زمان کنونی: ۰۸ خرداد ۱۴۰۳, ۱۲:۰۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ابهام در پیوند شرطی

ارسال:

لهمشد پرسیده:

ابهام در پیوند شرطی

سلام:
من با یه سری مطلب تو کتاب اقای مقسمی مشکل دارم اما جداول رو ببنید که قراره روش عملیات انجام شه فقط تو رو خدا نگیدتصویر بزرگه خوبه همین باشه ممنون و اما رابطه‌ها:
[تصویر:  8843_1_1379099101.jpg]
حالا سوال من انجا است که شرط چطوری داره عمل می کنه تو پیوند شرطی ؟؟ یعنی بر چه اساسی گزینش میکنه ؟
[تصویر:  8843_2_1379099101.gif]
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

babakab110 پاسخ داده:

RE: مفهومی که ابهام داره

SmileSmileSmile
پیوند غیر طبیعی یک عمل غیر تساوی است درسته
حالا اگه بزرکتر یا کوچکتر باشد یعنی مساوی نیست
اگه فقط بزرکتر یا فقط کوچکتر بود تمام سطر های رو میداد که شهر‌ها با هم مساوی نیستند
حالا که بزرکتر و مساوی تمام سطر هایی رو میده که شهر هاشون با هم براره
انگار داره پیوند طبیعی انجام میده.

۰
ارسال:

لهمشد پاسخ داده:

ببنید دوست عزیز منظور منظورمن رو بدرستی فکر کنم متوجه نشدید پس یه سطح میریم عقب:
تعریف یوند شرطی: این نوع پیوند همان پیوند دکارتی است که شرط تتا روی ان اعمال شده یعنی
برای پیوند شرطی ابتدا ما می اییم ضرب دکارتی می کنیم سپس یه زیر مجموعه که مطابق با شرطمون هستش رو بر می داریم حالا از این تعریف می گم اقا اول ضرب دکارتی شد حالا مونده گزینش کنیم براساس شرط میگم بر چه اساسی داره گزینش میکنه سوال من اینه اساس گزینش به چه شکلی هستش ؟

۰
ارسال:

babakab110 پاسخ داده:

بهت گفتم دیگه
شرط شما بزرکتر و مساوی است خوب
بزرکتر بودن نشان دهنده مساوی نبودنه درسته؟
حالا شما گفتید بزرکتر و مساوی
یعنی بر اساس تساوی دو ستون محدودیت اعمال می کند

۰
ارسال:

لهمشد پاسخ داده:

نقل قول: یعنی بر اساس تساوی دو ستون محدودیت اعمال می کند
ای بابا, بابا جان براساس تساوی چیه الان ستونی که نام شهر تهران و تبریز وجود داره ایا این دوشهر یکی اند ؟؟؟بابا کدوم ویژگی تساوی طول کاراکترها کلمات تبریز یا تهران یا بزرگی تهران از تبریز از لحاظ وسعت شاید خنده دار باشه این جملهام ولی ما که داریم تئوری دیتا بیس رو فعلا بررسی می کنیم و به مرحله پیاده سازی نرسیدیم که بگیم براساس رشته یا طول عمل تساوی برای رکوردها گزینش میشه بخدا خیلی دارم واضح می گم‌ها باز هم توضییح میدم‌: اگه بصورت رشته نگاه کنیم انگاه رشته تهران مساوی است با رشته تهران
"تهران"="تهران" ولی اگه رشته رشته ما تبریز باشه مساوی نیست با رشته تهران یعنی رشته
" تهران"=!"تبریز" ولی اگه از لحا ظ طول نگاه کنیم انگاه:
"تهران"="تهران " زیرا هر دو رشته به طول ۵ اند
"تهران"="تبریز" باز هم مساوی اند هر دو رشته براساس طول ۵ هستند
اگه از لحاظ وسعت نگاه کنیم یعنی مساحت فرض کن مساحت تهران ۲۰۰۰۰۰ کلیو متر مربع هستش و مسا حت تبریز ۱۵۰۰۰۰ کیلومتر مربع اند الان اگه از لحاظ مساحت نگاه کنیم
تهران بزرگتر مساوی تبریز هستش دیگه همون که بزرگتره دیگه به تساوی نگاه نمیکنه انتخاب میشه
تهران مساوی تهران چون بزرگتر نیست ولی مساوی هستش که .............:huh:0o0k

۰
ارسال:

babakab110 پاسخ داده:

تساوی یعنی عین هم باشن
تهران = تهران
تهران<طهران یا طهران<تهران
مدل رابطه ای خیلی هم تئوری نیست
دیت میگه که شما برای تعریف مدل رابطه ای احتیاج به یک مجموعه متناهی از انواع دارید
مانند(نوع صحیح و نوع اعشاری و ...)

۰
ارسال:

ف.ش پاسخ داده:

مفهومی که ابهام داره

فکر کنم سیستم فقط میتونه مساوی بودن اسم‌ها رو بررسی کنه نه اینکه کدوم مساحتش بیشتره!
اگه یه جدول دیگه داشتیم که مساحت‌ها رو نوشته بود حق با شما بود و میتونست از روی مساحت تصمیم بگیره.اما یه پایگاه داده فقط از روی جدول هایی که بهش دادن میتونه تصمیم بگیره که اینجا ۳ جدول داریم که هیچکدوم ستونی برای توصیف شهر نداره.
در ضمن حتی اگر ستونی با عنوان مساحت شهر داشتیم به این طریق نمی توانستیم مقایسه کنیم چون این نوع مقایسه فقط محتویات ستون city رو بررسی میکنه و مقایسه ای نیست که قدرت دسترسی به اطلاعات وابسته به city را داشته باشه.

۰
ارسال:

ShaMSofT پاسخ داده:

این کار بر اساس بزرگتر بودن کاراکترها انجام میشه
توی تهران == تهران و تبریز == تبریز که شکی نیست
اما تهران > تبریز
مثل مرتب کردن حروف الفباست؛ کاراکتر اول هر دو اسم "ت" هست که با هم برابره و میره سراغ کاراکتر دوم که در این مرحله "ه" > "ب" هست. توی جدول الفبا "ب" زودتر از "ه" میاد
شیراز هم که از تهران و تبریز بزرگتره ("ش" > "ت")

۰
ارسال:

Maryam-X پاسخ داده:

مفهومی که ابهام داره

منم حرف آقا یا خانم shamsoft را تایید می کنم.فیلد city چون در جدول به صورت نوع کاراکتر تعریف شده عملگر‌ها با آن درست مانند string ‌ها در زبان های برنامه نویسی برخورد می کنند!

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Question یک نکته ابهام marvelous ۶ ۴,۹۴۴ ۰۹ دى ۱۳۹۸ ۰۱:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  پیوند یک جدول با خودش Mr.R3ZA ۱ ۱,۹۰۶ ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Mr.R3ZA
  رفع ابهام در ر ابطه با سوالات پایگاه داده کنکور دکترا نرم افزار ۹۶ mos_hos ۷ ۷,۸۳۸ ۳۰ دى ۱۳۹۶ ۰۱:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: nick2006
  سوال و ابهام در مورد تست گسسته ۹۵ آیتی Mehdi.Sarf ۳ ۳,۱۷۷ ۰۲ مرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Jooybari
  ابهام در دستور SQL peace2013 ۰ ۱,۵۵۴ ۱۷ فروردین ۱۳۹۶ ۰۸:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: peace2013
  آیا لازم به خوندن لایه پیوند داده و مک از روی کتاب کراس است؟ Rehe1994 ۱ ۲,۲۸۵ ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ ۱۱:۱۱ ق.ظ
آخرین ارسال: husen
  کاهش کارایی یک کامپیوتر با دستورات انشعاب شرطی Doctorwho ۲ ۱,۸۰۹ ۱۸ دى ۱۳۹۵ ۰۵:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: boshbosh
  اگر دو ستون مشترک داشتیم چگونه پیوند طبیعی انجام دهیم؟ Hopegod ۵ ۴,۰۴۱ ۲۵ مهر ۱۳۹۵ ۰۳:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: amirarsalannamdar
  لطفا کمک ؟!!! کنکور ای تی در هاله ای از ابهام majid10 ۱ ۱,۸۹۱ ۲۵ مهر ۱۳۹۵ ۰۱:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: edward71
Smile سوال در مورد ترکیب شرطی p ----> q aqazwsxa123 ۱ ۸۰۵ ۱۰ شهریور ۱۳۹۵ ۰۴:۵۹ ق.ظ
آخرین ارسال: Jooybari

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close