تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: بررسی سوالات vlsi پیشرفته کنکور دکتری 91
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
با سلام،
یک همتی بکنید الان که چند روز مونده به کنکور سوالای پرسال رو حل کنیم
به نظر من سوال logical effort اش غلط بودش من اینا رو در آوردم : x=15 ، y=27 , z=20

منبعی می شناسی که توش مد جریان رو گفته باشه؟؟؟ منبعی که باهاش بشه سوال 40 رو جواب داد؟؟؟
منبعی هم می شناسی برای تحلیل مدارهای خازنی؟؟ که باهاش بشه سوالات 38 39 و 45 رو جواب داد؟؟؟ من وقتی که خازن توی سوال میاد نمی دونم چطوری مشه....

مرسی
دوست عزیز اینا منبع درسی نداره کاره خوده طراح سواله می تونی مقاله هاشو دانلود کنی و از روی اونا یاد بگیری توی elsevier
تا یپ کن keivan navi

+ moscap current mode + full adder
این سری اسلاید مربوط به مبحث مدارات ترتیبی هست که با اسلایدهایی که واسه دریس این درس تو شریف بود تقریبا مشابهه واسه این گفتم شاید مفید باشه.

سرفصل مطالبش هم شامل موارد زیر هست:
Sequencing
Sequencing Element Design
Max and Min-Delay
Clock Skew
Time Borrowing
Two-Phase Clocking
با سلام

یک سوال درسی: اگر توی شبکه PullUp خازن بزاریم چه بلایی سر مدار میاد؟؟ یادمه کنکور ارشد خودم یعنی سال 89 یکی از این سوالا بود و از معدود سوالایی بود که نزدمش

بعد از اوونم کلی تدریس VLSI داشتم همیشه این سوال برای خودم یک سوال مونده بودSmile

خوشحال می شم اگه کسی می دونه توضیح بده یا PDF یا Powerpoint ای بزاره بخونم خیلی علاقه مندم جدا از دکتری اینو بفهمم

مرسی
اگر بجای مقاومت خازن قرار بدیم مدار دیگه معکوس کننده نیست چون:
اگر ورودی برابر یک قرار بدیم ترانزیستور روشن شده و خروجی برابر صفر میشه حالا اگر ورودی صفر کنیم ترانزیستور خاموش میشه و باید در خروجی ما یک داشته باشم اما ولتاژ دوسر خازن نمیتونه خروجی برابر یک بکنه از طرفی هم در حالت DC جریانی از گره خروجی عبور نمیکنه
(13 اسفند 1391 12:58 ق.ظ)narges_r نوشته شده توسط: [ -> ]اگر بجای مقاومت خازن قرار بدیم مدار دیگه معکوس کننده نیست چون:
اگر ورودی برابر یک قرار بدیم ترانزیستور روشن شده و خروجی برابر صفر میشه حالا اگر ورودی صفر کنیم ترانزیستور خاموش میشه و باید در خروجی ما یک داشته باشم اما ولتاژ دوسر خازن نمیتونه خروجی برابر یک بکنه از طرفی هم در حالت DC جریانی از گره خروجی عبور نمیکنه

مرسی از توضیحاتتون
پس با این حساب جواب سوال 45 میشه 4 دیگه.....نه؟؟؟
با سلام و خسته نباشید و آرزوی قبولی هممون،

همان طور که می دانید از سوال 36 تا 45 از درس VLSI پیشرفته بوده این جواب های من برای این سوالاس اگه می توانید کاملش کنید

36 - نمی دونم
37 - جواب یا گزینه 1 یا 2
38- 3
39- 2
40- 3 (به نظر من سوال غلطه ولی یکی از دوستام می گفت این مدار را جایی دیده و جوابش این مشه چراش هم نمی دونست)
41- 1 (مطمئن نیستم)
42- به نظرم سوال غلطه
43- 2
44- 2
45- 4

خواهشن کمک کنین تا جوابامون کامل بشه....متاسفانه من خیلی وقت ندارم جواب سوالایی که نمی دونیم را سرچ کنم (داشتن دو شغل به جز درس خواندن برای کنکور دکتری Smile) لطفا اگر شما فقط دارین این کار رو انجام بدین......
(13 اسفند 1391 03:31 ب.ظ)reza_memari_sharif نوشته شده توسط: [ -> ]پس با این حساب جواب سوال ۴۵ میشه ۴ دیگه.....نه؟؟؟
گزینه ها دقیقا یادم نیست
گزینه ای درست میشه که گفته مداری که مقاومت داره وارونگر هست و مداری که بجای مقاومت خازن داره وارونگر نیست
(13 اسفند 1391 05:42 ب.ظ)narges_r نوشته شده توسط: [ -> ]
(13 اسفند 1391 03:31 ب.ظ)reza_memari_sharif نوشته شده توسط: [ -> ]پس با این حساب جواب سوال ۴۵ میشه ۴ دیگه.....نه؟؟؟
گزینه ها دقیقا یادم نیست
گزینه ای درست میشه که گفته مداری که مقاومت داره وارونگر هست و مداری که بجای مقاومت خازن داره وارونگر نیست

منظور سوال کنکور دکتری است سوال آخرش...
سوال 36 هم حل کردم میشه گزینه 4 فکر کنم من به عدد 125/4875 رسیدم البته
(13 اسفند 1391 06:00 ب.ظ)reza_memari_sharif نوشته شده توسط: [ -> ]
(13 اسفند 1391 05:42 ب.ظ)narges_r نوشته شده توسط: [ -> ]
گزینه ها دقیقا یادم نیست

منظور سوال کنکور دکتری است سوال آخرش...

شکل ب رو مطمئنم که وارونگر نیست پس گزینه 1 و 2 حذفه
احتمال زیاد میدم که هیچکدام صحیح باشه.
(13 اسفند 1391 06:00 ب.ظ)reza_memari_sharif نوشته شده توسط: [ -> ]منظور سوال کنکور دکتری است سوال آخرش...
ببخشید، فکر کردم منظورتون همون سوال ارشد هست
من سوالهای دکتری ندیدم Smile
(13 اسفند 1391 04:42 ب.ظ)reza_memari_sharif نوشته شده توسط: [ -> ]با سلام و خسته نباشید و آرزوی قبولی هممون،

همان طور که می دانید از سوال ۳۶ تا ۴۵ از درس VLSI پیشرفته بوده این جواب های من برای این سوالاس اگه می توانید کاملش کنید

۳۶ - نمی دونم
۳۷ - جواب یا گزینه ۱ یا ۲
۳۸- ۳
۳۹- ۲
۴۰- ۳ (به نظر من سوال غلطه ولی یکی از دوستام می گفت این مدار را جایی دیده و جوابش این مشه چراش هم نمی دونست)
۴۱- ۱ (مطمئن نیستم)
۴۲- به نظرم سوال غلطه
۴۳- ۲
۴۴- ۲
۴۵- ۴

خواهشن کمک کنین تا جوابامون کامل بشه....متاسفانه من خیلی وقت ندارم جواب سوالایی که نمی دونیم را سرچ کنم (داشتن دو شغل به جز درس خواندن برای کنکور دکتری Smile) لطفا اگر شما فقط دارین این کار رو انجام بدین......

سلام خسته نباشید
38-3
39- فکر کنم 3 باشه
40-2
41- احتمالا1
42-جواب تو گزینه ها نیست. x=15,y=27,z=20
43- چرا نوشتین2
45-4
(13 اسفند 1391 09:03 ب.ظ)ssss777 نوشته شده توسط: [ -> ]
(13 اسفند 1391 04:42 ب.ظ)reza_memari_sharif نوشته شده توسط: [ -> ]با سلام و خسته نباشید و آرزوی قبولی هممون،

همان طور که می دانید از سوال ۳۶ تا ۴۵ از درس VLSI پیشرفته بوده این جواب های من برای این سوالاس اگه می توانید کاملش کنید

۳۶ - نمی دونم
۳۸- ۳
۳۹- ۲
۴۰- ۳ (به نظر من سوال غلطه ولی یکی از دوستام می گفت این مدار را جایی دیده و جوابش این مشه چراش هم نمی دونست)
۴۱- ۱ (مطمئن نیستم)
۴۲- به نظرم سوال غلطه
۴۳- ۲
۴۴- ۲
۴۵- ۴

سلام خسته نباشید
۳۸-۳
۳۹- فکر کنم ۳ باشه
۴۰-۲
۴۱- احتمالا۱
۴۲-جواب تو گزینه ها نیست. x=15,y=27,z=20
۴۳- چرا نوشتین۲
۴۵-۴

فکر می کنم 39 2 بشه چون استفاده از خازن به دلیل مساحت و این حرفا بهتره البته مطمئنم که جفتشون کار می کنن
43 رو می دونم مدار الف کار نمی کنه چون روی بیس امیتر ترانزیستور 5 ولت می افته و در ب این مشکل را ندارد...
40 و 42 رو توضیح می دی شما
(13 اسفند 1391 11:23 ب.ظ)reza_memari_sharif نوشته شده توسط: [ -> ]
(13 اسفند 1391 09:03 ب.ظ)ssss777 نوشته شده توسط: [ -> ]

۳۶ - نمی دونم
۳۸- ۳
۳۹- ۲
۴۱- ۱ (مطمئن نیستم)
۴۲- به نظرم سوال غلطه
۴۳- ۲
۴۴- ۲
۴۵- ۴

سلام خسته نباشید
۳۸-۳
۳۹- فکر کنم ۳ باشه
۴۰-۲
۴۱- احتمالا۱
۴۲-جواب تو گزینه ها نیست. x=15,y=27,z=20
۴۳- چرا نوشتین۲
۴۵-۴

فکر می کنم ۳۹ ۲ بشه چون استفاده از خازن به دلیل مساحت و این حرفا بهتره البته مطمئنم که جفتشون کار می کنن
۴۳ رو می دونم مدار الف کار نمی کنه چون روی بیس امیتر ترانزیستور ۵ ولت می افته و در ب این مشکل را ندارد...
۴۰ و ۴۲ رو توضیح می دی شما

سلام وقت بخیر
من سوال۴۲ رو اینطوری حل کردم نمیدونم درسته یا نه!
لینک مرجع