تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: این عبارت منظم را تحلیل کنید
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2
لطفا عبارات منظم زیر رو تحلیل کنید و بگید چه رشته هایی در این عبارات منظم هستند و چه رشته هایی نیستند و تفاوت ها در چیه؟
[tex]1-\left ( a b \right )^{*} [/tex]

[tex]2-\left ( a^{*} b \right )^{*}[/tex]

ممنون
به نظر می رسه هر دو برابر سیگما استار هستن.
(25 مهر 1391 10:30 ب.ظ)Bache Mosbat نوشته شده توسط: [ -> ]به نظر می رسه هر دو برابر سیگما استار هستن.

با توجه به پاسخ شما به سوال ازاد سال 79 توجه کنید لطفا
تعداد رشته هایی که توسط عبارت منظم [tex]\left ( a bb \right )^{*}\left ( b aa \right )^{*}[/tex] ارائه میشود و دارای طول سه ویا کمتر می باشند برابراست با
1-11
2-13
3-12
4-هیچ کدام

که در کتاب پوران زده یازده تا
و در جواب گفته این عبارات هستند [tex]\lambda ,a,b,aa,ab,bb,aaa,aab,abb,bba,bbb[/tex]
حالا من با عبارت bba مشکل دارم و با توجه به جواب شما ,چرا رشته baa در رشته های بالا نیست؟
ممنون

(25 مهر 1391 10:30 ب.ظ)Bache Mosbat نوشته شده توسط: [ -> ]به نظر می رسه هر دو برابر سیگما استار هستن.

ببخشید که این سوالو میپرسم اینو بزارید به حساب جدید بودن من تویه وب سایت خوبتون ولی کی تصمیم میگیره که یه سوال پاسخش کامل شده ؟ مگه نه اینکه سوال کننده باید راضی باشه از جواب ها!!!!
در پرانتز اول دو b داریم و پرانتز دوم هم یا b یا aa را تولید میکند و نمی تواند هر دو را با هم تولید کند
(25 مهر 1391 11:13 ب.ظ)ahm1391 نوشته شده توسط: [ -> ]حالا من با عبارت bba مشکل دارم و با توجه به جواب شما ,چرا رشته baa در رشته های بالا نیست؟

جواب شما درسته. کتاب اشتباه چاپی داره.

پاسخ کامل رو مدیران سایت مشخص میکنن. قبلاً سوال کننده هم میتونست پاسخ کامل رو انتخاب کنه. ولی چندبار دیده شد که پاسخ های غلط هم پاسخ کامل شناخته شدن. پاسخ های کامل پاسخ های صحیح هستن. اگه با این پاسخ ها مشکل داشتید میتونید به بحث ادامه بدبد. پاسخ کامل ارسال دوم موضوع رو من مشخص کردم.
(25 مهر 1391 11:36 ب.ظ)m450ud نوشته شده توسط: [ -> ]در پرانتز اول دو b داریم و پرانتز دوم هم یا b یا aa را تولید میکند و نمی تواند هر دو را با هم تولید کند

ممنون بابت جواب ,یعنی شما میگین از هر پرانتز یکی رو باید انتخاب کنیم ؟
با نظر Bache mosbat در مورد سوال اولم موافقین؟
سلام بله در مورد سواله اول من هم با ایشون موافقم چون که بر اساس این رابطه هر دوتایه اون عبارات با هم برابرن
[tex](a b)^{*}=(a^{*} b)^{*}=(a^{*}b^{*})^{*}=\sum ^{*}[/tex]

سوال دوم هم راستش به نظرم هر دوتاش میتونه باشه
ببینید هم زمان نمیتونه با هم تولید کنه یعنی میشه اینطوری تحلیل کرد که از پرانتز اول شما میتونی اول یا a رو انتخاب کنی یا bb یا هیچی بعد دوباره در مرحله بعد هم همینطور از همین پرانتز بعد میتونی بری سراغ پرانتز بعدی یا b رو انتخاب کنی یا aa رو انتخاب کنی یا هیچی رو و این کار رو هر تعداد بار که دوست داری میتونی تکرار کنی فقط وقتی رفتی سراغ پرانتز دومی دیگه حق نداری برگردی به پرانتز اولی و فقط رشته هات رو باید با پرانتز دومی تولید کنی
(26 مهر 1391 12:19 ق.ظ)فوژان نوشته شده توسط: [ -> ]سلام بله در مورد سواله اول من هم با ایشون موافقم چون که بر اساس این رابطه هر دوتایه اون عبارات با هم برابرن
[tex](a b)^{*}=(a^{*} b)^{*}=(a^{*}b^{*})^{*}=\sum ^{*}[/tex]

سوال دوم هم به نظرم اشکال چاپیه

پس چرا به نظرتون مولیفین محترم (دکتر نوراله و دکتر سهرابی) واضح اینو ننوشتن تویه کتاباشون که این عبارت مساوی سیگما استار ,در کتاب پارسه با جدول اومده تمام حالات ممکن رو بررسی کرده و در کتاب پوران هم در صفحه 22 ههمین کار رو انجام داده ,چرا هیچکدوم این نگفتن اینن همون سیگما استاره ؟؟؟!!!!
شاید چون سیگما استار میتونه هرچیزی رو در بر بگیره یعنی مثلا به جایه a , b میتونه هر چی باشه میتونه صفر و یک هم باشه ولی ما اینجا الفبا رو محدود کردیم به a, b
(26 مهر 1391 12:36 ق.ظ)فوژان نوشته شده توسط: [ -> ]شاید چون سیگما استار میتونه هرچیزی رو در بر بگیره یعنی مثلا به جایه a , b میتونه هر چی باشه میتونه صفر و یک هم باشه ولی ما اینجا الفبا رو محدود کردیم به a, b

سیگما استار میتونه رویه الفبایه خاصی هم باشه !!!!!هر الفبایی که شما دلت خاست روش سیگما استار بزن.
ما اینجا داریم رویه a,b بحث میکنیم اونا رو آلفا و بتا بحث کردن.
خوب منم هیمینو میگم چون این سیگما استار حالت کلیه نمیان بگن سیگما استار چون میتونه هرچیو در بر بگیره ولی وقتی میگیم *(a+b) اومدیم الفبا رو محدود کردیم من میگم شاید به این دلیل
(26 مهر 1391 12:47 ق.ظ)فوژان نوشته شده توسط: [ -> ]خوب منم هیمینو میگم چون این سیگما استار حالت کلیه نمیان بگن سیگما استار چون میتونه هرچیو در بر بگیره ولی وقتی میگیم *(a+b) اومدیم الفبا رو محدود کردیم من میگم شاید به این دلیل

به نظر شما این دئو تا عبارت برابرن؟ [tex]a\bigcup b=a b[/tex]
و اگه برابرن به تست 6 صفحه 26 پوران توجه کن.
(26 مهر 1391 12:51 ق.ظ)ahm1391 نوشته شده توسط: [ -> ]
(26 مهر 1391 12:47 ق.ظ)فوژان نوشته شده توسط: [ -> ]خوب منم هیمینو میگم چون این سیگما استار حالت کلیه نمیان بگن سیگما استار چون میتونه هرچیو در بر بگیره ولی وقتی میگیم *(a+b) اومدیم الفبا رو محدود کردیم من میگم شاید به این دلیل

به نظر شما این دئو تا عبارت برابرن؟ [tex]aigcup b=a b[/tex]
و اگه برابرن به تست 6 صفحه 26 پوران توجه کن.
پوران ندارم سوال رو بنویسید
(26 مهر 1391 12:54 ق.ظ)فوژان نوشته شده توسط: [ -> ]
(26 مهر 1391 12:51 ق.ظ)ahm1391 نوشته شده توسط: [ -> ]

به نظر شما این دئو تا عبارت برابرن؟ [tex]aigcup b=a b[/tex]
و اگه برابرن به تست ۶ صفحه ۲۶ پوران توجه کن.
پوران ندارم سوال رو بنویسید

فرض کنید a و b عبارات منظمی هستند .کدام یک از گزینه های زیر درست است؟
1- [tex]\left ( a\bigcup b \right )^{*}=a^{*}\left ( ba^{*}^\right )^{*}[/tex]
2-[tex]\left ( a\bigcup b \right )^{*}=b^{*}\left ( ba^{*}^\right )^{*}[/tex]
3-[tex]\left ( a\bigcup b \right )^{*}=b^{*}\left ( ba^\right )^{*}[/tex]
4-[tex]\left ( a\bigcup b \right )^{*}=a^{*}\left ( ba^\right )^{*}[/tex]
البته اون بجای a الفا و بجای b بتا گذاشته و جواب هم گزینه یک میشه.
مگه همه جواب ها داخل سیگما استار نیستن؟پس چرا فقط گزینه یک درسته؟
من پوران ندارم ولی به نظرم میتونن نباشن چون نیومده بگه u با + یکیه بلکه اومده دوتا رشته رو باهم مقایسه کرده یعنی شما میتونی بیای بگی من از اولی a رو انتخاب میکنم و از دومی b رو انتخاب میکنم پس این دوتا برابر نیستن شایدم دارم اشتباه میکنم ولی اگه تو کنکور میزدم نیستن

دومی و سومی a تولید نمیکنه چهارمی هم aab تولید نمیکنه
صفحه‌ها: 1 2
لینک مرجع