زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۲۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

روش درست درس خوندن از صفر (ریاضی مهندسی)

ارسال:

navid-p پرسیده:

سلام
لطفا دوستان تجربیاتشون رو در مورد مطالعه این درس بیان کنند.
من خودم این درسو با ۱۰ پاس کردم وچیزی ازش یادم نیست و ضمنا انتگرال و مشتق هم سالهاست نخوندم.
میخوام دقیق و کامل بگید که از کجا شروع کنم؟چه پیش نیازهایی برای شروع این درس لازمه؟انتگرال؟مشتق؟و...
و ایا به نظرتون درسو شروع کنم و هر جا نیاز به برگشت به مطالعه مقدمات ریاضی داشت برم یاد بگیرم یا اول مقدماتو یاد بگیرم بعد برم سراغ درس؟
و مهمتر از همه یک یا چند کتاب جامع و روان برای افرادی که مثل من تو این درس ضعیف هستن معرفی کنید.
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۱
ارسال:

Parva پاسخ داده:

RE: روش درست درس خوندن از صفر (ریاضی مهندسی)

(۰۴ تیر ۱۳۹۱ ۱۰:۰۹ ب.ظ)Shokoufe.S نوشته شده توسط:  من قصد داشتم کتاب پارسه معتقدی رو واسه ریاضی مهندسی بخرم ولی امروز یکی از بچه های برق نصیر و بهم پیشنهاد داد و گفت که خیلی بهتر از پارسه اس حالا نمیدونم چکار کنم . به نظرتون کدوم بهتره؟
کتاب ریاضی مهندسی موسسه نصیر اگه اشتباه نکنم برای مهندس کریمی هست و کتاب خیلی خوبی هستش،‌آقای kashir
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
جزوه و ویس کلاس‌های ایشون رو گذاشتن.

موفق باشین.

۰
ارسال:

hardware23 پاسخ داده:

روش درست درس خوندن از صفر(ریاضی مهندسی)

واسه ریاضی مهندسی کتاب پارسه خیلی خوبه
من این درس رو دیر شروع کردم به خوندن،زیاد نتونستم تست کار کنم
شما که از الان میخواید شروع کنید(یا از تابستون)وقت دارید که بعد از خوندن هر فصل تست ها رو هم بزنید و حتما این کار رو بکنید

۰
ارسال:

fateme66 پاسخ داده:

من برای این درس موقعی که تو دانشگاه واحدش رو میگذروندم از کتاب مرجع اروین یه فصلاییش رو خوندم و انصافا خیلی تو درک مطالب کمکم کرد.
برای کنکور، سال اول از کتاب پارسه شروع کردم به خوندن کتاب کاملیه اما نکات زیادی داره که به نظرم خیلی از این نکات رو لازم نیست خوند و اگه پایه ای این درس رو بلد باشین نیازی به این قدر توضیح و نکته نیست.
امسال از کتاب آقای کریمی انتشارات نصیر خوندم که راضی بودم،غیر از فصل مشتق جزیی که وقت نکردم بخونم انصافا بقیه فصلهاش رو خوب گفته.
البته کتاب پارسه تستای تالیفی خیلی خوبی داره.شما میتونید با مقایسه ای رو هر دو کتاب ببینید کدوم براتون مناسب تره.

۰
ارسال:

ali reza پاسخ داده:

کتاب پوران واسه این درس چطوره؟

۰
ارسال:

hamidkhl پاسخ داده:

کتاب مدرسان شریف هم خوبه، من خوندمش مطالبو خوب گفته، تست هاشم خوبه

۰
ارسال:

Parva پاسخ داده:

(۲۴ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۰۳ ق.ظ)ali reza نوشته شده توسط:  کتاب پوران واسه این درس چطوره؟
اینجا در مورد کتب مربوط به ریاضی مهندسی بحث شده شاید کمکتون کنه

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

۰
ارسال:

Shokoufe.S پاسخ داده:

من قصد داشتم کتاب پارسه معتقدی رو واسه ریاضی مهندسی بخرم ولی امروز یکی از بچه های برق نصیر و بهم پیشنهاد داد و گفت که خیلی بهتر از پارسه اس حالا نمیدونم چکار کنم . به نظرتون کدوم بهتره؟

۰
ارسال:

esisonic پاسخ داده:

یه سوأل...
برای این درس حتما ً باید دیفرانسیل بلد بود یا نه؟؟؟
من مشتق و انتگرال رو فولم...ولی دیفرانسیل رو اصلا ً نمیدونم چی هست؟؟

۰
ارسال: #۱۰

Shiny پاسخ داده:

(۱۲ تیر ۱۳۹۱ ۱۱:۱۴ ق.ظ)esisonic نوشته شده توسط:  یه سوأل...
برای این درس حتما ً باید دیفرانسیل بلد بود یا نه؟؟؟
من مشتق و انتگرال رو فولم...ولی دیفرانسیل رو اصلا ً نمیدونم چی هست؟؟
اتفاقا اینکه چه پیش نیازهایی برای ریاضی مهندسی لازمه سوال منم بود و دوستان جوابهای خوبی هم بهم دادن

فکر میکنم همون مشتق و انتگرال کفایت میکنه و نیازی به دیفرانسیل خوندن نباشه ، حالا باز اساتید جواب بدن بهتره ، ما که تازه کاریم Big Grin

۰
ارسال: #۱۱

Pakzad پاسخ داده:

یک کاربرد دیفرانسیل در ریاضی مهندسی در حل معادلات دیفرانسیل با مشتقات جزیی با استفاده از روش جداسازی متغیرها،بعد از طی مراحلی به معادلات دیفرانسیل معمولی میرسیم که یا از طرفین انتگرال میگریم (ساده ترین حالت) یا به صورت معادله خطی مرتبه دو با ضرایب ثابت .
البته این موضوع در سوالات تشریحی هست .

۰
ارسال: #۱۲

esisonic پاسخ داده:

یه سوأل ...
پارسه (معتقدی) پایه ای تر گفته یا مدرسان شریف (نامی)؟؟
(من ریاضیم صفره)

ارسال: #۱۳

Sunshine Off پاسخ داده:

(۱۵ تیر ۱۳۹۱ ۰۹:۱۲ ب.ظ)esisonic نوشته شده توسط:  یه سوأل ...
پارسه (معتقدی) پایه ای تر گفته یا مدرسان شریف (نامی)؟؟
(من ریاضیم صفره)
مدرسان شریف پایه تر هست.اما به نظرمن اگه یک کتاب بخونی بهتره.پارسه فوق العاده هست.اگریکبارمبحثی را خوندی ومتوجه نشدی نگران نباش احتمالا برای باردوم به خیلی نکات پی میبری.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال: #۱۴

esisonic پاسخ داده:

(۱۵ تیر ۱۳۹۱ ۰۹:۴۰ ب.ظ)آفتاب نوشته شده توسط:  مدرسان شریف پایه تر هست.اما به نظرمن اگه یک کتاب بخونی بهتره.پارسه فوق العاده هست.اگریکبارمبحثی را خوندی ومتوجه نشدی نگران نباش احتمالا برای باردوم به خیلی نکات پی میبری.
من امروز رفتم انقلاب و کتاب مدرسان رو یه نگاهی انداختم . جلد قرمز داره و خیلی خلاصه توضیح داده...!!!
مطمئنید مدرسان پایه ای تر هست؟؟

ارسال: #۱۵

fateme66 پاسخ داده:

(۱۹ تیر ۱۳۹۱ ۰۱:۰۲ ق.ظ)esisonic نوشته شده توسط:  
(15 تیر ۱۳۹۱ ۰۹:۴۰ ب.ظ)آفتاب نوشته شده توسط:  مدرسان شریف پایه تر هست.اما به نظرمن اگه یک کتاب بخونی بهتره.پارسه فوق العاده هست.اگریکبارمبحثی را خوندی ومتوجه نشدی نگران نباش احتمالا برای باردوم به خیلی نکات پی میبری.
من امروز رفتم انقلاب و کتاب مدرسان رو یه نگاهی انداختم . جلد قرمز داره و خیلی خلاصه توضیح داده...!!!
مطمئنید مدرسان پایه ای تر هست؟؟

من هم کتاب پارسه رو دارم هم مدرسان هم نصیر، تقریبا یه مباحثی رو از هر کدوم خوندم نظرم و میگم امیدوارم به دردتون بخوره
۱/کتاب پارسه:
کامل و جامع اما زیادی نکته داره،مثلا تو مباحث نگاشت تقریبا هر چیزی رو نکته گفته،یکی از خوبیای این کتاب تستای تالیفی خوبی هست که داره اما عیبش اینه که وسط درس و نکته کمتر تست حل کرده تا مبحث جا بیوفته،برای من سال اول که میخوندم کتابش سنگین بود و چون بیشتر زمانم رو خوندن درسش میگرفت و تست ما بین درسش زیاد نبود به حل تست نمیرسیدم و مباحث برام جا نمیوفتاد.
۲/کتاب کریمی:
کتاب کامل و جامع،به نظرم نسبت به پارسه بیان ساده تر داره،از مزیتاش حل تست بعد از هر مبحث اما یکی از معایبش اینه که بعضی از راه حلاش خلاصه ست، و اینکه تستای آخر هر فصلش جواب تشریحی نداره،من به شخصه با این کتاب راحتتر پیش میبرم این درسو.
۳/ کتاب مدرسان:
به نظرم نسبت به این دو کتاب خلاصه تره،من از این کتاب به خاطر حل تستای کنکور سال قبل استفاده میکردم،در کنار کتاب مهندس کریمی،همونطور که گفتم چون این کتاب تستای آخر هر فصلش حل تشریحی نداره،هر جا دچار مشکل میشدم به کتاب مدرسان رجوع میکردم.

۰
ارسال: #۱۶

esisonic پاسخ داده:

(۲۰ تیر ۱۳۹۱ ۰۱:۴۸ ب.ظ)fateme66 نوشته شده توسط:  ۲/کتاب کریمی:
کتاب کامل و جامع،به نظرم نسبت به پارسه بیان ساده تر داره،از مزیتاش حل تست بعد از هر مبحث اما یکی از معایبش اینه که بعضی از راه حلاش خلاصه ست، و اینکه تستای آخر هر فصلش جواب تشریحی نداره،من به شخصه با این کتاب راحتتر پیش میبرم این درسو.
امروز کتاب کریمی رو دیدم...از خود سری فوریه شروع کرده....به نظرتون خوبه؟؟؟
من خیلی میترسم...میترسم هیچی نفهمم...

ارسال: #۱۷

fateme66 پاسخ داده:

(۲۰ تیر ۱۳۹۱ ۱۱:۵۰ ب.ظ)esisonic نوشته شده توسط:  
(20 تیر ۱۳۹۱ ۰۱:۴۸ ب.ظ)fateme66 نوشته شده توسط:  ۲/کتاب کریمی:
امروز کتاب کریمی رو دیدم...از خود سری فوریه شروع کرده....به نظرتون خوبه؟؟؟
من خیلی میترسم...میترسم هیچی نفهمم...
به نظرم خوب گفته،من که راضی بودم،البته تو دانشگاه این درس رو خوب خوندم و در جریان بودم مباحث در چه مورد هست ولی دیدم دوستانی که با پیش فرض کم از این کتاب راضی بودن.
اصلا نترسین،شما شروع کنید به خوندنش میبینین که اینقدرام سخت نیست،تنها چیزی که ریاضی نیاز داره تمرین زیاد هست
هر جا هم به مشکل برخوردین مطرح کنید دوستان زیادی هستن کمک کنن.
موفق باشین

۰
ارسال: #۱۸

ali reza پاسخ داده:

آخرشم شک دارم بین این دو کتاب....
کریمی؟
معتقدی..؟
فکر نمیکنم بتونم دو تاش رو بخونم...
قیمتاش در چه حدوده؟

۰
ارسال: #۱۹

nomad:D پاسخ داده:

من اگر جزوه دکتر معتقدی و کتاب مدرسان رو بخونم به نظرتون کافیه؟

۰
ارسال: #۲۰

elix8000@yahoo.com پاسخ داده:

سلام. من دیپلم فنی حرفه ای بودم و کارشناسی ناپیوسته خوندم. (البته کاردانی با آزمون ورودی بود.) در دانشگاه چون ریاضی مهندسی جزء دروس اختیاری بود حتی این درس را نگرفتم. قصد شرکت در گرایش نرم افزار را دارم.
به نظر شما بهتر نیست که روی سه درس دیگر ریاضی(گسسته، آمار و محاسبات) سرمایه گذاری کنم و ریاضی مهندسی را کنار بگذارم؟؟؟
من تابستان در کلاس آقای کریمی شرکت کردم ولی چون ایشون خیلی از قسمت ها رو به صورت ذهنی حل می کنند برای من خیلی قابل استفاده نبود. به نظرتون اگر کمی پایه ریاضی ام را قوی کنم(ابتدا خودم بخونم و بعد در صورت نیاز خصوصی بگیرم) و بعد دوباره بخوام کلاس شرکت کنم با توجه به پایه بسیار ضعیف کلاس آقای کریمی مفیدتر هست یا آقای معتقدی؟
به نظرتون صرف چنین زمان و انرژی ای برای ریاضی مهندسی از پایه صفر منطقی و ثمربخش می تونه باشه؟؟؟؟
به نظرتون انتخاب گرایش نرم افزار با پایه خیلی ضعیف ریاضی منطقی هست با بهتر این هست که تغییر رشته بدهم و IT شرکت کنم.
لطفا حتما پاسخ بدید.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۵۱۹ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d
  رتبه ۵۴ علوم کامپیوتر و ۷۶ ریاضی ارشد ۱۴۰۰ Computer92 ۰ ۲,۰۲۳ ۰۸ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Computer92
  طراحی یک سیستم عامل (از صفر) sina4everafter ۱۲ ۱۵,۷۱۹ ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: nahalmomen2007@yahoo.com
  [دانلود]کتاب مبانی ریاضی دکتر ابراهیمی و دکتر محمودی از دانشگاه شهید بهشتی انرژی مثبت ۶ ۱۷,۰۹۵ ۰۵ مهر ۱۳۹۹ ۰۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: sayeh.na
  ریاضی گسسته روزن ویرایش ۷ همراه با کتاب حل تمرین ها livestrong ۱۲ ۱۹,۵۷۴ ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۴:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: raziyeh.karbasi
  تعداد روش های نوشتن عدد n ss311 ۲ ۲,۹۹۱ ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ ۰۵:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ss311
  تغییر رشته از ریاضی به علوم کامپیوتر در ارشد Fghs ۳ ۴,۸۷۹ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۵:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: parisa1140
  تفکیک سوالات پاسخ درست بر اساس هر درس Distance ۰ ۲,۷۰۰ ۲۹ آذر ۱۳۹۸ ۰۸:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Distance
  مشاوره روش تحقیق و تحلیل آماری sirvan.t ۰ ۱,۹۳۲ ۱۷ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۵۹ ق.ظ
آخرین ارسال: sirvan.t
  فوری : چطور در جو کنکور و درس خوندن میمونید؟ MohsenRezaei ۸ ۴,۴۶۴ ۱۱ آذر ۱۳۹۸ ۰۹:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close