه به شدت استرس بر من حاکم میشود ، در حالیکه از نظر هوشی در سطح بسیار خوبی هستم اما متاسفانه زیر فشار به هیچ وجه مغزم کار نمیکند و احساس میکنم کنکور یعنی فشار!

موردی که میخواستم مطرح کنم این است که متقاضی برای کدام گرایش بیشتر است؟
من کشش خاصی به سمت یک گرایش ندارم.هدفم از ادامه تحصیل،خود لغت "ادامه ی تحصیل " است. حضور در مجامع علمی و یادگیری و تحقیق.
گاهی به مبهم بودن آینده فکر میکنم و اینکه ما چرا درس میخوانیم؟ به خصوص که رشته ی ما انصافا رشته ی آسانی نیست.
از کارهایی که نتیجه ی عینی داشته باشد بیشتر لذت میبرم ولی از طرفی دلم نمیاید که حالا که جوان هستم دنبال تحصیلات بالاتر نباشم.

من پارسال هوش شرکت کردم. حس میکنم متقاضیان این گرایش بسیار زیاد هستند. آیا این طور است؟
نمیدانم باز هم برای هوش بخوانم یا گرایشم را تغییر دهم.
خوشحال میشوم نظرات شما را بدانم.
۰
۰
ارسال: #۹۹
۰۳ تیر ۱۳۹۱, ۱۲:۰۶ ق.ظ
هوش؟نرم؟علوم؟IT?
به نظر من اگه میخای صرفا شانس قبولی رو در نظر بگیری،فقط برو سراغ هوش

قبول شدنش خیلی آسونتر از بقیه هس

فکر کنم با رتبه ۵۰۰ هم حتی شانس قبولی روزانه رو داری!
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: professional
ارسال: #۱۰۰
۰۳ تیر ۱۳۹۱, ۱۲:۰۹ ق.ظ
RE: انتخاب بین امنیت و هوش برای شرکت در ازمون
اگه ضریب هوشیت بالا هست و میتونی توی گرایش امنیت زیر ۲۰ بشی واسه امنیت بخون!
۰
۰
ارسال: #۱۰۱
۰۳ تیر ۱۳۹۱, ۰۲:۰۱ ق.ظ
RE: هوش؟نرم؟علوم؟IT?
مثل روز روشنه
قبولی در رشته علوم کامپیوتر راحتتر است

تمام پیشرفتهای عالمگیر خود را مدیون تفکر منظم و یادداشت برداری دقیق هستم.
"توماس ادیسون"
۱
۱
ارسال: #۱۰۲
۰۳ تیر ۱۳۹۱, ۰۹:۵۴ ق.ظ
هوش؟نرم؟علوم؟IT?
از لحاظ تعداد متقاضی شرکت :نرم افزار-بعد هوش -بعد معماری- بعد علوم کامپیوتر
از لحاظ ظرفیت پذیرش: هوش بیشتر از همه ظرفیت داره-بعد نرم -بعد معماری
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: professional , Parva
ارسال: #۱۰۳
۰۷ تیر ۱۳۹۱, ۰۲:۴۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ تیر ۱۳۹۱ ۰۲:۴۸ ب.ظ، توسط strongxxx.)
انتخاب بین نرم افزار یا آی تی
دوست عزیز در مورد قبولی راحت در رشته IT اشتباه نمی کنی؟
بازار هم زیاد به رشته ربط نداره باید کار بلئ باشی که متاسفانه توی دانشگاه های ما
مباحث تئوری یا غیرکاربردی تدریس میشه
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: y_amin
ارسال: #۱۰۴
۰۷ تیر ۱۳۹۱, ۰۵:۰۷ ب.ظ
اگر به راحتی باشه علوم کامپیوتر راحت تر هستش!! مطمئن نیستم اما فکر کنم نرم هم بازا کارش بد نباشه. من که هر چی استخدامی دیدیم تاحالا از ۱۰ تا یکیش ای تی بوده ۹ تا نرم خواستن!!
۱
۰
ارسال: #۱۰۵
۰۷ تیر ۱۳۹۱, ۰۵:۵۰ ب.ظ
نرم.
آی تی ریسکش بالاست.

در کارگه کوزه‌گری رفتم دوش
دیدم دو هزار کوزه گویا و خموش
ناگاه یکی کوزه برآورد خروش
کو کوزه‌گر و کوزه‌خر و کوزه فروش
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۶۶۲ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۶,۰۳۰ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  گرایش های علوم کامپیوتر alisaaa ۴ ۳,۸۲۸ ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ۰۴:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: hashemhamidi
Lightbulb مطالعه گروهی کارمندان برای کنکور ارشد ۱۴۰۳ deniz22 ۰ ۳۵۱ ۲۹ آبان ۱۴۰۲ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: deniz22
Question بهترین منبع ساختمان داده برای کنکور ارشد marvelous ۱۰ ۱۱,۶۳۷ ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: msnmkh
  بهترین منبع درسی و کلاس به صورت افلاین برای کنکور ارشد nrgs_h99 ۰ ۱,۴۰۳ ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ۰۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: nrgs_h99
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۴,۱۱۳ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  نظر شما راجب بهترین موسسه برای کنکور ارشد کامپیوتر vahid_sh@hotmail.com ۶۵ ۴۰,۹۳۴ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Hadi7590
  بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم کدوم یکی رو برای پایان نامه انتخاب کنم؟ raheleh1393 ۵ ۸,۱۱۷ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  بوک کلاب ماشین لرنینگ با حضور متخصص از شرکت های گوگل ، اساتید و دانشجویان دکترا و. Doctorwho ۰ ۱,۴۷۱ ۱۳ آبان ۱۴۰۰ ۱۲:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close