تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: تست 71 کنکور It_91
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام
یه توضیحی میخواستم چرا شده گزینه ی 4 .
یعنی یه جورایی کلا توضیح میخوام.
لطفا جواب بدهییییییییید
سلام...
من کتاب کنکور پارسه و مقسمی رو نگاه کردم واسه این سوال هر دوشون گزینه 4 یعنی:
بله با استفاده از 4NF می توان رو گذاشتن حالا من توضیح این دو کتاب رو که توضیح کاملی هم هست رو می ذارم:

منظور از رابطه 3 گانه یعنی اینکه یک رابطه در وسط گذاشته شده و کلید اصلی E1,E2,E3 در داخل اون گذاشته شده به عنوان کلید خارجی!
در این حالت اون جدول وسطیه مثلا جدول E تمام کلید است و طبق تعریف جدولی که تمام کلید است در BCNF است.بنابراین بردن جداول به فرم سوم یا BCNF نمی تواند موجب حذف جدول E شود.اما E شرایط داشتن در فرم نرمال 4NF را ندارد بنابراین در صورتی که جداول به نرمال فرم چهارم برده شوند جدول E حذف می شود و می توان به طراحی اولیه دست یافت(همان طراحی موجود در شکل)البته این کار با داشتن وابستگی های تابعی و چند مقداری موجود امکان پذیر است.

ارتباط یک به چند یعنی مثلا وابستگی E3 به E1 مثل اینکه در جدولی درس فیزیک با چند کتاب مشخص فیزیک هالیدی,فیزیک دانشگاهی و فیزیک سلطانی را نشان می دهد و این همان وابستگی های چند مقداری است( یعنی اینجوری که شکل نشان داده یعنی E2 و E3 وابستگی چند مقداری دارند با E1 ) که با استفاده از فرم نرمال 4NF می توان مشکلات وابستگی های چند مقداری را رفع کرد.
لینک مرجع