زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۱۲:۰۸ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مشکل در انتگرال گرفتن

ارسال:
۳۰ آبان ۱۳۹۵, ۱۱:۰۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ آبان ۱۳۹۵ ۱۱:۰۲ ب.ظ، توسط H-Arshad.)
مشکل در انتگرال گرفتن
سلام امکان داره توضیح دهید این انتگرال چطور حساب شده؟ سر و کله حد پیدا شده Huh
به خاطر اینکه رفته به سمت بی نهایت ، کران بالای انتگرال؟
بعد این جا من فکر کنم باید احتمال P(X<10) رو حساب کنیم. درسته؟ چون میگه در ۱۰ ثانیه اول ، بسته نرسه ..این احتمال این رو حساب کرده که در بالای ۱۰ ثانیه بسته برسه.

فایل‌(های) پیوست شده

یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۳۰ آبان ۱۳۹۵, ۱۱:۴۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ آبان ۱۳۹۵ ۱۱:۴۸ ب.ظ، توسط signal_micro.)
RE: مشکل در انتگرال گرفتن
(۳۰ آبان ۱۳۹۵ ۱۱:۰۱ ب.ظ)H-Arshad نوشته شده توسط:  سلام امکان داره توضیح دهید این انتگرال چطور حساب شده؟ سر و کله حد پیدا شده Huh
به خاطر اینکه رفته به سمت بی نهایت ، کران بالای انتگرال؟
بعد این جا من فکر کنم باید احتمال P(X<10) رو حساب کنیم. درسته؟ چون میگه در ۱۰ ثانیه اول ، بسته نرسه ..این احتمال این رو حساب کرده که در بالای ۱۰ ثانیه بسته برسه.
گفته بسته ها با توزیع پواسن انتقال پیدا میکنن با مقدار متوسط ۰/۱ گفته احتمال اینکه در یه فاصله ۱۰ ثانیه ای درخواستی نداشته باشیم
اما اینو از آمار میدونیم که فاصله ی اتفاق ها در توزیع پواسن یه توزیع نمایی هست که توریع نمایی با همین پارامتر ۰/۱ رو حساب میکنیم با حداقل ۱۰ ثانیه (در بازه پیوسته میشه انتگرال از ۱۰ تا بینهایت) بعد از توزیع انتگرال گرفت و مقادیر رو هم قرار داد در آخر هم در زمان ماندگار یا در بینهایت میدونیم که [tex]e^{-0.1t}[/tex] برابر صفر هست(به صفر میل کرد) پس در حالت پایدار(یه جورایی میشه گفتSmile) فقط [tex]e^{-1}[/tex] باقی مونده

[quote='signal_micro' pid='426288' dateline='1479669353']

البته شرمنده من نمیدونم برای چه درسیه فقط در حد معلومات احتمالات همین کمک از دستم بر میومد
 سپاس‌گزاری شده توسط: H-Arshad
ارسال:
۰۱ آذر ۱۳۹۵, ۰۱:۴۲ ق.ظ
مشکل در انتگرال گرفتن
من راستش مشکل اصلی تو این هست که چرا گفته P(X>10) من به نظرم باید بگه P(X<10)
ارسال:
۰۱ آذر ۱۳۹۵, ۱۱:۳۹ ق.ظ
RE: مشکل در انتگرال گرفتن
(۰۱ آذر ۱۳۹۵ ۰۱:۴۲ ق.ظ)H-Arshad نوشته شده توسط:  من راستش مشکل اصلی تو این هست که چرا گفته P(X>10) من به نظرم باید بگه P(X<10)
ظاهرا گفته احتمال اینکه در یه فاصله ۱۰ ثانیه ای درخواستی نداشته باشیم(یعنی فاصله دوتا اتفاق در توزیع پواسن برای بسته ها ۱۰ ثانیه باشد)اگه این فاصله بیشتر از ۱۰ ثانیه باشه باز هم ۱۰ ثانیه رو تعلق میگیره برای همین گفته بزرگتر مساوی ۱۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: H-Arshad

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آموزش نحوه گرفتن پرتره ای حرفه ای mortazangz ۰ ۱,۲۱۱ ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ۰۲:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mortazangz
  رفع اشکال نصب جاوا، مشکل ساخته نشدن virtual machine shiivaa ۱۲ ۱۹,۰۳۹ ۱۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: wanted471
Sad مشکل در برنامه نویسی شیء گرا Xialu ۰ ۱,۹۳۹ ۰۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Xialu
  مشکل در حل تست ۲۲ فصل اول کتاب گسسته یوسفی pure.yaser ۷ ۸,۳۲۰ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh
  مشکل عدم ایجاد پروژه/فایل جدید در نت بینز αɾια ۳ ۱۰,۸۶۴ ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۳:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Silver1992
Question مشکل با درک توابع دنباله دار و مولد ؟؟؟؟ radar ۰ ۲,۴۸۶ ۱۶ دى ۱۳۹۷ ۰۴:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: radar
  مشکل لایسنس متلب αɾια ۱۳ ۱۴,۹۷۹ ۲۱ آذر ۱۳۹۷ ۱۰:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  درخواست دراهنمایی برای گرفتن خوابگاه خودگردان یا خونه تهران matinpf ۶ ۶,۲۳۴ ۱۳ شهریور ۱۳۹۷ ۰۴:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  مشکل ( دوستانی که میدوند راهنمایی کنند) manamsaeid ۵ ۴,۳۹۶ ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۵۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  مشکل در پیچیدگی زمانی ماهی ۲۵۸ ۲ ۲,۷۳۵ ۲۳ تیر ۱۳۹۷ ۱۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: Alisalar

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close