تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: زمان دسترسی با وجود TLB و Cache(آزمون پارسه)
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
در یک سیستم حافظه از یک Cache با زمان دسترسی 10ns و نرخ برخورد 95% استفاده شده،زمان دسترسی به حافظه اصلی 100nsاست.اگر جدول صفحه در حافظه ذخیره شده باشد و زمان دسترسی به TLB برابر 10ns باشد و احتمال پیدا کردن شماره صفحه در آن برابر 90%، زمان دسترسی موثر چقدر است؟

دوستان عزیز ممنون میشم راهنمایی کنید!تو سوالای معماری TLB ندیده بودم!مثله سوالای سیستم عامل هم که حل می کنم پاسخ نجومی میشه!در صورتی که جواب تست هست:36ns

پیشاپیش مرسیHeart
سلام دوست عزیز
میگم من تو سوالات سیستم عامل هم مشکل دارم میشه راهنمایی کنین تو کتاب پارسه یه سری فرمول هست که فکر نکنم اینطوری حل بشن چون همشون(سوالات) جدید هستن و با حفظ کردن چند تا فرمول نمیشه حلشون کرد میشه لطف کنید واسم توضیح بدین....
ممنون میشم
کاش پاسخش هم میزاشتید
ببینیم
مشکل کجاست
عددهای منم نجومی در میاد
دقیقا سوال منم هست .کاش یکی بیاد قشنگ توضیح بده
(30 دى 1391 12:59 ق.ظ)nina69 نوشته شده توسط: [ -> ]کاش پاسخش هم میزاشتید
ببینیم
مشکل کجاست
عددهای منم نجومی در میاد

این پاسخی هسش که طراح داده!من که نفهمیدم!اگه کسی از دوستان میدونه خیلی ممنون میشم راهنمایی کنه...
[تصویر:  ArcParse.jpg]
(30 دى 1391 05:35 ب.ظ)8Operation نوشته شده توسط: [ -> ]
(30 دى 1391 12:59 ق.ظ)nina69 نوشته شده توسط: [ -> ]کاش پاسخش هم میزاشتید
ببینیم
مشکل کجاست
عددهای منم نجومی در میاد

این پاسخی هسش که طراح داده!من که نفهمیدم!اگه کسی از دوستان میدونه خیلی ممنون میشم راهنمایی کنه...
[تصویر:  ArcParse.jpg]
باور کن خود طراح هم متوجه نشده چی نوشته Big Grin
خوب شاید بشه این جوابو اینطور تفسیر کرد:
وقتی TLB برخورد داشته باشه(یعنی (0.95*20 + 0.05*120)0.9)
20*0.95 =====> 20=10(چک کردن TLB که hit شده)+10(چک کردن کش که hit شده)
0.05*120=====>120=10(چک کردن TLB که hit شده)+10(چک کردن کش که miss شده)+100(چون کش miss شده پس باید به حافظه اصلی مراجعه بشه)

وقتی TLB برخورد نداشته باشه(یعنی (0.95 * 120 + 0.05 * 220)0.1)
0.95*120====> 120=10(چک کردن TLB که miss شده)+100(چون TLB میس شده پس باید به حافظه مراجعه بشه برای جدول صفحه)+10(چک کردن کش که hit شده)
0.05*220====>220=10(چک کردن TLB که miss شده)+100(مراجعه به حافظه چون TLB میس شده ، برای بدست اوردن جدول صفحه)+10(چک کردن کش که miss شده)+100(مراجعه به حافظه چون کش miss شده)
(30 دى 1391 08:15 ب.ظ)narges_r نوشته شده توسط: [ -> ]خوب شاید بشه این جوابو اینطور تفسیر کرد:
حالا واقعا این مدلی میشه تفسیر کرد!؟
نمیشه از روش سیستم عامل حل کرد!؟
بنظرم این جور سوالا چه در سیستم عامل و چه در معماری با فرمول خاصی حل نمیشه
باید مثل این سوال تفسیرشون کرد
من تو حل این سوالا مشکل دارم
فقط کافیه سلسه مرتب دسترسی رو رعایت کنید و یادمون باشه که برای دسترسی به داده تو صفحه بندی هم 2 تا دسترسی به حافظه داریم. به ترتیب سلسه مرتب رو با احتمال دسترسی تویه سلسه رعایت کنید.
اول دسترسی به TLB ، بعدش (یعنی احتمال Miss در TLB) برید تو کش، بعد برید تو حافظه بعد برید تو دیسک
یه سری نکات هم داره که باید تمرین زیاد حل کنید، سخت نیست ولی باید تمرین حل کنید تا سلسله مرتب دسترسی رو کاملا تو ذهنتون تجسم کنید
لینک مرجع