زمان کنونی: ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۴۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

رتبه‌بندی دانشگاه‌ها در رشته‌های مقطع ارشد سال ۱۳۹۱

ارسال:
۰۷ خرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۳۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۰۱ ق.ظ، توسط admin.)
با سلام
هر سال ما یه رتبه‌بندی از دانشگاه‌های مختلف (البته رتبه‌بندی طبیعتاً یه خرده هم سلیقه توش هست) ارایه می‌دیم. به رسم هر سال، امسال هم این رتبه‌بندی رو انجام خواهیم داد.
ملاک‌های ارزیابی تعداد هیات علمی، رنکینگ دانشگاهی،‌ امکانات دانشگاه، پذیرش دکتری و ... بوده است. سطح برخی از دانشگاه‌ها مانند صنعتی شریف در سال گذشته پشرفت محسوسی داشته است. دلیل آن نیز جذب اساتید جدید و تغییراتی در سطوح مختلف دانشگاه می‌شه ذکر کرد.

در مورد گرایش نرم‌افزار (بالاترین امتیاز به بهترین دانشگاه و بقیه نسبت به دانشگاه برتر)
۱. دانشگاه صنعتی شریف (۱۰۰)
۲. دانشگاه تهران (۸۰)
۳. دانشگاه‌های امیرکبیر، شهید بهشتی (۷۰)
۴. علم و صنعت (۶۵)
۵. دانشگاه‌های تربیت مدرس، اصفهان، شاهد (۶۰)
۶. دانشگاه‌های صنعتی اصفهان، شیراز، فردوسی مشهد، خواجه نصیر (۵۰)
۷. دانشگاه‌های سایر شهرستان‌ها (زیر ۵۰ از ۱۰۰)

برای گرایش هوش مصنوعی:
۲. دانشگاه امیر کبیر‌، دانشگاه تهران (۹۰)
۳. سایر دانشگاه ها

برای معماری کامپیوتر:
۱. دانشگاه تهران (۱۰۰)
۲. دانشگاه صنعتی شریف (۹۰)
۳. دانشگاه صنعتی امیر کبیر (۷۰)
۴. دانشگاه علم و صنعت (۶۰)
۵. دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه اصفهان، دانشگاه صنعتی اصفهان (۵۰)
۴.سایر دانشگاه ها

علوم کامپیوتر:
۱. دانشگاه صنعتی شریف
۲. دانشگاه صنعتی امیرکبیر، تهران
۳. سایر دانشگاه‌ها

لطفاً در صورتی که در لیست فوق دانشگاهی فراموش شده یاد‌آوری نمایید.
این مطلب ویرایش خواهد شد (برای گرایش‌های مختلف)

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
۲۰
۵
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: Masoud05 , مازیار صفایی , HRZ , ارمان , fatemeh85 , esi , Parva , kavehn , hardware23 , The BesT , **sara** , narges_r , Mohammad-A , homa , baran , f_f , Msccom , eris229 , fateme66 , ashkan_d13 , najme60 , pos , 862222822 , zio_one , ف.ش , Mansoureh , sajad_8900 , reyhaneh64 , Mahbanoo313 , jameshenas , m@hboobe , alirrrrrr , fattaneh66 , ehsanmomeni , sa123 , sss , hadi8963 , سجاد۶۷ , takexpert , El@he , Good! , A V A , Andrew S.Tanenbaum , Morris , Amoojan , fa_shinobi , shamim_s , kaviresabz , mr.saeed.h , salimeh , software94 , mrsh1372 , hajilari , Pegasus , darya62 , gogooli
ارسال:
۰۷ خرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۵۶ ب.ظ
RE: رتبه‌بندی دانشگاه‌ها در رشته‌های مقطع ارشد سال ۱۳۹۱
سلام
اگه امکانش هست لطفا آی تی رو هم بذارین
ممنون
۱
۰
ارسال:
۰۷ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۰۲ ب.ظ
کدوم موسسه این رتبه بندی رو انجام داده ؟ علم و صنعت با تربیت مدرس در یه سطحه ؟ حتی با شاهد ؟ !! امیرکبیر با بهشتی ؟؟؟؟؟؟

این رتبه بندی کاملا مردوده از نظر من . به فرض که شریف اول باشه ترتیب بقیه این طوریه : امیرکبیر ، تهران ، علم و صنعت ، بهشتی و تربیت مدرس .

The greatest pleasure in life is doing what people say YOU CANNOT DO

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۴
۴
 سپاس‌گزاری شده توسط: gogooli
ارسال:
۰۷ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۰۸ ب.ظ
دکتر جان ، نظرتون در مورد انتخاب رشته برای کاربران مانشت چیه ؟
هزینه پرداخت شده توسط کاربران نیز صرف مخارج مانشت شود.

در حد پیشنهاد بود ... بهترین آرزوها
۰
۰
ارسال:
۰۷ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۱۱ ب.ظ
دکتر جان در مورد آی تی نفرمودید...
نظرتون در مورد این رتبه بندی چیه؟
۱.شریف
۲.امیرکبیر
۳.تهران
۴.شهید بهشتی
۵.علم وصنعت
۶.خواجه نصیر
۷.شهرستان ها

Real education must ultimately be limited to men who insist on knowing, the rest is mere sheep-herding
Erza Pound
۰
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: kavehn
ارسال:
۰۷ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۲۲ ب.ظ
(۰۷ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۰۲ ب.ظ)parsaNA نوشته شده توسط:  این رتبه بندی کاملا مردوده از نظر من . به فرض که شریف اول باشه ترتیب بقیه این طوریه : امیرکبیر ، تهران ، علم و صنعت ، بهشتی و تربیت مدرس .
به گرایش نرم‌افزارش دقت کنید. برای سایر گرایش‌ها رتبه‌بندی چنین نخواهد بود. من طبق اطلاعاتی که دارم و سلیقه خودم این رتبه‌بندی رو پیشنهاد دادم.

(۰۷ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۰۲ ب.ظ)parsaNA نوشته شده توسط:  کدوم موسسه این رتبه بندی رو انجام داده ؟ علم و صنعت با تربیت مدرس در یه سطحه ؟ حتی با شاهد ؟ !! امیرکبیر با بهشتی ؟؟؟؟؟؟
مانشتBig Grin ،بله علم و صنعت رو در همون سطح دانشگاه شاهد می‌شه دید، دانشگاه‌های هم‌رده‌اش هم جزو دانشگاه‌های بدی نیستن.

۰
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: fa_shinobi
ارسال:
۰۷ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۳۲ ب.ظ
(۰۷ خرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۳۷ ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  با سلام
هر سال ما یه رتبه‌بندی از دانشگاه‌های مختلف (البته رتبه‌بندی طبیعتاً یه خرده هم سلیقه توش هست) ارایه می‌دیم. به رسم هر سال، امسال هم این رتبه‌بندی رو انجام خواهیم داد.
ملاک‌های ارزیابی تعداد هیات علمی، رنکینگ دانشگاهی،‌ امکانات دانشگاه، پذیرش دکتری و ... بوده است. سطح برخی از دانشگاه‌ها مانند صنعتی شریف در سال گذشته پشرفت محسوسی داشته است. دلیل آن نیز جذب اساتید جدید و تغییراتی در سطوح مختلف دانشگاه می‌شه ذکر کرد.

در مورد گرایش نرم‌افزار (بالاترین امتیاز به بهترین دانشگاه و بقیه نسبت به دانشگاه برتر)
۲. دانشگاه تهران (۸۰)
۳. دانشگاه‌های امیرکبیر، شهید بهشتی (۷۰)
۴. دانشگاه‌های تربیت مدرس، اصفهان، شاهد، علم و صنعت (۶۰)
۵. دانشگاه‌های صنعتی اصفهان، شیراز، فردوسی مشهد، خواجه نصیر (۵۰)
۶. دانشگاه‌های سایر شهرستان‌ها (زیر ۵۰ از ۱۰۰)

برای گرایش هوش مصنوعی:
۲. دانشگاه امیر کبیر‌، دانشگاه تهران (۹۰)
۳. سایر دانشگاه ها

برای معماری کامپیوتر:
۱. دانشگاه تهران (۱۰۰)
۲. دانشگاه صنعتی شریف (۹۰)
۳. دانشگاه صنعتی امیر کبیر (۷۰)
۴.سایر دانشگاه ها

برای گرایش ۱ آی تی:
۱.دانشگاه تهران (۱۰۰)
۲. دانشگاه امیر کبیر (۶۰)
۳. سایر دانشگاه ها

برای گرایش ۳ و ۴ آی تی:
۱. دانشگاه امیر کبیر (۱۰۰)
۲. دانشگاه صنعتی شریف (۹۵)
۳. سایر دانشگاه ها

لطفاً در صورتی که در لیست فوق دانشگاهی فراموش شده یاد‌آوری نمایید.
این مطلب ویرایش خواهد شد (برای گرایش‌های مختلف)

در مورد IT خیلی مختصر گفتید اخه سایر دانشگاهها مثلا کرمان با علم صنعت تو ی رتبن!!!
اگه میشه سایر دانشگاه ها هم رتبه بندی کنید.ممنون
۰
۰
ارسال:
۰۷ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۳۳ ب.ظ
(۰۷ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۰۸ ب.ظ)kavehn نوشته شده توسط:  دکتر جان ، نظرتون در مورد انتخاب رشته برای کاربران مانشت چیه ؟
هزینه پرداخت شده توسط کاربران نیز صرف مخارج مانشت شود.
مخالفم. انتخاب رشته کاریه که خود داوطلب انجام می‌ده. بر اساس سلایق خودش. کاری نیست که مانشت بخواد انجام بده و حتی بخواد پولی ازش دربیاره. تنها کاری که ما می‌تونیم انجام بدیم راهنمایی هست و البته نقد حرف‌هایی که من و بقیه می‌زنن. همون‌طور که توی نظرات می‌بینید حتی توافق کلی‌ای هم برای انتخاب رشته وجود نداره و نظرات متفاوت هستند.

در لیست ذکر شده، دانشگاه‌های همرده و یا نزدیک به هم در یک ردیف ذکر شده‌اند، اینکه چرا من علم‌ و صنعت رو در حد دانشگاه‌هایی مانند اصفهان و تربیت‌ مدرس می‌دونم فکر کنم قبلاً زیاد بحث شده. انکار نمی‌کنم که سلیقه شخصی من توی این نوع چیدمان تاثیر داره.

۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: esi , Parva , kavehn , انرژی مثبت , hamed_k2 , Msccom , sajad_8900 , sss , Morris
ارسال:
۰۷ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۳۴ ب.ظ
دکتر جان گرایش ۱ آی تی تجارته که اصلا تهران نداره..یه خورده اصلاحش کن ما نظره شمارو بهتر متوجه شیم

Real education must ultimately be limited to men who insist on knowing, the rest is mere sheep-herding
Erza Pound
۰
۰
ارسال: #۱۰
۰۷ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۳۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۳۶ ب.ظ، توسط wh_ghost.)
میشه یه رتبه بندی هم بین دانشگاه های اصفهان، شیراز و فردوسی مشهد توی گرایش نرم افزار ( با ذکر دلایلش مثل هیات علمی ، امکانات و ... ) بگید؟
۰
۰
ارسال: #۱۱
۰۷ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۳۸ ب.ظ
دکتر این دانشگاه خوارزمی جدیده؟؟
چطور دانشگاهیه؟

مجلس تمام گشت به اخر رسید عمر ما همچنان در اول وصف تو مانده ایم
۱
۰
ارسال: #۱۲
۰۷ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۴۵ ب.ظ
(۰۷ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۳۴ ب.ظ)arixooo نوشته شده توسط:  دکتر جان گرایش ۱ آی تی تجارته که اصلا تهران نداره..یه خورده اصلاحش کن ما نظره شمارو بهتر متوجه شیم
بله گویا آی‌تی آی‌تی شدن مثل شریف، رتبه‌بندی اون گرایش رو حذف کردم به صورت موقتی.

(۰۷ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۳۵ ب.ظ)wh_ghost نوشته شده توسط:  میشه یه رتبه بندی هم بین دانشگاه های اصفهان، شیراز و فردوسی مشهد توی گرایش نرم افزار ( با ذکر دلایلش مثل هیات علمی ، امکانات و ... ) بگید؟
به نظر من تو این ۳ تا هر کدوم که نزدیکتر بود بهتون و سلیقه‌تون پسندید برید. مشهد مسیر دوری داره و تنها برای مشهدی‌ها توصیه می‌شه (در شرایط یکسان) اما شیراز و اصفهان! من خودم اصفهان رو می‌زنم. اما شیراز هم شهر جالبیه. خیلی دوست داشتنیه.

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: kavehn , مازیار صفایی , eris229 , Amoojan
ارسال: #۱۳
۰۷ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۴۸ ب.ظ
تو گرایش معماری دانشگاه اصفهان از صنعتی اصفهان بهتره ؟ واقعا؟
در مورد دانشگاه شاهد هم میشه یخورده توضیح بدین بنظرتون برای معماری دانشگاه شاهد بهتره یا دانشگاههای اصفهان؟
۰
۰
ارسال: #۱۴
۰۷ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۵۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۱۴ ق.ظ، توسط admin.)
(۰۷ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۴۸ ب.ظ)fatemeh85 نوشته شده توسط:  تو گرایش معماری دانشگاه اصفهان از صنعتی اصفهان بهتره ؟ واقعا؟
به لیست اضافه شد. فرق زیادی ندارند.

(۰۷ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۴۸ ب.ظ)fatemeh85 نوشته شده توسط:  در مورد دانشگاه شاهد هم میشه یخورده توضیح بدین بنظرتون برای معماری دانشگاه شاهد بهتره یا دانشگاههای اصفهان؟
من خیلی خبری از دانشگاه شاهد تو معماری ندارم. فکر نمی‌کنم بهتر از اصفهان باشه.

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: kavehn , fatemeh85
ارسال: #۱۵
۰۷ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۵۷ ب.ظ
پیشنهاد منم طبق پیگیری هام این بوده :
نرم افزار :
شریف
تهران
امیر کبیر ، بهشتی
علم و صنعت
اصفهان
تربیت مدرس
فردوسی
صنعتی اصفهان
خواجه نصیر
شیراز
بقیه جاها

حرفی برای گفتن نیست .... باید تلاش کرد وبس .
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: مازیار صفایی , Msccom , eris229 , reyhaneh64 , saeed_435 , fa_shinobi

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  راهنمایی درباره مقطع کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۷۹۵ ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ۱۰:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  کنکور کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ عزیز دادخواه ۲ ۳,۷۹۴ ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ ۰۹:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  سوال در مورد صفحه بندی در سیستم عامل Azadam ۱ ۱,۵۵۴ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۱۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Azadam
  رتبه ۵۴ علوم کامپیوتر و ۷۶ ریاضی ارشد ۱۴۰۰ Computer92 ۰ ۲,۰۳۲ ۰۸ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Computer92
  دانشگاه های پزشکی رو برای رشته انفورماتیک چطوری اولویت بندی کنم ؟ mrpool ۷ ۸,۳۹۶ ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۰۱:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: hossein1991
  مجموعه تمارین و سوالات امتحانی درس طراحی الگوریتم دانشگاه MIT (سال ۲۰۰۰-۲۰۱۲) Farid_Feyzi ۵ ۷,۲۷۹ ۳۰ آبان ۱۳۹۹ ۱۰:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: s-taheri
  بعد ۶ سال اومدم، ارشد مهندسی کامپیوتر کسی هست؟؟ seyed_eng ۷ ۵,۶۲۶ ۱۱ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: iraj.leo
  رشته های فنی *تعمیرات* رو هم یاد بگیرن fardinamiri ۰ ۱,۷۷۹ ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ ۰۵:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: fardinamiri
  بهترین گرایش ها برای اپلای در مقطع دکتری rezamim2020 ۰ ۲,۵۰۴ ۱۶ شهریور ۱۳۹۹ ۰۴:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: rezamim2020
  انتخاب رشته آزمون ارشد ۹۹ mr_milad12 ۱ ۲,۳۷۴ ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۱:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: .:tarannom:.

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close