تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: رسم dfa برای این سوال؟
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
با سلام به تمامی دوستان

دوستان من می خوام برای این زبان ها یک dfa رسم کنم هر کاری کردم نتونستم ممنون میشم کمکم کنید

مرسی

من یه عکس گذاشتم
سلام. لطفاً برای مرتب نگه داشتن انجمن، سوالات درسی رو در بخش سوالات درسی اعضا- درخواست‌های اعضای هر درس مطرح کنید. درغیر این صورت موضوعتون پاک میشه. چون اولین ارسالتون بود موضوعتون رو منتقل میکنم. جواب سوالاتون رو آپلود کردم. اگه توضیحی نیازه بگید. (شکل دومم یه اشکال داشت دوباره آپلود کردم. با تشکر از تذکر دوستان)
ممنون دوست عزیز

ببخشید من اولش نتونستم جای مناسبی برای سوالم پیدا کنم دفعه اول بود شرمنده.

میشه برای هر دو مورد یه توضیح مختصری بدین.

مرسی
(23 فروردین 1392 06:32 ب.ظ)post98 نوشته شده توسط: [ -> ]ممنون دوست عزیز

ببخشید من اولش نتونستم جای مناسبی برای سوالم پیدا کنم دفعه اول بود شرمنده.

میشه برای هر دو مورد یه توضیح مختصری بدین.

مرسی

برای زبان اول:
باید تعداد یک ها در زبان منهای تعداد صفر ها بر 3 بخش پذیر باشه، باقیمانده اعداد بر 3 میشه 0و1و2 که به عنوان State ها در نظر گرفته شدن.وقتی در q0 هستیم و حالت مطلوب هست ، اگه 1 ببینیم، حاصل میشه 1 و باقیمانده بر 3 میشه 1 و به حالت q1 میریم.
بزای زبان دوم هم باید دو حرف با دو حرف آخر یکی باشن. 4 حالت داریم: aa, ab, ba, bb که حالات q3 تا q6 مشخص میکنن رشته با چی شروع شده. حالال 11 تا 14 هم پایانی هستن. یعنی همون دو سمبل ابتدا، تکرار شدن. یعنی مثلاً اگه رشته با ab شروع بشه، به حالت 4 میره. حالا حالات 4 و 8 و 12 به ترتیب حالاتین که به ترتیب به - و a و ab ختم شدن.
لینک مرجع