زمان کنونی: ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۱:۱۷ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

کوله پشتی صفر و یک

ارسال:

zr2358 پرسیده:

کوله پشتی صفر و یک

من با راه حل کوله پشتی ۰/۱ مشکل دارم Confused
میشه این سؤال رو حل کنید:
۵ شی داریم با وزن‌ها و ارزش های زیر:
p1=35
w1=7
p2=30
w2=5
p3=20
w3=2
p4=12
w4=3
p5=3
w5=1
ظرفیت کوله پشتی ۱۳ است. مقدار سود ماکزیمم چقدر است؟
۶۵
۶۸
۷۰
۸۰
سوال IT85
تو کتابا با نگرش مجموعه ای حل کرده راه حلی طولانی و بدفهم
لطفا یه جور بگین که بفهمم چی شد ساده و خلاصه (به قول معروف کنکوریBig Grin)
مرسی

۰
ارسال:

ف.ش پاسخ داده:

کوله پشتی صفر و یک

خوب کوله پشتی صفر و یک به روشهای مختلفی حل میشه که من فقط حریصانه رو بلدم که همیشه هم جواب بهینه نمیده!

شما اول باید سود واحد هر شی رو بدست بیارید.( تا بفهمید ارزش بر گرم یا کیلوگرم یک شی چقدره)
بعد اونها رو برحسب سود واحد به صورت نزولی مرتب کنید بعد یکی یکی انتخاب کنید و ارزش و وزنش رو جمع بزنید هرکدوم که باعث شد وزن از حد مجاز بیشتر بشه بیخیال بشین و برید سراغ بعدی.

مثلا p1 سود واحد (که من با Ci نشون میدم) برابر ۵ داره.
c1=5
c2=6
c3=10
c4=4
c5=3
مرتب میکنیم بعد اول c3 انتخاب میشه وزن میشه ۲ بعد C2 وزن میشه ۲+۵ و بعد C1 وزن میشه ۱۴ پس C1 رو بیخیال میریم بعدی C4 وزن میشه ۱۰ و بعد c5 و وزن میشه ۱۱ و چون کوله پشتی پر نشد پس این جواب الزاما بهینه نیست!
پس ارزشها رو جمع میزنیم (P‌ها ):۲۰+۳۰+۱۲+۳ =۶۵
چون روش کوله پشتی صفر و یک چون حریصانه است الزاما جواب بهینه رو نمیده!!!

اینبار هم همینطوره چون جواب حل بهینه میشه برداشتن اشیا اول و دوم و پنجم که جمع ارزش میشه ۶۸!

ارسال:

Masoud05 پاسخ داده:

RE: کوله پشتی صفر و یک

(۱۶ دى ۱۳۸۹ ۰۹:۳۲ ب.ظ)afagh1389 نوشته شده توسط:  خوب کوله پشتی صفر و یک به روشهای مختلفی حل میشه که من فقط حریصانه رو بلدم که همیشه هم جواب بهینه نمیده!
آفاق عزیز معلومه که روش حریصانه درست نیست چونکه حریصانه فقط برای بهینه سازی محلیه ونمی تواند جواب بهینه نهایی رو بده‌، اما اگه کوله پشتی کسری بود روش حل بهینه محلی و سراسری یکی بود . اما در کوله پشتی صفر و یک باید مسئله رو به زیر مسائل بهینه تقسیم کنیم به نحوی که ترکیب این زیر پاسخ‌ها به جواب بهینه برسه( خصیصه الگوریتم های پویا)
اما جواب مقدار ۷۰ هست چراکه
گزینه ۴ با مقدار ۸۰‌: باید برای سود ۸۰ اشیا با وزنهای ۳۵ و ۳۰ و۱۲ و ۳
انتخاب بشه (هیچ راهی دیگه نداریم که مجموع ۸۰ بشه‌، اما اگه وزن قطعات متناظر با سود داده شده بررسی کنیم میشه ۱۶ پس توی کوله جا نمیشه
بریم روی گزینه ۳ با مقدار ۷۰‌: همه اشیا غیر ۲ انتخاب میشه با ارزش ۷۰ و وزن ۱۳ و از آنجا که ۷۰ از مقدار گزینه ۱و ۲ بیشتره پس جواب همینه
اینم راه حل تستی Big Grin Cool
امیدوارم جواب گرفته باشید. Heart
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

zr2358 پاسخ داده:

کوله پشتی صفر و یک

من خودم این روش را بلدم ولی این برای کوله پشتی ۰/۱ راه حل خوبی نیست
باید از پرنامه نویسی پویا استفاده کنیم
جواب هم نه ۶۵ نه ۶۸
کلید جواب ۷۰ است!!!
کسی راه حلشو بلده؟؟؟؟؟؟؟

۰
ارسال:

saeed90 پاسخ داده:

کوله پشتی صفر و یک

با سلام
من کد کوله پشتی ۰و۱ رو میخواهم
با تشکر

ارسال:

a.hooshmand پاسخ داده:

RE: کوله پشتی صفر و یک

(۰۵ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۴۹ ق.ظ)saeed90 نوشته شده توسط:  با سلام
من کد کوله پشتی ۰و۱ رو میخواهم
با تشکر

اینجا را ببین

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل یکی از تمرینات کروس راس Ha153 ۰ ۴۰۶ ۲۷ مهر ۱۴۰۲ ۰۱:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Ha153
Exclamation سلام لطفاً یکی به من بگه مرتبه زمانی ها چطوری به log تبدیل میشن فرمول داره؟؟ Azadam ۶ ۴,۰۱۳ ۰۶ دى ۱۴۰۰ ۰۹:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Soldier's life
  بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم کدوم یکی رو برای پایان نامه انتخاب کنم؟ raheleh1393 ۵ ۸,۰۲۷ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  طراحی یک سیستم عامل (از صفر) sina4everafter ۱۲ ۱۵,۸۰۶ ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: nahalmomen2007@yahoo.com
  تشریح تست همروندی - بررسی یکی از سوالات سال ۸۲ abji22 ۵ ۴,۷۳۳ ۰۲ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: mohammadasadi1
  آموزش صفر تا صد لینوکس faraz_linux ۰ ۱,۶۲۳ ۱۸ مهر ۱۳۹۸ ۰۹:۱۹ ق.ظ
آخرین ارسال: faraz_linux
  ریاضیات از صفر Saman ۳ ۳,۴۹۵ ۰۵ شهریور ۱۳۹۷ ۱۰:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: The BesT
  یکسال مهلت ادامه تحصیل پس از فارغ التحصیلی کارشناسی hossein.h ۴ ۴,۴۶۳ ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ۰۵:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Iron Maiden
  بهترین زمان برای حل کوله پشتی به روش پویا Mr.R3ZA ۰ ۱,۹۸۲ ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ۰۲:۰۶ ق.ظ
آخرین ارسال: Mr.R3ZA
  بهترین زمان برای حل کوله پشتی به روش پویا Mr.R3ZA ۰ ۱,۷۵۵ ۱۱ خرداد ۱۳۹۷ ۰۷:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Mr.R3ZA

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close