زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۱۱:۱۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال درمورد کتاب راس

ارسال:

zeinab پرسیده:

سوال درمورد کتاب راس

سلام.
این مباحث درس شبکه برای کنکور هست میخواستم بدونم کدوم یک از فصل های راس شامل این مباحث میشه؟؟
مفاهیم بنیادی انتقال داده و شبکه
آنالیز سیگنال ها و عوامل ایجاد خطا
استانداردهای واسط
کدگذاری و مدولاسیون
کنترل خطا
کنترل جریان
زیرلایه ی کنترل دسترسی به رسانه انتقال
لایه شبکه
پروتکل اینترنت
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۱
ارسال:

mostafa0000 پاسخ داده:

سوال درمورد کتاب راس

سلام
من به دوست عزیزم پیشنهاد می کنم جزوه دکتر صبائی ( دانشگاه امیرکبیر ) رو کامل بخونن و بعد به کتابای دیگه سری بزنن.
البته این جزوه کافی نیست ولی همش نکته است مخصوصا در لایه Data link , Transport , NetWork .
موفق باشی

ارسال:

Mohammad-A پاسخ داده:

RE: سوال درمورد کتاب راس

در تکمیل صحبت‌های دوستمان اضافه می‌کنم که حتماً نسخه‌ی به‌روز این جزوه را استفاده کنید. الآن روی سایت مانشت نسخه‌ی سال ۹۰ هستش که قدیمی شده و باید نسخه‌ی امسال یا نهایتاً پارسال رو استفاده کنید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

happy07 پاسخ داده:

(۱۱ شهریور ۱۳۹۳ ۰۷:۳۰ ب.ظ)mohammad-a نوشته شده توسط:  در تکمیل صحبت‌های دوستمان اضافه می‌کنم که حتماً نسخه‌ی به‌روز این جزوه را استفاده کنید. الآن روی سایت مانشت نسخه‌ی سال ۹۰ هستش که قدیمی شده و باید نسخه‌ی امسال یا نهایتاً پارسال رو استفاده کنید.

خب جزوه‌ی جدیدشون رو از کجا می‌شه تهیه کرد؟ من تو اینترنت پیدا نکردم Sad

۱
ارسال:

atenaa پاسخ داده:

سوال درمورد کتاب راس

واسم جالبه ک اقای حاج رسولی ها مطالبی ک ب ویراست ۶ اضافه شده رو ترجمه نکردند (فعلا فصل ۴ و خوندم)
توفصل ۴ بعد از ساختمان رهیاب
از روی ویراست ۶ و کتاب خوشون داشتم میخوندم ک دیدم یکی دو صفحه اصلا ترجمه نشده و بعضی جاهای دیگه هم ک ترجمه شده با متن کتاب اصلی متفاوته
ک وقتی ب ویراست ۵ رجوع کردم دیدم ک بعله این صفحه تو ویراست ۵ نیست و ترجمشون مطابق ویراست ۵هست
اولش واسم جالب بود ک ویرایش ۶ تو سال ۲۰۱۲ چاپ شده و ۹۱ هم خیلی سریع ترجمه شده Smile
کاش ب بهانه ی اینکه این کتاب ویرایش ۶ هستش قیمتش ۱۰ تومن گرونتر نبود
کسایی ک میخوان ویرایش ۶ رو مطالعه کنند کتاب زبان اصلی رو بخونند

۰
ارسال:

mosaferkuchulu پاسخ داده:

سوال درمورد کتاب راس

آنالیز سیگنال ها و عوامل ایجاد خطا
استانداردهای واسط
کدگذاری و مدولاسیون

این مباحث مربوط به لایه ی فیزیکی هست که تو راس ازش صحبتی نشده.باد از یه کتاب دیگه مثلا تنن باوم بخونید.یا پارسه
اما بقیه اش بهتره فصل۱ تا ۵ اس رو بخونید.

۰
ارسال:

milad.fashi@gmail.com پاسخ داده:

دو کتاب برای شبکه

از کافی هم کافی تره
ولی خوندن دو تا کتاب حجیم مرجع برای یک درس شبکه هم زمان بره و هم فراره.پس باید این دو کتاب رو مرور کنید.اگر هم حوصله خلاصه نویسی دارید که خوبه.ولی نظر من کتاب شبکه دکتر حقیقت + کتاب شبکه مهندس خلیلی فر(به خاطر مکمل بودن) کافیه.و اگر در بخش خاصی مشکل داشتید میتونید به PDF زبان اصلی مراجع تنن باوم یا کراس اند راس یا گارسیا و فروزان و ... مراجعه کنید و بر تمام بخش ها بیشتر مسلط شوید.
آرتور شوپنهاور میگه که : اگر بخواهی هر آنچه را که میخوانی به خاطر بسپاری مانند این است که هر آنچه را که میخوری در معده خود نگه داری.پس مراقب باش که مثل من مراجع شبکه خیلی وقتت رو نگیره. و کمی کاسبانه به کنکور نگاه کنی.خوندن مرجع هم مثل اینه که برای یادگیری زبان انگلیسی کتاب فرهنگ لغت زبان انگلیسی رو از A to Z حفظ کنی.

۰
ارسال:

iatii پاسخ داده:

سوال درمورد کتاب راس

دوستان این کتاب راس واقعا خوبه واسه کنکور ؟
آخه من اصلا نمی فهمم چی چی دارم می خونم !!!!!! اصلا درک نمی کنم . مطالبش خیلی پراکنده نیست ؟
خواهش می کنم کمکم کنید ! الان ص ۴۰ هستم جلوتر برم بهتر نمیشه ؟
من یه بار کنکور دادم از پوران خوندم منفی زدم . یه سوالایی توی کنکور بود حالت مسئله داشت ، یعنی واسه حلش فرمول می خواست . این کتاب راس برای این سوال ها هم به درد می خوره ؟
من کتاب مهندسل اینترنت ملکیان رو هم دارم و ۹۰% پارسه (واسه ۲-۳ سال پیشه) اینا رو بخونم ؟
ممنون از راهنماییتون پیشاپیش

۰
ارسال:

سوال درمورد کتاب راس

کتاب Kurose and Ross کمتر فرمول داره.کتاب Leon-Garcia برای فرمول ها بهتر از همه ی کتاب هاییه که من دیدم.کتاب کروس ترجمه دکتر حسین حاج رسولی ها رو خوندی؟
من ۵۰ صفحه اول این کتاب رو(ترجمه نشده) خوندم.سرگرمت میکنه ولی برای کنکور چیزی عایدت نمیشه.من خودم میخوام اگه به مشکل برخوردم بهش مراجعه کنم.از اول تا آخر نمیخونم.پیشنهاد بود

۰
ارسال: #۱۰

iatii پاسخ داده:

سوال درمورد کتاب راس

تحقیق که کردم برای مرجع شبکه این کتاب رو بیشتر کنکوریا قبول داشتن یعنی میگفتن این مثلا از گارسیا بهتره به خاطر همین خریدم . اما حالا که می خونمش اصلا نمی فهممش . شما مهندسی اینترنت ملکیان رو نخوندید ؟ میگن غلط داره نمی دونم باید چیکار کنم ؟ به نظر شما اگه پوران ، ملکیان و ۹۰% پارسه رو بخونم نتیجه میده ؟ در کنارش راس

۰
ارسال: #۱۱

amku پاسخ داده:

سوال درمورد کتاب راس

(۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۷:۵۷ ب.ظ)milad.ir86@gmail.com نوشته شده توسط:  کتاب Kurose and Ross کمتر فرمول داره.کتاب Leon-Garcia برای فرمول ها بهتر از همه ی کتاب هاییه که من دیدم.کتاب کروس ترجمه دکتر حسین حاج رسولی ها رو خوندی؟
من ۵۰ صفحه اول این کتاب رو(ترجمه نشده) خوندم.سرگرمت میکنه ولی برای کنکور چیزی عایدت نمیشه.من خودم میخوام اگه به مشکل برخوردم بهش مراجعه کنم.از اول تا آخر نمیخونم.پیشنهاد بود

نمی دونم دکتر حاج رسولی تحصیلاتشون چیه اما من ترجمه فارسیش رو دارم می خونم اما به نظرم ایشون دکتری مرتبط با کامپیوتر ندارن چون دیگه خیلی فارسی کردن و حتی microsoft iis رو به "سرویس اطلاعات اینترنت مایکروسافت" ترجمه کردن که اینطوری ترجمه کردن هم خوب نیست. البته کتابشون برای من مفید هست و خیلی هم بد ترجمه نشده.

ارسال: #۱۲

Xilinx پاسخ داده:

(۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۹:۲۲ ب.ظ)amku نوشته شده توسط:  
(16 اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۷:۵۷ ب.ظ)milad.ir86@gmail.com نوشته شده توسط:  کتاب Kurose and Ross کمتر فرمول داره.کتاب Leon-Garcia برای فرمول ها بهتر از همه ی کتاب هاییه که من دیدم.کتاب کروس ترجمه دکتر حسین حاج رسولی ها رو خوندی؟

نمی دونم دکتر حاج رسولی تحصیلاتشون چیه
من باهاش درس داشتم خیلی استاد با سوادیه اکثر جزواتی که تدریس میکنه خودش در زمان جوانی موقعی که خارج از کشور بوده آماده کرده(مثلا اسلایدهاش)اما دروسی که معمولا تدریس می کرد شبکه ای و برقی بودند ! مثل شبکه،مهندسی اینترنت،معماری،ریزپردازنده،دیجیتال،VLSI،انتقال داده و...
کتاب هایی هم که به درد کنکور بخوره(به نقل از خود ایشون) تالیف کرده مثل زبان تخصصی و دیجیتال و VLSI

۰
ارسال: #۱۳

سوال درمورد کتاب راس

دکتر حاج رسولی ها الکترونیک در داتشگاه منچستر انلگلیس خونده و بعد مهندسی انتقال داده ها و طراحی ریزپردازنده رو در همین دانشگاه خونده.ایشون مولف کتاب معماری و مدرس این درس هستند.و خوب تدریس میکنند.ولی درمورد شبکه و کتابشون که ترجمه کردند اطلاعی ندارم.بیشتر مترجم هایی که اسم نمیارم مثل Google Translator ترجمه میکنند.من ترجمه ایشون رو ندیدم ولی افتخار میکنم که شاگردشون بودم.
کسایی که ترجمه کتاب Kurose and ross رو دارند.ترجمه کتاب خوب بوده؟خوندن کتاب برای زدن تست در آزمون it میتونه موثر باشه.خودم گمان میکنم این کتاب رویکرد حل مسئله نداره!

۰
ارسال: #۱۴

iatii پاسخ داده:

سوال درمورد کتاب راس

به نظر من این کتاب برای یادگیری شبکه خوبه اما تا چند صفحه اولشو که خوندم فهمیدم که خیلی با جزئیات گفته شده و خیلییی خیلییییی فارسی ترجمه شده . مثلا شما تصور کنید تا حالا گفتی سوئیچ اما الان تا آخر کتاب می خونی رهیاب . این یک نمونه اس. به نظر من به عنوان مرجع برای مرجع عالیه

۰
ارسال: #۱۵

faryou پاسخ داده:

ترجمه ویرایش ۶ دکتر حاج رسولی ها واقعا" افتضاحه ، به نظر میاد دانشجوهاش ترجمه کرده باشن . هم غلط از انگلیسی به فارسی داره و هم غلط در جمله بندی های فارسی ( گرامر فارسی).
این یک نمونه :
کتاب اصلی ص ۵۹:
Imagine the
unsuspecting receiver (say an Internet router) who receives such a packet, takes the
(false) source address as being truthful, and then performs some command embedded
in the packet’s contents (say modifies its forwarding table)

ترجمه ص ۷۸ کتاب :
تصور کنید هنگامی که یک گیرنده مانند یک مسیر یاب اینترنت این بسته را دریافت میکند ، اطلاعات آدرس مقصد آن بسته را ...

از این نمونه ها و اشتباهات نحوی بسیار زیاده . سعی کنید کتاب اصلی رو بخونید و اگه در مفهوم موضوعی از کتاب اصلی مشکل داشتید به ترجمه سر بزنید تا شاید قابل فهم باشد.

۰
ارسال: #۱۶

atenaa پاسخ داده:

سوال درمورد کتاب راس

ای بابا اگه هی بخوایم از کتاب اصلی هی چک کنیم ک کارمون چند برابر میشه
انقد اصطلاحات تو این کتاب یجوری ه ک اصلا دوسندارم بخونمش

۰
ارسال: #۱۷

faryou پاسخ داده:

سوال درمورد کتاب راس

آخه بد بختی اینجاست که من ترجمه رو میخوندم میدیدم مفهوم نیست ، بعد میرفتم برای یافتن اغراض مترجم کتاب اصلی رو میخوندم تا بفهمم موضوع چی بوده .
پیشنهاد میکنم اگه زبانتون از متوسط به بالاست کتاب اصلی رو بخونید.

۰
ارسال: #۱۸

summer_girl پاسخ داده:

سلام
نماز و روزه هاتون قبول باشهSmile

میخواستم بپرسم کسی حذفیات کتاب راس رو میدونه؟ همه ی قسمت های همه ی فصل هاش رو که مطمئنا نباید خوند!!HuhConfused

ارسال: #۱۹

javad94 پاسخ داده:

(۱۶ مرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ب.ظ)summer_girl نوشته شده توسط:  سلام
نماز و روزه هاتون قبول باشهSmile

میخواستم بپرسم کسی حذفیات کتاب راس رو میدونه؟ همه ی قسمت های همه ی فصل هاش رو که مطمئنا نباید خوند!!HuhConfused

سلام

ورودتون به مانشت رو تبریک میگم ...

اما راجع به سوالتون باید بگم که تمرینات ۵ فصل اول کتاب راس مهم هستش و متن فصول دوم و سوم خیلی مهمند.

شاد و موفق باشید.

۰
ارسال: #۲۰

Esi Si پاسخ داده:

سوال درمورد کتاب راس

از دوستانی ک کتاب راس ترجمه حاج رسولیها دارند میخوام ک اگه واسشون مقدوره
از فصل دو کتاب از قسمت http پایدار و غیر پایدار فقط همین مبحث عکسی یا اسکنی هر چی ک امکانش هست با هر کیفیتی هم شده بذارند.

۰
ارسال: #۲۱

Esi Si پاسخ داده:

سوال درمورد کتاب راس

کسی این کتاب نداره؟؟؟؟؟

۰
ارسال: #۲۲

sybarite پاسخ داده:

سوال درمورد کتاب راس

دوستان اغلب دارن این کتابو . اما گذاشتن اسکن کتاب های دارای حق نشر ولو یک صفحه ، فکر می کنم خلاف قوانین اینجا باشه . شما خودت جای دکتر جاج رسولیها ، ناراحت نمی شی از این کار ؟ اگر فضولی کردم به بزرگواری خودتون عفو بفرمایید اما فکر می کنم دوستانی که کمک می کنن اگر از طریق ایمیل و شخصی باشه درست تره .

۰
ارسال: #۲۳

atenaa پاسخ داده:

سوال درمورد کتاب راس

(۱۸ مرداد ۱۳۹۲ ۰۴:۲۱ ق.ظ)Esi Si نوشته شده توسط:  از دوستانی ک کتاب راس ترجمه حاج رسولیها دارند میخوام ک اگه واسشون مقدوره
از فصل دو کتاب از قسمت http پایدار و غیر پایدار فقط همین مبحث عکسی یا اسکنی هر چی ک امکانش هست با هر کیفیتی هم شده بذارند.
نمیدونم منظورتون دقیقا این قسمت بود یا نه
عکس گرفتم

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

ارسال: #۲۴

ubc پاسخ داده:

سوال درمورد کتاب راس

هر چی ترجمه دکتر حاج رسولی رو میخونم، چیزی نمی فهمم. به نظرم بهتره بیخیال ترجمه بشیم. این استاد به درد رشته برق یا سخت افزار میخوره تا نرم افزار و آی تی...

ارسال: #۲۵

Behzad TP پاسخ داده:

(۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۴:۴۶ ب.ظ)ubc نوشته شده توسط:  هر چی ترجمه دکتر حاج رسولی رو میخونم، چیزی نمی فهمم. به نظرم بهتره بیخیال ترجمه بشیم. این استاد به درد رشته برق یا سخت افزار میخوره تا نرم افزار و آی تی...

نه. بهتره فقط صبور باشید و باحوصله بخونیدش
تنها مشکلش ترجمه تحت اللفظی بعضی از لغات فنی هست که البته اصل لغت رو پاورقی زده
کتاب حل تمریناتش هم به فارسی موجوده. فقط کافیه یه خورده شکیبا باشید تا با همین کتاب پیشرفت کنیدCool

ارسال: #۲۶

FarHooD پاسخ داده:

سوال درمورد کتاب راس

باسلام.

عزیزان میخواستم بدونم کدوم فصل از کتاب راس بایدحتما خونده بشه و درکتاب کنکوری موجود نیست.

یعنی من ک میخوام کتاب پارسه رو بخونم،در کدوم فصول حتما باید از کتاب راس بخونم تا بتونم این درسو بطور کامل پوشش بدم و بقول معروف خدای شبکه بشم؟

باتشکر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل یکی از تمرینات کروس راس Ha153 ۰ ۳۸۱ ۲۷ مهر ۱۴۰۲ ۰۱:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Ha153
  منبع جدید هوش، راسل ویرایش سوم sima84 ۰ ۱,۶۰۸ ۱۹ آذر ۱۳۹۹ ۱۱:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  درخواست اپلود کتاب یا لینک دانلود کتاب+معرفی سایت دانلود کتاب ریحانه ۱۲۹ ۷۷,۶۰۰ ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ۰۸:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Ariana2020
  نسبت راست دو زبان fly2000 ۰ ۱,۱۸۸ ۰۲ آبان ۱۳۹۹ ۰۱:۱۵ ق.ظ
آخرین ارسال: fly2000
  نسبت راست دو زبان fly2000 ۰ ۱,۱۴۱ ۰۲ آبان ۱۳۹۹ ۰۱:۱۴ ق.ظ
آخرین ارسال: fly2000
  فاصله دو راس(دکتری ۹۷) ss311 ۱ ۱,۶۸۶ ۱۷ خرداد ۱۳۹۸ ۰۶:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Jooybari
  فروش یک سری کتاب آمادگی برای آزمون آیلتس ، GRE و یک سری کتاب آموزشی انگلیسی و فرانسه niloo72 ۰ ۲,۳۰۴ ۰۸ مهر ۱۳۹۷ ۱۲:۱۹ ق.ظ
آخرین ارسال: niloo72
  درخواست کتاب شبکه کراس راس ویرایش هفتم fallah_o68 ۱ ۳,۲۳۷ ۰۷ مهر ۱۳۹۷ ۱۲:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: mraict@gmail.com
  در نبود کتاب دکتر اجلالی ، کدام کتاب مدار منطقی را تهیه کنیم بهتر است ؟ AreF95 ۲ ۴,۰۲۲ ۰۶ فروردین ۱۳۹۷ ۰۱:۲۳ ق.ظ
آخرین ارسال: The BesT
  رنگ آمیزی راسهای گراف ss311 ۲ ۲,۰۸۹ ۰۳ بهمن ۱۳۹۶ ۰۱:۲۳ ق.ظ
آخرین ارسال: ss311

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close