تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: شبکه کردن مجازی ویندوز و لینوکس
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
میخواستم به نرم افزار vm ware ویندوز xp و لینوکس را به هم متصل کنم یه شبکه بندی مجازی ولی چون ویندوز 7 نصب دارم و قصد پاک کردنش رو ندارم میخواستم بدونم میشه روی سون با vmware ویندوز ‌xp نصب کرد بعد هم لینوکس رو روی اون نصب کرد و شبکه کرد یا نه باید فقط ویندوز xp باشه
تااونجایی که میدونم تا هرچند تا که سخت افزارتون بتونه ساپورت کنه مشکلی نیست.
منظورم اینه که وقتی با ویندوز ۷ بالا میای , xp ولینوکس رو که مجازی نصب کردی اجرا کنی سیستمت بکشه.
میکشه؟؟

حداقل ۲ گیگ رم:
۱ گیگ برای ۷
xp 512
۵۱۲ لینوکس
نه منظورم کشیدن نیست رم و سی ÷ی یو م بالاست رم من 2 دارم .ببیت منظورم اینه فرض مثال اینکه من ویندوز ایکس پی دارم بعد روی اون vm ware نصب میکنم بعد با vm ware لینوکس نصب میکنم بعد با هم به صورت مجازی شبکشون میکنم تا اینجا مشکلی نیست اما من ویندوز ایکس ÷ی ندارم و 7 دارم حالا روی سون ایکس پی و لینوکس را با vm ware نصب کنم میشه باز هم ایکس پی و لینوکس را شبکه کرد
شدنش میشه
وقتی چون لینوکس ifconfig رو بزنی و بری ip رو برداری بعد تو ویندوز اکس پی ping linuxip رو می زنی میشناسه، یعنی به شبکه وصل شده اما با نحوه ارسال فایل و نرم افزار خاصش نمی دونم چطوری میشه کار کرد.
اما مطمئنم وصل میشم و اوایل که لینوکس رو شروع کرده بودم همین کارو تست کردم و پینگ شد از اکس پی به لینوکس و برعکس اما نتونستم شبکه راه بندازم(من کارم شبکه نیست و تو سیستم هایی با سیستم عامل های مختلف شبکه راه ننداختم).
اما در کل ، بله میشه.
سلام
واسه انتقال فایل هم شما باید داخل لینوکس سرویس سمبا رو ران کنید آموزش راه اندازیش رو اینجا میذارم.
موفق باشید
[attachment=7556]
(13 آبان 1391 02:44 ب.ظ)mohsennikbakht نوشته شده توسط: [ -> ]نه منظورم کشیدن نیست رم و سی ÷ی یو م بالاست رم من ۲ دارم .ببیت منظورم اینه فرض مثال اینکه من ویندوز ایکس پی دارم بعد روی اون vm ware نصب میکنم بعد با vm ware لینوکس نصب میکنم بعد با هم به صورت مجازی شبکشون میکنم تا اینجا مشکلی نیست اما من ویندوز ایکس ÷ی ندارم و ۷ دارم حالا روی سون ایکس پی و لینوکس را با vm ware نصب کنم میشه باز هم ایکس پی و لینوکس را شبکه کرد

بله منم منظورم این بود که میشه.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
و
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
رو هم ببینید.
کار که نشد نداره
باید هر دوی لینوکس و ایکس پی روی یک range ip باشن. یا اینکه تنظیمات کارت شبکتون رو برای هر دو سیستم عامل در تنظیمات vmware روی NAT بزارید و یا روی لینوکستون dhcp رو تنظیم کنید تا با هم ping داشته باشن. برای اشتراک منابع هم از سامبا استفاده کنید.
پیاده سازی dhcp در لینوکس
و

البته سامبا خیلی بیشتر از یک نرم افزار برای اشتراک فایل هاست اگه دوست دارید بهم یه پ-خ بزنید و ایمیلتون رو بدید تا براتون دو تا کتاب مرجع سامبا رو میل کنم
البته اگه هدفتان ارتباط فایلی بین ویندوز اکس پی و 7 و لینوکس باشد با نصب vmware tools در همه سیستم ها امکان drag & drop فایل بین همگی وجود دارد
لینک مرجع