تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: تست 74معماری سال 87
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام

این تست چطور حل میشه؟[attachment=8604]
سلام
اول یه توصیه می کنم و اونم اینه که همچین تستایی توو کنکور خوندشون کلی زمان می بره و اینکه هرچقدر هم ساده باشن چون محاسبات رو چندتا فیلد رو می خوان هم وقت گیرن هم احتمال اشتباه هست مخصوصا این تست که هم گزینه 1 و هم گزینه 2 میتونه جواب باشه- این تست آقای یوسفی به خوبی توو کتابش تحلیل کرده می تونین مراجعه کنین
شکل سوال طوریه که آدم رو به بیراهه میکشه، من خودم اصلا سوال رو درست متوجه نمی شدم.
اما توضیحات کتاب پوران توی این مورد خول بود، البته اگر استدلال استاد یوسفی رو درباره نحوه ی محاسبه قبول کنیم، جواب گزینه ی 2 درسته و ایرادی که به سنجش گرفتند وارد نیست، چون بطور پیش فرض حافظه داده و دستور یکی ست و اونها رو جدا نمی کنیم، ایده ی هاروارد این بود که اینها رو جدا بگیریم اما توی سوال نگفته طبق ایده ی هاروارد حافظه تخصیص میدیم.
اگر یادتون بیاد ایده بهتر این بود که حافظه همون اشتراکی باشه و از کش دستورالعمل و کش داده استفاده کنیم.
این تست رو من هم خوندم و به نظرم زیاد مهم نیامد!خیلی وقت گیر بود و توی کتاب پوران هم بر اساس یه سری استدلالها حل کرده.درواقع ممکنه در نگاه اول از جدول چیزی سردرنیاریم و وقت گیر باشه.ولی خب طبق استدلالش اگر پیش بریم ظاهرا درست حل کرده
این عکس رو ببین:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

اینم حل تشریحی معماری 87:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
لینک مرجع