تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: تست شماره 22 معماری پوران فصل 1
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
این تست سال88 مهندسی کامپیوتره.
در یک ضرب کننده ترتیبی به روش Add &Shift به فرض اینکه عمل جمع به 10 نانوثانیه و عمل شیفت به 4 نانوثانیه نیاز داشته باشد و با فرض اینکه عملیات شیفت و جمع در دو کلاک متوالی انجام شود، انجام ضرب 1011*0110 بر حسب نانوثانیه چقدر زمان نیاز دارد؟
حل:
عمل جمع 10 نانوثانیه پس اندازه کلاک 10 نانو ثانیه است. با توجه به اینکه ضرب کننده 1011 میباشد و 4 بیتی است و 3 بیت آن 1 است ، 4 کلاک برای شیفت و 3 کلاک جمع نیاز است پس جمعا 7 کلاک که می شود 70 نانوثانیه.

من مشکلم اینه که چرا 70 ، نباید 46 بشه؟
ببینید نکته اینجاست که مهم نیست عمل شیفت به 4 نانوثانیه زمان نیاز داره!!!!مهم اندازه ی کلاک است...زیرا ما بر اساس کلاک نصفه نیمه عمل نمیکنیم!اینجا اندازه ی کلاک میشه ماکزیمم 10 و 4 =10

پس اندازه ی کلاک=10
حالا تعداد کلاک=7
=7*10=70

پس میبینیم که ممکنه عمل شیفت در نیمه ی یک کلاک به اتکام برسد.ولی مهم اندازه ی کلی یک کلاک است.
شما چجوری 46 درآوردین؟
مرسی از راهنماییتون.
من تصورم این بود که (4*4=16) برای شیفت و (3*10=30) برای جمع که با هم میشه 46 احه تو گزینه هاش این عدد هم بود.
مرسی از راهنمایی تون.

مرسی از راهنماییتون
من فکر میکردم برای شیفت جدا و برای جمع باید جدا بدست بیارم و با هم جمع کنم. که اونوقت میشد46 که اتفاقا یکی از گزینه ها هم بود.

مرسی از راهنماییتون
من فکر میکردم برای شیفت جدا و برای جمع باید جدا بدست بیارم و با هم جمع کنم. که اونوقت میشد46 که اتفاقا یکی از گزینه ها هم بود.
خودم هم قبلن یبار همچین کاری کردم!!!!!!!!!!!!!!قابلی نداشت!
لینک مرجع