تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: سایز کش
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام وقتی تو سوال میپرسه سایز کش 4 بلاک 4 کلمه ای است یعنی چی ؟ مثلا تو جزوه اجلالی میگه سایز کش 8 است و بلوک سایز 4 است که ایندکس از روی سایز کش بدست میاید حالا این جمله 4 بلاک 4 کلمه ای یعنی سایز رو گفته یا سایز بلا کو گفته من اینا رو قاطی کردم
(14 دى 1391 12:10 ب.ظ)sanaz5 نوشته شده توسط: [ -> ]سلام وقتی تو سوال میپرسه سایز کش ۴ بلاک ۴ کلمه ای است یعنی چی ؟ مثلا تو جزوه اجلالی میگه سایز کش ۸ است و بلوک سایز ۴ است که ایندکس از روی سایز کش بدست میاید حالا این جمله ۴ بلاک ۴ کلمه ای یعنی سایز رو گفته یا سایز بلا کو گفته من اینا رو قاطی کردم

سلام
خوب وقتی میگه چهار تا بلوک چهار کلمه ای یعنی کلآ 16 تا کلمه تو این کش جا میشهٰ، از تعداد بلوک ها لگاریتم بگیر میشه ایندکس
همچنین word number هم از لگاریتم تعداد کلمات در هر بلوک به دست میاد یعنی از 4 لگاریتم بگیر که بازم میشه دو

ایندکس = لگاریتم تعداد بلوک ها
ورد نامبر = لگاریتم تعداد کلمات در هر کش
(15 دى 1391 01:16 ق.ظ)nazaninzahra2 نوشته شده توسط: [ -> ]
(14 دى 1391 12:10 ب.ظ)sanaz5 نوشته شده توسط: [ -> ]سلام وقتی تو سوال میپرسه سایز کش ۴ بلاک ۴ کلمه ای است یعنی چی ؟ مثلا تو جزوه اجلالی میگه سایز کش ۸ است و بلوک سایز ۴ است که ایندکس از روی سایز کش بدست میاید حالا این جمله ۴ بلاک ۴ کلمه ای یعنی سایز رو گفته یا سایز بلا کو گفته من اینا رو قاطی کردم

سلام
خوب وقتی میگه چهار تا بلوک چهار کلمه ای یعنی کلآ ۱۶ تا کلمه تو این کش جا میشهٰ، از تعداد بلوک ها لگاریتم بگیر میشه ایندکس
همچنین word number هم از لگاریتم تعداد کلمات در هر بلوک به دست میاد یعنی از ۴ لگاریتم بگیر که بازم میشه دو

ایندکس = لگاریتم تعداد بلوک ها
ورد نامبر = لگاریتم تعداد کلمات در هر کش

سلام ممنون از جواب ما یه block size darim ke mishe alan chand? درسته جواب بدم چهار یه سایز کش داریم درسته ؟ که تعداد فرضا الان یه ادرس 257 حافظه داری میای تقسیم 4 میکنی خارج قسمت اینو تقسیم چند میکنی ؟ که باقی ماندش بشه ایندکس اینو بهم جواب بده
اگر کش از نوع direct map باشه وقتی مثلا ادرس 257 حافظه داری و 4 تعداد کلمه در هر بلاک هست، اول 257 به 4 تقسیم میکنی تا باقیمانده نشون بده ادرس مورد نظر کلمه چندم در بلاک هست و از خارج قسمت شماره بلاک در حافظه بدست بیاد بعد شماره بلاک در حافظه رو به تعداد بلاک موجود در کش تقسیم میکنی تا با باقیمانده بدست امده بفهمی این ادرس در کدوم بلاک کش قرار میگیره
به همین سادگیSmile
سلام نرگس خانم می شه یک مثال واسه حرفی که زدی عنوان کنی و بیشتر توضیح بدی ممنونم از جوابت
(15 دى 1391 04:51 ق.ظ)narges_r نوشته شده توسط: [ -> ]اگر کش از نوع direct map باشه وقتی مثلا ادرس ۲۵۷ حافظه داری و ۴ تعداد کلمه در هر بلاک هست، اول ۲۵۷ به ۴ تقسیم میکنی تا باقیمانده نشون بده ادرس مورد نظر کلمه چندم در بلاک هست و از خارج قسمت شماره بلاک در حافظه بدست بیاد بعد شماره بلاک در حافظه رو به تعداد بلاک موجود در کش تقسیم میکنی تا با باقیمانده بدست امده بفهمی این ادرس در کدوم بلاک کش قرار میگیره
به همین سادگیSmile
نه خارج قسمت حاصل به تعداد بلاک ها تقسیم نمیکنی مثلا اگر تعداد بلاک 4 باشه و سایز کش 8 باشه 257 بر 4 تقسیم بعد خارج قسمت حاصله به 4 تقسم نمیشه به 8 تقسیم میشه
(15 دى 1391 09:04 ب.ظ)sanaz5 نوشته شده توسط: [ -> ]
(15 دى 1391 04:51 ق.ظ)narges_r نوشته شده توسط: [ -> ]اگر کش از نوع direct map باشه وقتی مثلا ادرس ۲۵۷ حافظه داری و ۴ تعداد کلمه در هر بلاک هست، اول ۲۵۷ به ۴ تقسیم میکنی تا باقیمانده نشون بده ادرس مورد نظر کلمه چندم در بلاک هست و از خارج قسمت شماره بلاک در حافظه بدست بیاد بعد شماره بلاک در حافظه رو به تعداد بلاک موجود در کش تقسیم میکنی تا با باقیمانده بدست امده بفهمی این ادرس در کدوم بلاک کش قرار میگیره
به همین سادگیSmile
نه خارج قسمت حاصل به تعداد بلاک ها تقسیم نمیکنی مثلا اگر تعداد بلاک ۴ باشه و سایز کش ۸ باشه ۲۵۷ بر ۴ تقسیم بعد خارج قسمت حاصله به ۴ تقسم نمیشه به ۸ تقسیم میشه
متوجه منظورتون نمیشم!
سایز کش هرچی که باشه ، ما میدونیم در هر بلاک چند کلمه وجود داره پس سایز کش به تعداد کلمات تقسیم میکنیم تا تعداد بلوک موجود در هر کش بدست بیاد
بعد خارج قسمتو به تعداد بلوک موجود در کش تقسیم میکنیم تا بدست بیاریم ادرس مورد نظر در کدوم بلاک در کش قرار میگیره

البته راه دیگه هم اینه که ادرس مورد نظرو به سایز کش تقسیم بکنی باقیمانده حاصل نشون دهنده این هست که ادرس مورد نظر کلمه چندم درکش هست، حالا باید این باقیمانده رو به تعداد کلمه موجود در هر بلاک تقسیم بکنی تا بفهمی این ادرس در کدام بلاک در کش قرار میگیره.
سلام بچه ها من یه چیزی اینجا مینویسم بگید فقط درسته یا نه هیچ توضیحی ندید مگر که اشتباه باشه چون قاطی میکنم اگر تو سوال به ما بگه تعداد block size= 4 است و کش 8 خانه دارد یعنی ما 8 بلوک داریم که هر کدام از این بلوک ها چهارقسمت هستند

و وقتی میگویند 4 بلاک 4 کلمه ای منظور اینه که ما 4 خانه داره کشمون که هرکدوم 4 کلمه داره درسته؟
(19 دى 1391 01:21 ق.ظ)sanaz5 نوشته شده توسط: [ -> ]سلام بچه ها من یه چیزی اینجا مینویسم بگید فقط درسته یا نه هیچ توضیحی ندید مگر که اشتباه باشه چون قاطی میکنم اگر تو سوال به ما بگه تعداد block size= 4 است و کش ۸ خانه دارد یعنی ما ۸ بلوک داریم که هر کدام از این بلوک ها چهارقسمت هستند

و وقتی میگویند ۴ بلاک ۴ کلمه ای منظور اینه که ما ۴ خانه داره کشمون که هرکدوم ۴ کلمه داره درسته؟

سلام
"سوال به ما بگه تعداد block size= 4 است و کش ۸ خانه دارد" منظور از 8 تا خونه داره یعنی چی ؟ اگه منظور اینه که 8 تا بلوک داره حرف شما درسته. (شاید منظورش این باشه که کش ما گنجایش 8 کلمه حافظه رو داره که در این صورت کش ما دو تا بلوک چهار کلمه ای بیشتر جا نداره)
"و وقتی میگویند ۴ بلاک ۴ کلمه ای منظور اینه که ما ۴ خانه داره کشمون که هرکدوم ۴ کلمه داره درسته؟" اگه منظور از خانه همون بلوک باشه آره درسته.
والا تو جزوه اجلالی من اینو دیدم که نوشته 8 خانه از جواب هایی که داده شد فهمیدم خانه همون بلاک
لینک مرجع