تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: سوال آنالیز
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
من چندتا سوال دارم ممنون میشم جوابش رو بهم بگین آخه جواب تشریحیشون رو ندارم فقط کلید دارم
1
فرض کنید که دستگاه معادلات خطی ax=b با روش حذفی گوس و انتخاب محورکامل به وسیله یک کامپیوتر حل و جواب [tex]\bar{x}[/tex]باشد اگر تعداد ارقام مانتیس در محاسبات ممیز شناور یا مبنای 2 برای اعداد حقیقی در کامپیوتر برابر ف(یک عدد زوج بزرگتر از 16) و عدد حالت ماتریس برابر[tex]2^p[/tex]
وp>=1 باشد آنگاه نمیتوان انتظار داشت که [tex]\bar{x}[/tex]حتی یک رقم درست داشته باشد اگر....
p=1-t
p=t-1
p=t/2
???
سوال دوم:
مقدار محاسبه شده برای [tex]f\left( a 2^{-p}h \right )-f\left( a-2^{-p}h \right )/2^{1-p}h[/tex]
برای p>=1 در یک کامپیوتر با روند عدد یک برابر است با [tex]2^{1-t}[/tex] به ازای مقادیر [h] کوچکتر از ....برابر صفر است.
کسی جواب این سوال رو میدونه
جواب کلیدی:[tex]2^{p 1-t}a[/tex]
(23 بهمن 1389 11:19 ب.ظ)mona23 نوشته شده توسط: [ -> ]من چندتا سوال دارم ممنون میشم جوابش رو بهم بگین آخه جواب تشریحیشون رو ندارم فقط کلید دارم
1
فرض کنید که دستگاه معادلات خطی ax=b با روش حذفی گوس و انتخاب محورکامل به وسیله یک کامپیوتر حل و جواب [tex]\bar{x}[/tex]باشد اگر تعداد ارقام مانتیس در محاسبات ممیز شناور یا مبنای 2 برای اعداد حقیقی در کامپیوتر برابر ف(یک عدد زوج بزرگتر از 16) و عدد حالت ماتریس برابر[tex]2^p[/tex]
وp>=1 باشد آنگاه نمیتوان انتظار داشت که [tex]\bar{x}[/tex]حتی یک رقم درست داشته باشد اگر....
p=1-t
p=t-1
p=t/2
???
سوال دوم:
مقدار محاسبه شده برای [tex]f\left( a 2^{-p}h \right )-f\left( a-2^{-p}h \right )/2^{1-p}h[/tex]
برای p>=1 در یک کامپیوتر با روند عدد یک برابر است با [tex]2^{1-t}[/tex] به ازای مقادیر [h] کوچکتر از ....برابر صفر است.
کسی جواب این سوال رو میدونه
جواب کلیدی:[tex]2^{p 1-t}a[/tex]

جواب سوال 2
میخواهیم نمایش xو x+y یکی باشه پس باید:
[tex]\frac{\left | y \right |}{\left | x \right |}<u[/tex]
پس x=a, y=2^-bh
[tex]\frac{2^{-p}h}{a}<2^{1-t}[/tex]
بعد از ساده سازی h حساب میشه
لینک مرجع