تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: ازمون 100% پارسه مسیریابی بسته آی پی
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام بچه ها خسته نباشید.. میشه اگه کسی این سوال رو بلده یکم توضیحش بده ممنون میشم
من این 3 تا لینکو از چپ به راست 1و2و3 فرض میکنم.حالا در لینک 1 چون طول بسته 900 بایت + 20 بایت سرآیند + 20 لایه پیوند داده (البته اینو مطمئن نیستم 14 رو 20 فرض میکنیم).حالا چون طبق گزینه ها فرض کنیم 940 بایت داریم پس در لینک 1 مقدار بسته از MTU کمتر پس نیاز به تکه تکه کردن نیست.مشخصا در لینک 2 بین دو روتر بسته طبق گزینه ها تکه شده اولین بسته 500 بایت میشه که اگر 20 بایت سرآیند از آن کم کنیم میشود 480 بایت تقسیم بر 8 میکنیم چون در MTU باید مضربی از 8 باشد.جواب میشود 60. پس از Fragment 0-59 شماره بایت بسته اول میشود.فیلد Fragment Offset همیشه اولین بایت بسته را میگیرد که اولین بسته بایت اول آن صفر باشد را میگیرد(فیلد های MR=1 و DF=0 دقت شود).بسته بعدی که ارسال میشود Fragment Offset =60 باید باشد که در گزینه 3 باز هم صفر نوشته که غلط است.
امیدوارم درست گفته باشم.
گزینه 3 غلط میشه.
بله ممنون فقط یک سوال راجع به:
نقل قول: فیلد Fragment Offset همیشه اولین بایت بسته را میگیرد که اولین بسته بایت اول آن صفر باشد را میگیرد(فیلد های MR=1 و DF=0 دقت شود)
یعنی اگر MR=1 باشه معنیش این هست که اولین بسته هست یا حداقل آخرین نیست ولی وقتی Fragment Offset=60 میشه چرا MR=0 میشه؟
ببخشید فیلد MF=1 یعنی بسته آخر نیست و هنوز بسته وجود دارد اگر MF=0 شد یعنی آخرین بسته است.
ببیبن فیلد Fragment Offset شماره اولین بایت بسته مورد نظر را میگذاره.اولین بسته گفتیم 500 بایت که 20 بایت سرآیند میشه حالا 480 تقسیم بر 8 میکنیم میشه 60 تا 8 تایی پس از 0-59 میشه که صفر شماره اولین بایت 8تایی این بسته هست.حالا بسته بعدی 460 بایت که 20 بایت آن سرآیند که تقسیم بر 8 میشه 55 بسته پس از 60-114 میشه (البته شماره آخرین 8تایی لاطم نیس بدونیم چون آخرین بسته هست) که شماره بایت اول این بسته میشه 60 پس Fragment Offset =60 میشه.
تونستم توجیه کنم؟
مجید ممنون بابت توضیحاتت اما بعضی اعداد به نظر دقیق نیستن. مثلا همون 940 باید بشه 934 حالا از اون بگذریم فرض کنیم 940 درسته. حالا در مسیر R1 به R2 داده ها دیگه نباید بشن 960 تا باید همون 940 باقی بمونه. می دونی چرا؟ چون 940 در مسیریاب R1 دریافت شده که 920 داده و 20 سرآیند هستش حالا مسیریاب R1 دوباره نمیاد بهش 20 تا اضافه کنه میاد بیستای قبلی رو عوض می کنه بیستایی خودش رو می ذاره که همون 940 می مونه در حالی که تو جواب دقت کنی 960 حساب کرده.(اگه قرار باشه هر مسیریابی علاوه بر 20تای قبل 20تا جدید اضاف کنه که واویلا) بعدشم در مسیر R1 تا R2 نیاز به فرگمنت کردن نداریم بلکه فقط در مسیر R2 به B لینک کشش نداره و فرگمنت لازم می شه.
درست نمی گم؟
[ممنون از توضیحاتتون من هنوز یکم اشکال دارم گزینه ی 3 جرا total460 هست؟ کلا اینجا total میتونه چه عددهایی باشه؟ و گزینه ی 4 چرا باز total 500 هست؟چرا هنوز میتونه شکسته بشه؟آخه mf رو 1 گذاشته؟ میشه بیشتر توضیح بدین اگه ممکنه..Undecided ممنونم
لینک مرجع