تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: سوال در مورد گذرگاه مشترک
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
چواب این سوال چی میشه( به نظر من گزینه 4 میشه )
فکر کنم گزینه 1 میشه چون همزمان نمیتونیم دو داده R1,R2 رو در باس مشترک قرار بدیم.
(21 بهمن 1389 01:28 ق.ظ)afagh1389 نوشته شده توسط: [ -> ]فکر کنم گزینه 1 میشه چون همزمان نمیتونیم دو داده R1,R2 رو در باس مشترک قرار بدیم.

یعنی تویه گزینه 4 در T2 متونیم همزمان تو دو رجیستر load کرد؟
بله R1+R2 رو میگذاریم رو bus و خط load R3,R1 رو فعال میکنید!
نمیتونیم R1+R2رو همیجوری بزاریم روباس که.بایدتک تک وارد Aluکنیم.اصلا نمیشه R1+R2  رو تویه پالس انجام داد.واگراینطوری باشه کلیه گزینه هاغلطهSmile به نظرم شکل تو این سوال خیلی مهمه!
نه ALU که اصلا کلاک نداره مهم اینه که نتیجه ALU رو بگذاریم توی باس که امکان پذیره
بنظر من گزینه 1 در صورتی که 2 ثبات بتونن به هم وصل باشن درستکار میکنه.
گزینه دوم را در نظر بگیرید:
محتوای R1 را 4 در نظر بگیرید .حالا وقتی دستور را در یک کلاک اجرا میکنید محتوای R2 چیه؟؟
(21 بهمن 1389 01:28 ق.ظ)afagh1389 نوشته شده توسط: [ -> ]فکر کنم گزینه 1 میشه چون همزمان نمیتونیم دو داده R1,R2 رو در باس مشترک قرار بدیم.

آفاق خانوم همه جای کتاب که گفته محتویات R1 و R2 میتونن توی یه پالس با هم جابه جا بشن یعنی:
R2----> R1 و R1---->R2
چرا شما می گی نمیشه؟
(23 بهمن 1389 01:34 ب.ظ)zr2358 نوشته شده توسط: [ -> ]

آفاق خانوم همه جای کتاب که گفته محتویات R1 و R2 میتونن توی یه پالس با هم جابه جا بشن یعنی:
R2----> R1 و R1---->R2
چرا شما می گی نمیشه؟

اگه مسیر مستقیم بین R1 و R2 باشه میشه در یک زمان محتویات این دو ثبات را با هم جا به جا کرد. تو معماری کامپیوتر پایه DR با AC مستقیم باهم در ارتباط هستن و میتونن هم زمان اطلاعات را بین هم جا به جا کنن
به نظر من باید شکلش را میکشید. ولی چرا گزینه 4 درسته؟ چه جوری میشه تو یه پالس عمل R1<--R1+R2 و R2<--R1+R2 انجام بشه
خب توی گزینه 4 یه دیتا توی 2 تا ثبات میخواد ریخته بشه که فقط کافیه خط load هر دو ثبات enable بشه
لینک مرجع