تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: بررسی سوالات استعداد تحصیلی کنکور دکتری سال 92 - برای کلیه رشته های فنی
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2
(21 اسفند 1391 12:34 ب.ظ)ahe2 نوشته شده توسط: [ -> ]سلام بر دوستان
(20 اسفند 1391 06:21 ب.ظ)reza_memari_sharif نوشته شده توسط: [ -> ]سوال های مقایسه ای:
۶۲ - ۳ (تعداد برابر است)
۶۳ - به نظرم سوالش مشکل داره....اگه کسی می تونه تحلیل کنه بگه....کلی وقته منو سر امتحان گرفت
فکر می کنم این ۲تا سوال این شکلیه
۶۲ - ۱ میشه چون تو متن سوال گفته دقیقا ۱ ساعت مثلا اگه از ساعت ۱۲:۰۰:۰۰ شروع بشه ساعت ۱۲:۵۹:۵۹ تموم میشه و عقربه ثانیه شمار به دقیقه شمار نمیرسه و حتی اگه ۱۳:۰۰:۰۰ هم در نظر بگیریم باز هم از روی عقربه نمی گذره و فقط به اون میرسه
۶۳- ۳ اگه حالات کلید ها رو به صورت باینری ببینین جاهای که تعداد ۱ ها فر است چراغ روشنه و جاهایی که تعداد ۱ ها زوج هست خاموش و چون ۴تاش زوج هست و ۴تاش فرد تعدادشون باهم برابره (۰۰۰-خاموش ۰۰۱ یا ۰۱۰ یا ۱۰۰ روشنه ۰۱۱ یا ۱۱۰ یا ۱۰۱ خاموشه ۱۱۱ هم روشنه)
درباره سوال 62 خوب شما فکر کن از ساعت 1:00:01 تا 2:00:01 بوده در این صورت دیگه این مشکل پیش نمیاد....
درباره سوال 63 هم صحبت شما کاملا درسته ولی همچین چیزی رو که شما و خیلیای دیگه میگین رو نمیشه با کلید ساختش با کلید فقط می توان سری یا موازی کرد و یا ترکیب این دو.... موافقین؟؟
با 4 سوال بخش تجسمیت کاملا موافقم اگه می دونی لطف کن جوابسوال 82 هم بگو.....
موفق باشی
82 دو میشه
کم کم دارم به این نتیجه میرسم که 62 میشه 4
سلام
من استعداد تحصیلی رو اینجوری جواب دادم:

46- 3
47- یادم نیست چی زدم ولی به نظرم (1) میشه
48- 3
49- 3 یا 4 هنوزم شک دارم
50- 3 یا 4 هنوزم شک دارم
51- یادم نیست چی زدم ولی به نظرم (4) میشه
52- 3 (ولی سر جلسه احتمالا غلط زدم)
53- 1
54- 4
55- 1
56- 1 که انگار 2 میشه
57- نزدم
58- 1
59- 3
60- نزدم
61- نزدم
62- 1
63- 1 ( فکر غلطه)
64- فکر کنم 4 (کلی حل کردم الان دیگه حس حل کردنش نیست)
65- نزدم
66- یادم نیست (احتمالا 4)
67- 3
68- 1 (یادم نیست اونجا هم همینو زده باشم)
69- 1
70- 2
71- نزدم
72- نزدم
73- نزدم
74- نزدم
75- نزدم
76- نزدم
77- یادم نیست زدم یا نه ولی به نظرم 3 میشد
78- 4
79- یادم نیست ولی فکر کنم 4
80- نزدم
81- 1
82- 3
83- 3
84- نزدم
85- نزدم
سوال 56 گزینه 4 درسته 26 گوی هم وزن + یک گوی سنگین تر = 27 گوی اینا رو به سه دسته ی 9 9 9 تقسیم کرده یکی رو میذاریم کنار دو دسته ی دیگه رو وزن میکینم اگر کفه ها مساوی بود گوی سنگین تر توی دسته بیرونیه و اگر یک کفه رفت پایین واضحه دیگه خوب مرحله دوم 9 گوی رو به سه دسته 3 3 3 و باز تکرار ملال آور زندگی و مرحله آخر 1 1 1 و اوریکا اوریکا .....

سوال 62 ثانیه شمار دقیقا یکبار بیشتر از روی ساعت شمار عبور عبور عبور (نه ملاقات یا رسیدن) می کند و گرینه 1 درسته
سوال ۶۰: گزینه ۲

۶۲ قطعه نخ داریم، طول هر قطعه میشه ۰/۰۷۳ متر (۴/۵ تقسیم بر ۶۲)
دورترین فاصله از نقطه‌هایی که آتیش می‌زنیم ۵/۵ هست، ضربدر عدد بالا میشه ۰/۴۰۲ که طول نخ با دورترین نقطه میشه؛ پس زمان لازم برای سوختن کل نخ میشه ۰/۴۰۲ ضرب‌در ۶۰ که برابره ۲۴ تقریباً
با سلام
سوال 63 مگه نمیگه که وقتی که هر 3 کلید در حالت صفر اگه باشن
اون وقت لامپ خاموش هستش
اگر 3 تا کلید داشته باشیم با حق انتخاب دو حالت (0و1) مگه کلا 8 حالت نیست؟
و فقط توی یک حالت لامپ خواموش هست( 0 0 0) و جواب خیلی ساده هستش
اگه اشتباه صورت سوال را فهمیدم لطفا راهنمایی کنید
سوال گفته با تغییر هر حالت وضعیت لامپ تغییر میکنه. یعنی تنها 0و0و0 خاموش نیست.(این فقط شروعه) ممکنه تو حالتهای بعدی که چراغ روشنه با یه تغییر خاموش بشه دومرتبه
(24 اسفند 1391 04:25 ب.ظ)rascal1364 نوشته شده توسط: [ -> ]با سلام
سوال ۶۳ مگه نمیگه که وقتی که هر ۳ کلید در حالت صفر اگه باشن
اون وقت لامپ خاموش هستش
اگر ۳ تا کلید داشته باشیم با حق انتخاب دو حالت (۰و۱) مگه کلا ۸ حالت نیست؟
و فقط توی یک حالت لامپ خواموش هست( ۰ ۰ ۰) و جواب خیلی ساده هستش
اگه اشتباه صورت سوال را فهمیدم لطفا راهنمایی کنید

یکم اشتباه متوجه شدین با هر تغییر کلید حالت لامپ عوض خواهد شد که مثلا 011 خاموش میشه چون 001 روشنه و با فشار دادن یه کلید دیگه حالت اون رو عوض می کنیم و خاموش میشه که می تونه عبارت 011 یا 101 باشه
سلام دوستان یه سری به این لینک بزنید،کلید های احتمالی رو نوشتن،ضرری ندارهBig Grin

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
(21 اسفند 1391 03:09 ب.ظ)reza_memari_sharif نوشته شده توسط: [ -> ]کم کم دارم به این نتیجه میرسم که ۶۲ میشه ۴

کاملا موافقم. هم حالتی وجود داره که مساوی باشه هم حالتی وجود داره که عقربه شمار رو کمتر از ساعت شمار ببینه
صفحه‌ها: 1 2
لینک مرجع