تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: در این آشفته بازار و وضعیت اقتصادی...
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام
یه مدتی هست که به خاطر تغییرات قیمت ارز، شاهد تغییرات قیمت همه چیز هستیم (عموما افزایش!)
مخصوصا قیمت کالاهای وارداتی مثل گجت ها... مثلا همین لپ تاپ
مدلی که تا 1 سال پیش 4 و نیم میلیون بود، الان 6 و نیم میلیونه! البته دیگه تعجب نمیکنیم که!!!

تو این گیر و دار یه عده ای هم بازاری برای خودشون راه انداختن! تفاوت قیمت ها خیلی زیاده!
نمونش همین امروز بعد از ظهر داشتم تو شهر میچرخیدم و به چند جا سر زدم تا لپ تاپ مورد نظرم رو قیمت کنم... هرکس یه رقمی می پروند! وقتی هم می گفتم فلان جا 100 تومن ارزون تر بهم گفته، می گفت اون تقلبیه!!!
جدا اینا ما رو چی حساب کردن؟! یعنی تفاوت جنس تقلبی و جنس اورجینال فقط 100 هزار تومنه؟! اونم تو یه کالای 7 میلیون تومنی؟!!!
اوضاع اصلا جالب نیست... میدونم ... شما هم بهتر از من میدونین

اما هنوز هست!
رفتم یه فروشگاهی که مرکز پخش یکی از نمایندگی هاییه که تو تهرانه... قیمت لپ تاپ مورد نظرمو پرسیدم... رقم رو اعلام کرد! گفتم خانوم چرا اینقدر قیمت شما بالاست؟! گفت جاهای دیگه یا جنس تقلبی میدن، یا گارانتی معتبری ندارن! ما جنس اورجینال با 2 سال گارانتی معتبر بهت میدیم!
گفت ما مرکز پخش شرکت فلان هستیم و قیمت هامون کاملا به روزه! همون شرکت هم لپ تاپ ها رو گارانتی میکنه.
منم که متاسفانه حاضر جوابم و سریع از سایت همون شرکت که اینا مرکز پخشش هستن لیست قیمت ها رو دانلود کردم. اتفاقا لیستی که دانلود کردم همین امروز به روز رسانی شده بود...
قیمتی که خود شرکت برای فروش گذاشته بود، از قیمتی که این مرکز پخش میگفت دقیقا 400 هزار تومن کمتر بود!
نکته جالبش هم این بود که مشخصات لپ تاپی که تو سایت بود، کمی از این لپ تاپ موجود تو مغازه بالاتر هم بود (ظاهرا اینی که تو مغازه بوده مدل 2012 بوده و نمایندگی تهران مدل 2013 رو میفروشه)
البته طرف مقابل هم با بیخیالی برگشت بهم گفت اگر میخوای برو از همینا بگیر... ولی ما جنسمون اصله!!!

منظورش این بود که همون نمایندگی رسمی که اینا مرکز پخشش هستن، داره جنس تقلبی میده ولی اینا جنس اصل میدن!!! جنس اینا یعنی از جای دیگه میاد!!!

اوضاعی شده به خدا! اصلا یه وضی!!!
علاوه بر گرونی، حتی به شعور آدم ها هم توهین میشه... دیگه کلاهبرداری های اساسی، بخشی از تجارت شده!

خدا کنه این شرایط سخت زودتر تموم شه... خدا کنه این جماعت کلاه بردار هم هرچه زودتر نسلشون کنده بشه!!! که البته نیاز به نظارت از طرف ارگان های مربوطه داره...

توکل به خدا...
ما هم هفته پیش LED میخاستیم بخریم دقیقا همین مسائل برامون پیش اومد! هر جا میگفتن ما از نمایندگی و شرکت ... و قیمت میگیریم ما لیست پرینتی نشونشون میدادیم از سایتشون ، بعد با کمال پررویی میگفتن خب اگه نقد بخای!!!!!!!!!!!!!!!! ما هم همین قیمت میدیم!

اوضاع اقتصادی خیلی به نفع فروشنده ها شده و دارن سودهای کلانی به جیب میزنن و بیچاره ماحقوق بگیرهای ثابت و ساده هستیم! وضعیت در بخش ملک که اصلا در تصورت هم نمیگنجه این قیمت های فضایی! دولت هم در اخرین روزاش کاری به اینا نداره و فقط مردم هستن که بدبختی باید تحمل کنن!

به امید روزهای پر از ارامش و اسایش
اقا یه لامپ 25 وات خریدم گف ببین مناسب کارت نبود عوضش کن اومدم دیدم کوچیکتر باید باشه رفتم یا 21 وات عوض کردم دیگه چیزی پس نداد گف گرون شد ، اقا نزدیک یه دعوای بد راه بیفته !!! ببخشیدا خیلی ببخشید بعضیا خیلی "گشنن" پول میدی دستشون دیگه پس بده نیستن تو تاکسی شخصی هام زیاد دیدم !!!! نمیدونم چی فک میکنن اخه 1000 تومن 500 تون دیگه پوله حروم میبرن سر سفرشون!!!!
(05 اردیبهشت 1392 10:08 ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط: [ -> ]واقعا" بنفع همه فروشنده ها هم نیست. ... هر کدوم بعد از اینکه جنسشون را میفروشن و میرن تهیه کنن تازه میفهمن که ارزان فروختن .
اولا تبریک بابت ورود شما به این عرصه و احسنت .
دوما ببخشید آقا فرداد حرف شما درست اما این مدت تو این اوضاع این واقعا برای من سوال شده که خدا رو شکر الان می تونم بپرسم. مگه تولید کننده با نرخی که مواد اولیه تهیه کرده و شرایط زمان تولید نباید کالا رو نرخ گذاری کنه ؟! پس این که "تازه می فهمن ارزون فروختن" دیگه یعنی چی؟
آیا این چیزها تعادل بازار رو بهم نمی زنه ؟
انتظار شنیدن پاسخ تخصصی ندارم اما برام جای شبهه هست
(05 اردیبهشت 1392 11:02 ب.ظ)eh3an2010 نوشته شده توسط: [ -> ]بعضیا خیلی "گشنن" پول میدی دستشون دیگه پس بده نیستن

من 4روز پیش رفتم کالای پزشکی برای دردم یه کالا بخرم اومدم خونه دیدم باید شماره کوچکتر بخرم! رفتم برام تعویض کنه نداشتش گفت فردا بعد شد پس فردا بعد پسون فردا ..... هنوز من ندارمش!!! پولشم نداد که برم از مغازه های کناریش بگیرمAngry حالا ما باید درد بکشیم تا کالا برای ایشون بیاد (حالا وضع حاد نیست) ولی تو مغازه که بودم اون یکیشو اومد گفت وای گرون شد!!!! معلوم نیست تکلیف ما میخاد چی بشه؟؟؟؟!!!!

راستی LED را از هایپر گرفتیم 350 زیر قیمت نمایندگی!!!
البته هدف من از ایجاد این تاپیک این بود که بگم بعضی ها دارن کلاهبرداری میکنن! وگرنه صحبت های جناب فرداد درست هست که چون قیمت بالا رفته، فروشنده مجبوره گرون تر بفروشه تا بتونه به جاش دوباره کالا بیاره
ولی وقتی یه جایی که فقط مرکز پخش هست، طبیعتا وظیفه داره به قیمت نمایندگی کالا رو بده! چون مرکز پخش اصولا کارش همینه!!!

امروز زنگ زدم به همون نمایندگی تو تهران و قضیه رو کامل براشون تعریف کردم، اون شخصی که باهاش صحبت می کردم (که مدیر یکی از بخش ها بود ظاهرا) خیلی عصبانی شده بود که یه مرکز پخششون خودسرانه 400 تومن کشیده رو قیمت! (حداقل که خیلی عصبانی به نظر میومد!)

نتیجه این شد که حتی با قیمت پایین تر از قیمتی که تو سایت خودشون هست (یعنی پایین تر از قیمت نمایندگی) لپ تاپ رو بهم میدن و اون هم بدون هزینه ارسال! Big Grin

نتیجه اخلاقی: تا جایی که میشه باید جلوی گرون فروشی ایستاد! چون اگه ولشون کنی رسما از تو جیبات هم دزدی می کنن!!!
لینک مرجع