زمان کنونی: ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۲۳ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

؟

ارسال: #۱۶
۱۶ خرداد ۱۳۹۱, ۰۴:۳۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ خرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۳۳ ب.ظ، توسط Sunshine Off.)
RE: چی کار کنم؟! :( زندگی نامه!!
(۱۶ خرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۳۷ ق.ظ)ida_isp نوشته شده توسط:  سلام. یه دنیا دلم گرفته....با دوستم دردودل کردم اما به نتیجه ای نرسیدم خیلی وقته مشکل دارم مشکل اساسی اینکه "نمیدونم چی کار کنم!" همینجوری داشتم تو این انجمن میگشتم که یه دفعه به ذهنم رسید مشکلمو اینجا بنویسمو از شما کمک بخوام! اینجا جاییه که همه با هم همفکری و همدلی دارن....به نظراتتون واسه پیدا کردن راه زندگیم احتیاج دارم!Sad

همیشه از دوران مدرسه یادم میاد ریاضی رو خیلی دوست داشتم...دبیرستان بی هیچ تردیدی رفتم رشته ریاضی...کنکور دادمو رتبم ۲۵۰۰ شد اون موقع تنها چیزی که از رشته ای که میخوام انتخاب کنم میدونستم این بود که شیمی توش نباشه!! دیگه بقیش واسم فرقی نمیکرد! اسم! مهندسی مهم بود!اسم! دانشگاه مهم بود!!(به خصوص واسه خونوادم!) واسه همین فیزیک یا ریاضی نزدم و از صنعتی اصفهان شروع کردم به انتخاب رشته هایی که توشون شیمی نیست!!!! خلاصه مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی اصفهان! قبول شدم. و اونموقع(سال ۸۵) چقدر از این که این دانشکاهو این رشته(رشته ای که اصلا نمیدونستم توش چیه و از اسمش خوشم اومده بود!) قبول شدم خوشحالو راضی بودم!!!SadSadSad خلاصه رفتم دانشگاهو ترم ۱ درس C که تازه فهمیدم انگار نمیخوامش انگار یه چیزاییه که دوستش ندارمSad اون سال تصمیم گرفتم جابجا کنم با معماری شیراز و برم معماری بخونم...اما باز نمیدونم چرا همتش نشدو نرفتمSadچقدر پشیمونم...بگذریم. خلاصه موندگار شدیمو از درسایی مثل C، ساختمان داده،طراحی الگوریتم، اسمبلی و ...به زور ۱۱-۱۲ میگرفتمو ازریاضی، فیزیک، درسایی مثل مدارمنطقی،سیستم عامل، معماری، اینا که ریشه ی! برنامه نویسی نداشت ۱۸-۱۹!!!! بعد از فارغ التحصیل شدنم با توجه به اینکه گرایشم نرم افزار بود گفتم هیچ تمایلی ندارم این درسهایی که الآن دیگه میدونم چیه رو تحمل کنم و ارشد بگیرم!! اما خونوادم همش میگفتن پس میخوای چی کار کنیو اینجوری که نمیشه و این روزها لیسانس مثل دیپلم زمان ماستو این حرفا..خلاصه تصمیم گرفتم به خاطر اونا هم که شده یکم بخونم(واسه ارشد ۹۰!) این بود که یه چند ماهی به کنکور مونده بعد از اینکه با ۲تا از دوستام که گرایششون معماری بود صحبت کردم یکم دلم راضی شد که تو این گرایش ادامه بدم....نرم افزار به هیچ وجه! اما چون کم خونده بودم رتبم شد ۴۱۹ و مجازی قبول شدم! گفتم بذار یه بار درست بخونم واسه فوق شاید بهتر بشه خلاصه از اواسط مهر پارسال جدی تر شروع کردم به خوندن...اما رتبم به نسبت خوندنم در مقایسه با پارسال خیلی بد شد.دلیلشم فقط استرس بود که هرچی بیشتر خونده باشم بیشتر استرس میگیرمSad
خلاصه امسال رتبم شد ۲۹۸ معماری و روی مرزم و تکلیفم معلوم نیست! ا

خستتون کردم جالا همه اینا یه طرف؛ طرف دیگه اینکه الآن فهمیدم عاشق هنرم! نقاشی،گرافیک،مجسمه سازی و ... حدود ۱ سال هم هست که کلاس نقاشی میرم و واقعا علاقه دارم. چند ماهی هم تو یه دفتر معماری به کارای فتوشاپ و اتوکد مشغول بودم اما چون مهندس معمار نبودم و نمیتونستم از خودم طرح و نظر بدم زیاد احساس خوبی نداشتم و دیگه ادامه ندادم

اینه که الآن بیکارم و همش دارم فکر میکنم که چه کار کنم!!!Sad هیچ وقت تحت هیچ شرایطی دوست ندارم شغلم کار کردن تو یه شرکت کامپیوتری باشه!Sad) همش فکر میکنم بیخیال این ۴-۵ سال بشمو برم به کل دنبال هنر؟! اما از هنر چه طوری میشه کسب درآمد کرد یا حداقل چقدر طول میکشه که به اون مرحله برسم......اونوقت اون همه درسی که خوندم چی میشه....؟ این کارو که با یه سیکل هم میشد کرد؟!! Sad
فکر میکنم یعنی جایی برام پیدا میشه که بتونم ریاضی یا فیزیک دبیرستان یا راهنمایی تدریس کنم!؟ اینم دوست دارم اما بی هیچ سابقه ای جایی بهم کار نمیدن....
فکر میکنم اگه حتی ارشد هم قبول شدم نکنه بعدش حوصله دکترا گرفتن نداشته باشمو بشه وضعیت همین الآن؟!Sad من از کار خشک کامپیوتری بدم میادSad نمیتونم تصور کنم شغلم کار کردن تو یه شرکت کامپیوتری باشه!!Sad اما خب تدریسو دوست دارم...هرمقطعی که باشه و فقط به خاطر همین و به اصرار خونوادم بود که پارسال تصمیم گرفتم واسه ارشد بخونم.

کلا نمیدونم چی کار کنم....مرسی از شمایی که حرفامو خوندی میتونی راهنماییم کنی؟ شما اگه جای من (با همین شرایط و روحیات) بودین چه کار میکردین؟؟؟؟؟ Huh
به راهنمایی احتیاج دارمSad
ممنونSad
آیداجون من خیلی از دوستانم رامشابه شمادیدم.خوشبختانه چیزی که شما بهش علاقه دارید در حوزه رشته خودتون هم پیاده سازی میشه آخه کامپیوتر که همش برنامه نویسی نیست خواهرمن...تواینقدر تا الان زحمت کشیدی وانشاالله هم ارشد قبول میشی .خب چه اشکالی داره درکنارش ببین توی کامپیوتر چه چیزهایی از اون یا چه نرم افزارهایی به هنرونقاشی وطراحی و...میخوره همون را ادامه بده عزیزم.من که تارمیزنم وقتی دانشگاه بودم خیلی کم میتونستم از تار استفاده کنم اعصابم میریخت بهم تا اینکه نرم افزار ساخت آهنگ گرفتم واز طریق کامپیوترساعات استراحتم آهنگ می ساختم.کاریک چیزهست وهنر چیزی فراتر از کار،چون به انسان انرژی وعشق وشادی میدهد.
موفق وشادباشی دوست خوبم.

زندگی هدیه خداوند به ماست و ” شیوه زندگی ” ما ، هدیه ما به خداوند .Smile
مراقب باشید انچه می بخشید چون رازی در قلبتان پنهان بماند .
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: SarahArshad , ida_isp , nomad:D
ارسال: #۱۷
۱۶ خرداد ۱۳۹۱, ۰۵:۳۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ شهریور ۱۳۹۱ ۰۶:۱۰ ب.ظ، توسط Avicenna.)
چی کار کنم؟! :( زندگی نامه!!
(۱۶ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۴۲ ق.ظ)ida_isp نوشته شده توسط:  هرجا میرم بالاخره باید برنامه نویسی کنم!

بنظرم این دیدگاه درست نیست!
کی گفته یه مهندس کامپیوتر حتما فقط باید دست به کیبرد باشه و برنامه نویسی کنه؟! برنامه نویسی فقط یک بعد از این رشته هست نه تمام اون! برنامه نویسی یکی از معمول ترین کارهاست که البته ممکنه در امور مختلف بعضی اوقات تمام قضیه باشه، بعضی اوقات بخشی و بعضی اوقات هیچی! قرار نیست همه برنامه نویس بشن! شما الان میگید من علاقه زیادی به هنر و گرافیک دارم و احتمالا استعدادش رو هم دارید. میدونید گرافیک کامپیوتری چه بخش اعظمی رو از طراحی های نرم افزاری تشکیل میده و دارای چه طیف وسیعی از کاربردهاست؟! برای مثال فرآیند تولید پویانمایی های تلویزیونی رو در نظر بگیرید، برنامه نویسی نقش زیادی تو اینطور پروژه ها داره اما آیا همه افراد این حوزه برنامه نویس هستن؟ مطمئنا خیر! کار با یک ایده شروع میشه و اصلا در سطوح اولیه شروع کار از روی کاغذ هست! بعد به سطح گرافیک کامپیوتری میرسن! بعد به صورت سه بعدی مدلسازی میشن و شخصیت می گیرند و در همین حین برنامه نویسی شروع میشه! و خیلی دیگه از مراحل غیرمرتبط با برنامه نویسی!

"من به رشته خودم علاقه دارم ولی چیزهای دیگه ای هم هست که بیشتر دوستشون دارم! الان ممکنه من ۴۰ درصد رشته کامپیوتر رو دوست داشته باشم و همین مقدار هم اینقدر به من انرژی داده که بتونم تو این رشته فرد مطرحی تو کشور باشم! ولی من اگه دنبال رشته مورد علاقه و در واقع عشقم میرفتم، مطمئنم که تو دنیا آدم بی نظیری می شدم!"
. دکتر حقیقت
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Aurora , مازیار صفایی , ida_isp , ماه بانو , sssamaneh , rozh66
ارسال: #۱۸
۱۶ خرداد ۱۳۹۱, ۰۸:۰۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ خرداد ۱۳۹۱ ۰۸:۱۲ ب.ظ، توسط ida_isp.)
(۱۶ خرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۰۹ ب.ظ)SarahArshad نوشته شده توسط:  این پیشنهاد یکی از بهترینها می تونه باشه برای شما دوست من .شما می تونی با یاد گرفتن فلش وفتوشاپ در بخش طراحی شرکتهای طراحی صفحات وب کار کنی .می تونی باید گرفتن کرول دراو و فتوشاپ در شرکتهای تبلیغاتی کار کنی .به نظر من یه مدت حتی به صورت رایگان برو تو دفاتر تبلیغاتی فقط نگاه کن فقط ببین چه می کنند اون موقع متوجه میشی.طراحی سایتها خیلی هیجان انگیز وسلیقه ای و نیاز به دید هنری زیادی داره شما می تونی اونجا هم فعالیت کنی .اصلا نیاز به برنامه نویسی به اون حدی که شما فکرش را بکنی هم نداره در حد تنظیم کردن ومقدار دادن بخشهای مختلف هست که با سی اس اس می تونی کارت رو راه بیاندازی .برو ببین برو کلاس بگیر با طراحان وب .با فلش می تونی قشنگترین طراحی های وب رو داشته باشی که باز هم روحیه هنری می خواد وتکنولوژی فلش رو .همه اینا هست که می تونی بدون تغییر رشته به علاقت که هنر ونقاشی هم هست برسی تازه جلوتری از بچه های هنر به خاطر اینکه به کامپیوتر مسلطی وجلوتری از بچه های کمپیوتری چون به هنر مسلطی .پس این گزینه به نظر من می تونه بهت کمک کنه من اگر جات بودم در طی یک سال اما در محیط عملی می رفتم کار یاد میگرفتم. می تونی کمی از هر نرم افزار رو یاد بگیری کمی سایتها وکارتهای ویزیت سزبزگهای تبلیغاتی رو ببین ایده بگیر برای خودت نمونه کار درست کن بعد با همین نمونه کارها برو جلو کارت رو عرضه کن حتمی اوائل با حقوق کم استخدام میشی حالا وارد گودشدی شروع کن خودت رو به روز کردن بخون ومطالعه کن .تحقیق کن وصد البته چشمهات رو باز کن همه جا رو ببین نگاه کن از بیلبوردها تا سایتها ووووو موفق میشی شک نکن

واقعا ممنونم ازت حرفات کلی امیدوارم میکنه...از همین امشب شروع میکنم به یادگرفتنش! حتی اگه کارم پیدا نکنم خودش یه مهارتیه که دوست دارم و چیزیو از دست نمیدم....چیزایی بهم گفتی که هیچ وقت بهش فکر نکرده بودم....ممنونم ازت انشالا تو هم تو همه مراحل زندگیت موفق باشیHeart

(۱۶ خرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۳۰ ب.ظ)matina نوشته شده توسط:  آیداجون من خیلی از دوستانم رامشابه شمادیدم.خوشبختانه چیزی که شما بهش علاقه دارید در حوزه رشته خودتون هم پیاده سازی میشه آخه کامپیوتر که همش برنامه نویسی نیست خواهرمن...تواینقدر تا الان زحمت کشیدی وانشاالله هم ارشد قبول میشی .خب چه اشکالی داره درکنارش ببین توی کامپیوتر چه چیزهایی از اون یا چه نرم افزارهایی به هنرونقاشی وطراحی و...میخوره همون را ادامه بده عزیزم.من که تارمیزنم وقتی دانشگاه بودم خیلی کم میتونستم از تار استفاده کنم اعصابم میریخت بهم تا اینکه نرم افزار ساخت آهنگ گرفتم واز طریق کامپیوترساعات استراحتم آهنگ می ساختم.کاریک چیزهست وهنر چیزی فراتر از کار،چون به انسان انرژی وعشق وشادی میدهد.
موفق وشادباشی دوست خوبم.

مرسی عزیزم درسته فیلدای دیگه هم هست اما باید یاد بگیرم....اما نمیدونم مثلا مدرک ارشد چقدر تاثیری میتونه داشته باشه برامHuh مرسی از راهنماییت دوست خوبم

(۱۶ خرداد ۱۳۹۱ ۰۵:۳۲ ب.ظ)Complement نوشته شده توسط:  کی گفته یه مهندس کامپیوتر حتما فقط باید دست به کیبرد باشه و برنامه نویسی کنه؟! برنامه نویسی فقط یک بعد از این رشته هست نه تمام اون! برنامه نویسی یکی از معمول ترین کارهاست که البته ممکنه در امور مختلف بعضی اوقات تمام قضیه باشه، بعضی اوقات بخشی و بعضی اوقات هیچی! قرار نیست همه برنامه نویس بشن! شما الان میگید من علاقه زیادی به هنر و گرافیک دارم و احتمالا استعدادش رو هم دارید. میدونید گرافیک کامپیوتری چه بخش اعظمی رو از طراحی های نرم افزاری تشکیل میده و دارای چه طیف وسیعی از کاربردهاست؟! برای مثال فرآیند تولید پویانمایی های تلویزیونی رو در نظر بگیرید، برنامه نویسی نقش زیادی تو اینطور پروژه ها داره اما آیا همه افراد این حوزه برنامه نویس هستن؟ مطمئنا خیر! کار با یک ایده شروع میشه و اصلا در سطوح اولیه شروع کار از روی کاغذ هست! بعد به سطح گرافیک کامپیوتری میرسن! بعد به صورت سه بعدی مدلسازی میشن و شخصیت می گیرند و در همین حین برنامه نویسی شروع میشه! و خیلی دیگه از مراحل غیرمرتبط با برنامه نویسی! "حتما که نباید آچار بدست شد! در یک تیم نرم افزاری با طبقه بندی صحیح نیروی انسانی، هر چه به سمت بالای هرم حرکت کنیم به امور مدیریتی میرسیم، اینطور نیست که همه برنامه نویس باشند یا موس به دست بگیرند!

سلام مرسی از حرفات....راستش نه چیزی از گرافیک کامپیوتری نمیدونستم!! یعنی چی باید بلد باشم تا بتونم همچین کاری بکنم؟! چه جوری باید وارد همچین کارایی بشم؟ از کجا باید شروع کنم؟
بازم ممنونم از راهنمایی خوبت
۱
۰
ارسال: #۱۹
۱۶ خرداد ۱۳۹۱, ۰۹:۲۵ ب.ظ
(۱۶ خرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۰۶ ب.ظ)ida_isp نوشته شده توسط:  الآن ۲-۳ ساعته پشت سیستمم دارم دنبال شرکت های گرافیکی میگردم ولی جز ۲ مورد پیدا نکردم..که اونام مثلا دیپلم گرافیک میخوان!! :-< در مورد تدریس کجا تبلیغ کنم؟ چه جوری شروع کنم؟ Huh هیچ آموزشگاهی خب منی که هیچ سابقه ای ندارم قبول نمیکنه Sad

این سایت هم بد نیست
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

نقل قول: گروه
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
در راستای گسترش نشر سریع و آسان کتاب و فرهنگ کتاب نویسی مراحل مختلف از تایپ تا چاپ کتاب را برعهده دارد. با توجه به حجم سفارشات وب سایت ویرایش نو، اقدام به جذب نیروهای کارآمد و با تجربه در زمینه های مختلف تایپ، طراحی، ویراستاری، تصویر سازی و صفحه آرایی کرده است. کاربرانی که مایل اند با گروه ویرایش نو همکاری داشته باشند بعد از پر کردن فرم استخدام و ارسال نمونه کار، به صورت آزمایشی یک متن در اختیار آنها قرار می گیرد تا هم به لحاظ کیفیت و هم به لحاظ سرعت در انجام کار مورد بررسی قرار گیرد و در صورت تایید توسط کارشناس ارشد قسمت مربوطه رسما به استخدام وب سایت ویرایش نو در خواهند آمد و بعد از انجام هر پروژه دستمزد شما محاسبه و به حسابتان واریز می شود
.
به صورت اینترنتی کار رو میفرستند ... پر کردن فرمش ضرر نداره ... صفحه آرایی ،طراحی لوگو، بنر و ...

برای کار زیاد ذهنت رو اذیت نکن... شغل به وقتش میاد سر راهت ! ( شاید زیاد خوشبینانه دارم میگم ) ولی به قول قانون جذب و این صوبتا ... افکار مثبت داشته باش ... خودش جذبت میشه Big Grin
الان از یاد گیری لذت ببر AngelHeart
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ida_isp , Avicenna , rozh66
ارسال: #۲۰
۱۶ خرداد ۱۳۹۱, ۰۹:۴۴ ب.ظ
آیدا جون توحتما موفق میشی دوست خوبم.موفقققققققققققق باشید.

زندگی هدیه خداوند به ماست و ” شیوه زندگی ” ما ، هدیه ما به خداوند .Smile
مراقب باشید انچه می بخشید چون رازی در قلبتان پنهان بماند .
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ida_isp , rozh66
ارسال: #۲۱
۱۶ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۰۴ ب.ظ
مرسی بچه ها از همتون ممنونم از همفکریتون از راهنمایی هاتون استفاده میکنم....امشب خیلی حالم بهتر از دیشبه و امیدوارم و هدف دارم.... ممنون از شما. ممنون از مانشت....
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ماه بانو , Avicenna
ارسال: #۲۲
۱۷ خرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۴۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ شهریور ۱۳۹۱ ۰۶:۰۸ ب.ظ، توسط Avicenna.)
خواهش میکنم؛

(۱۶ خرداد ۱۳۹۱ ۰۸:۰۰ ب.ظ)ida_isp نوشته شده توسط:  راستش نه چیزی از گرافیک کامپیوتری نمیدونستم!! یعنی چی باید بلد باشم تا بتونم همچین کاری بکنم؟! چه جوری باید وارد همچین کارایی بشم؟ از کجا باید شروع کنم؟

راستش منظور از گرافیک کامپیوتری اشاره به مجموعه ای وسیع از کاربردها و نرم افزارهای کامپیوتری هست که یک بحث ریاضیاتی و کاربردی هست که ما اینجا با بخش دوم کار داریم. قبل از ورود به این حیطه نیاز هست تا با برخی تعریف ها آشنا بشیم. چون اون استعدادی که مثلا شما تو گرافیک و هنرهای تجسمی دارین وقتی وارد کامپیوتر بشه قطعا با شاخه های متنوع زیادی روبرو میشه که هر کدوم به تنهایی خیلی وسعت دارند! پس قبلش بزارین با کاربردهای هر کدوم از این شاخه ها آشنا بشیم و بعد ببینیم علایق شما بیشتر به کدوم سمت گرایش داره تا در مورد مسائل جزئی، بازار کار، راهکارهای یادگیری، منابع آموزشی و... صحبت کنیم. خیلی ساده بگم که ما کلا تو گرافیک کامپیوتری با دو دسته گرافیک دو بعدی و سه بعدی سر و کار داریم. گرافیک دو بعدی رو به سه دسته اصلی پیکسلی، برداری و متحرک (فلش) تقسیم:

گرافیک پیکسلی: مثل عکس هایی که شما با دوربینتون می گیرید، یا عکس های دیگه مثل مناظر و... معروف ترین نرم افزار گرافیک پیکسلی هم Photoshop هست که امکان تولید و کار روی این تصاویر رو برای شما ممکن میکنه! مثلا این نقاشی هایی که با کامپیوتر کشیده میشن رو دیدید که بعضی هاشون هم تا حد زیادی شبیه به تصویر واقعیه؟ اونا به تصاویر دیجیتال معروف هستن و توسط چنین نرم افزارهای طراحی میشن!

گرافیک برداری: تصاویری هستند که از محاسبات و فرمول های ریاضی داخلشون استفاده میشه و معمولا توسط شرکت های تبلیغاتی استفاده میشن، کاربردهایی مثل طراحی لوگو، بیلبرد یا حتی بسته بندی محصولات و... معروف ترین نرم افزارهای گرافیک برداری هم Corel و Adobe Illustrator هستند!

فلش: متحرک سازی دو بعدی! مثلا همین سایتی که خانم ماه بانو در بالا معرفی کردند رو باز کنید! همین تحرکی که میبینید با فلش درست شده! یا اصلا سایت ایرانسل رو باز کنید! منو هاش رو باز کنید! فکر کنم تماما فلشه! معروف ترین نرم افزار این رده هم Adobe Flash هست.

؛؛؛

و اما گرافیک سه بعدی! پویانمایی های سیا ساکتی تلویزیون! کارتون ها و انیمیشن ها! بازی های کامپیوتری... همه اینها با نرم افزار های گرافیک سه بعدی طراحی میشن! اصلا عصر یخبندان رو که حتما دیدید؟ این کارتون تماما توسط نرم افزار ۳D Studio Max ساخته شده! از معروف ترین نرم افزارهای سه بعدی هم میتونیم به همین نرم افزار، Maya و Zbursh اشاره کنیم. حالا مثلا یک داستان رو هم میشه بصورت دو بعدی با نرم افزاری مثل فلش طراحی کرد یا با نرم افزاری مثل مایا که در هر صورت اسم هر دوی اینها انیمیشن هست، پس ما هم انیمیشن دو و هم سه بعدی داریم که بالطبع سه بعدی جذاب تر و به حقیقت نزدیک تر هست.

؛؛؛

خب نرم افزارهای گرافیکی رو هر چند خلاصه اما تموم کردیم! حالا یه سری نرم افزار هم این وسط وجود دارن که نرم افزار گرافیکی نیستند! نرم افزارهای "ارائه دهنده گرافیک" هستند! میدونید چطور؟ یعنی که مثلا شما یه متنی دارید، یک سری تصاویر آماده هم از قبل داشتید و یا طراحی کردید، حالا میخواین اینارو ارائه بدید! خب بد نیست به دو مورد این نوع نرم افزارها هم اشاره کنیم:

نرم افزارهای چندرسانه ای:
حتما Autorun های بسته های نرم افزاری مختلف رو دیدید، یا حتما این مجموعه های آموزشی موجود تو بازار رو یک بار نگاه کردید! اینا نرم افزارهایی هستند که داخلشون ترکیبی از صدا، ویدئو، تصویر و متن رو با هم دارند و واسه همین به چندرسانه ای معروف هستن! معمولا افرادی که با این نرم افزارها کار میکنن لزوما گرافیست نیستند اما خوبه که باشن! چون واسط کاربری تو چنین نرم افزارهایی خیلی مهم هست! دو تا از نرم افزارهای معروف این رده هم Adobe Director و Multi Media Builder نام دارن و تازه با فلش هم میشه اینطور چیزها رو ساخت! حتی همین Powerpoint خودمون هم با مقداری تخفیف داخل همین دسته هست! Smile

نرم افزارهای صفحه آرایی و چاپ:
صفحه بندی روزنامه ها، مجلات، کتاب هایی که شما میخونید، سالنامه ها، کاتالوگ ها و... چطوری انجام میشه؟ چینش عناصر متن و تصاویر کنار هم و... قطعا با Word که نیست؟! دقیقا همینطوره، برای این نوع کارها هم نرم افزارهایی وجود داره و حتما داخل تحریریه هر کدوم از نشریات هم از وجود افراد وارد به این نوع نرم افزارها استفاده میشه و هرچقدر اون فرد ماهر و تر و خلاق تر، قطعا تاثیر بیشتر در جذب مخاطب! یکی از معروف ترین نرم افزارهای این رده هم Adobe InDesign هست.

نمیدونم لینک به خارج اینجا جرم بحساب میاد یا نه! Big Grin ولی در هر صورت
معروف ترین وبگاه مربوط به گرافیک کامپیوتری به زبان فارسی از دو بعدی و سه بعدی، صفحه آرایی، فیلم سازی، طراحی وب، چندرسانه ای و... هست! افراد متخصص و فعالی داخلش حضور دارند که مطمئنا در آینده خیلی کمک حال شما و کلا هر فرد فعال در حوزه گرافیک کامپیوتری میشه!

نقل قول از آینده:

(۱۷ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۰۵ ق.ظ)ida_isp نوشته شده توسط:  فکر میکنم از گرافیک متحرک و ۳ بعدی بیشتر خوشم میاد...و هر جایی که بخوام از خودم طرح و ایده بدم بیشتر برام لذت بخشه....

ایده رو میشه جاهای گوناگونی پیاده سازی کرد! محدودیتی در کار نیست!
خب ببینید شما اگه قصد یک کار اصولی رو دارید اصطلاحا باید Steb by Step حرکت کنید، چون ما تو هر رده از گرافیک نیاز به پیش نیازهایی داریم و مثلا همینطوری نمیشه بدون دونستن گرافیک پایه به گرافیک سه بعدی پرش کرد! باید مسیری رو طی کرد! طی این مسیر قطعا به حرفه ای شدن و در نهایت به کیفیت و استاندارد تر شدن خروجی نهایی شما کمک زیادی میکنه، وگرنه هرچی از اصول فاصله بگیریم کیفیت پایین میاد!

فعلا پایه ای ترین کاری که باید انجام بدید اینه که یادگیری نرم افزارهایی مثل Photoshop و Corel رو شروع و در همین حین کمی هم در مورد مبانی گرافیک مثل هارمونی و ترکیبات رنگی، چیدمان عناصر، کاغذ شناسی و... مطالعه داشته باشید، طرح های مختلف رو ببینید، مثلا کارت ویزیت و سربرگ دکتر! تابلوی سوپری سر کوچه! جلد مجلات! حتی پاکت شیر و بیسکوییت و پفک و... Big Grin میتونید از اینا الگو بگیرید و از خلاقیت خودتون استفاده کنید و ببینید آیا میتونید طرحی جذاب تر از اون رو طراحی کنید؟ اصل داشتن ایده و خلاقیته که داخل ذات آدمه وگرنه یادگیری نرم افزارها که بصورت اکتسابی بدست میاد!

چشم انداز / مراحل رسیدن به مهارت انیمیشن سازی:
A. مهارت کار با نرم افزارهای گرافیک دو بعدی مثل فتوشاپ و کورل + مبانی >> B. مهارت کار با نرم افزارهای تدوین >> C. انیمیشن سازی (دو بعدی - سه بعدی)

۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ماه بانو , ida_isp , انرژی مثبت , rozh66
ارسال: #۲۳
۱۷ خرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۱۴ ق.ظ
خیلی خوشحالم خیلی خیلی خیلی خوشحالم که روحیت عوض شد می دونی من بهم ثابت شده روحیه وروح آدمه که همه کارست .روحت که عوض بشه کارهاتم عوض میشه آیدا جون بهت تبریک میگم چون ارادش رو داری وعلاقه هم که هست شک نکن که پیروزی .به سال دیگه این موقع فکر کن که چقدر چیز بلدی همین رو بچسب وبرو جلو .به این هدف فکر کن که سال دیگه باید خیلی چیزها بلد باشی .میشه شک نکن اینا مثل کنکور نیست که تلاشت به تلاش دیگران هم وابسته باشه به نظرم تو کار بازار تلاش اگه درست باشه خدا بد جوری بهش برکت می ده با دلت درس بده با عشق کار کن وبعد نتیجش رو ببین دوست من برات خوشحالم خیلی.

آیا می دانید تاثیر جمله «این مکان مجهز به دوربین مداربسته می باشد» به مراتب بیشتراز جمله «عالم محضر خداست در محضر خدا معصیت نکنید» می باشد!!!!!!!!!!!!!ا

۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ida_isp , rozh66
ارسال: #۲۴
۱۷ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۰۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۰۷ ق.ظ، توسط ida_isp.)
(۱۷ خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۴۹ ق.ظ)Complement نوشته شده توسط:  راستش منظور از گرافیک کامپیوتری اشاره به مجموعه ای وسیع از کاربردها و نرم افزارهای کامپیوتری هست که یک بحث ریاضیاتی و کاربردی هست که ما اینجا با بخش دوم کار داریم. قبل از ورود به این حیطه نیاز هست تا با برخی تعریف ها آشنا بشیم. چون اون استعدادی که مثلا شما تو گرافیک و هنرهای تجسمی دارین وقتی وارد کامپیوتر بشه قطعا با شاخه های متنوع زیادی روبرو میشه که هر کدوم به تنهایی خیلی وسعت دارند! پس قبلش بزارین با کاربردهای هر کدوم از این شاخه ها آشنا بشیم و بعد ببینیم علایق شما بیشتر به کدوم سمت گرایش داره تا در مورد مسائل جزئی، بازار کار، راهکارهای یادگیری، منابع آموزشی و... صحبت کنیم. خیلی ساده بگم که ما کلا تو گرافیک کامپیوتری با دو دسته گرافیک دو بعدی و سه بعدی سر و کار داریم. گرافیک دو بعدی رو به سه دسته اصلی پیکسلی، برداری و متحرک (فلش) تقسیم:

واقعا خیلی ممنونم از توضیحات خوبتون....با این اوصاف فکر میکنم از گرافیک متحرک و ۳ بعدی بیشتر خوشم میاد...و هر جایی که بخوام از خودم طرح و ایده بدم بیشتر برام لذت بخشه....

(۱۷ خرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۱۴ ق.ظ)SarahArshad نوشته شده توسط:  خیلی خوشحالم خیلی خیلی خیلی خوشحالم که روحیت عوض شد می دونی من بهم ثابت شده روحیه وروح آدمه که همه کارست .روحت که عوض بشه کارهاتم عوض میشه آیدا جون بهت تبریک میگم چون ارادش رو داری وعلاقه هم که هست شک نکن که پیروزی .به سال دیگه این موقع فکر کن که چقدر چیز بلدی همین رو بچسب وبرو جلو .به این هدف فکر کن که سال دیگه باید خیلی چیزها بلد باشی .میشه شک نکن اینا مثل کنکور نیست که تلاشت به تلاش دیگران هم وابسته باشه به نظرم تو کار بازار تلاش اگه درست باشه خدا بد جوری بهش برکت می ده با دلت درس بده با عشق کار کن وبعد نتیجش رو ببین دوست من برات خوشحالم خیلی.

مرسی سارا جون که اینقدر کمکم کردی و با حرفات بهم دلگرمی میدی.....امیدوارم همینطور باشه...بازم ازت ممنونم تو هم همیشه موفق باشی عزیزم
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: SarahArshad
ارسال: #۲۵
۱۸ خرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۳۲ ب.ظ
(۱۸ خرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۴۲ ق.ظ)Complement نوشته شده توسط:  خواهش میکنم؛

(۱۷ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۰۵ ق.ظ)ida_isp نوشته شده توسط:  فکر میکنم از گرافیک متحرک و ۳ بعدی بیشتر خوشم میاد...و هر جایی که بخوام از خودم طرح و ایده بدم بیشتر برام لذت بخشه....

ایده رو میشه جاهای گوناگونی پیاده سازی کرد! محدودیتی در کار نیست!
خب ببینید شما اگه قصد یک کار اصولی رو دارید اصطلاحا باید Steb by Step حرکت کنید، چون ما تو هر رده از گرافیک نیاز به پیش نیازهایی داریم و مثلا همینطوری نمیشه بدون دونستن گرافیک پایه به گرافیک سه بعدی پرش کرد! باید مسیری رو طی کرد! طی این مسیر قطعا به حرفه ای شدن و در نهایت به کیفیت و استاندارد تر شدن خروجی نهایی شما کمک زیادی میکنه، وگرنه هرچی از اصول فاصله بگیریم کیفیت پایین میاد! نمونش هم حجم زیادی از کارهای غیراصولی داخل بازار خودمون، از واسط های نرم افزاری تا طراحی وب سایت ها و...

فعلا پایه ای ترین کاری که باید انجام بدید اینه که یادگیری نرم افزاری مثل Photoshop رو شروع و در همین حین کمی هم در مورد مبانی گرافیک مثل هارمونی و ترکیبات رنگی، چیدمان عناصر، کاغذ شناسی و... مطالعه داشته باشید، طرح های مختلف رو ببینید، مثلا کارت ویزیت و سربرگ دکتر! تابلوی سوپری سر کوچه! جلد مجلات! حتی پاکت شیر و بیسکوییت و پفک و... Big Grin میتونید از اینا الگو بگیرید و از خلاقیت خودتون استفاده کنید و ببینید آیا میتونید طرحی جذاب تر از اون رو طراحی کنید؟ اصل داشتن ایده و خلاقیته که داخل ذات آدمه وگرنه یادگیری نرم افزارها که بصورت اکتسابی بدست میاد! من فعلا یک کتاب سطح مقدماتی تا متوسطه نسبتا جدید به زبان فارسی و مصور از فتوشاپ نسخه CS4 رو براتون آپلود کردم، فقط نیاز به نصب نرم افزار دارید! همین... اگه موردی بود یا به منبع خاصی نیاز داشتید حتما بگید... Smile

چشم انداز / مراحل رسیدن به مهارت انیمیشن سازی:
A. کار با نرم افزارهای گرافیک دو بعدی مثل فتوشاپ و کورل + مبانی >> B. کار با نرم افزارهای تدوین >> C. انیمیشن سازی (دو بعدی - سه بعدی)

خیلی خیلی ممنونم ازتون...لطف کردید...فتوشاپ تا حدودی بلدم در حد ویرایش عکس و یا مثلا شیت بندی معماری! اما باید بیشتر یاد بگیرم از کورل چیزی نمیدونمSmile پس اول باید روی اینا کار کنم... بازم ممنونم.....
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Avicenna , rozh66
ارسال: #۲۶
۰۶ تیر ۱۳۹۱, ۰۷:۴۱ ب.ظ
ممنون منم خیلی استفاده کردم.....

تنهاوظیفه انسان عشق ورزیدن است.......
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Avicenna

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close