تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: ریاضی مهندسی پارسه(معتقدی) یا نصیر(کریمی)؟
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام
دوستان من هردو این کتابها رو دارم ولی بنظر شما کدوم رو بخونم؟
چون همونجور که میدونید وقت نمیشه هردو رو برای کنکور بخونیم چون دروس دیگه ام هستن-پس دنبال این هستم که کدوم برای کنکور بهتر هست و یه جورایی تضمین کننده تر از اون یکی هست.

خواهش از مدیران محترم:لطفا این تاپیک رو حذف نکنید چون مانشت رو تا جایی که زیر رو رو کردم! هیچ تاپیکی نبود که بین انتخاب بین این دو کتاب focus کرده باشهSad

باسپاس فراوان
با تحقیقاتی که من توی مانشت کردم ریاضی مهندسی کریمی بهتره و کامل. خودمم چند روز پیش خریدم و دارم می خونم. خوبه.
دوستان دیگه ام لطفا نظرشونو بگن
من برای پارسال کریمی رو خوندم و واقعا عالی بود و اگر 80 درصد تسلط داشت باشید به کتابش و تست هاش رو زده باشید من 95 درصد تضمین میدهم تمام تست ها ریاضی مهندسی رو میزنید
ریاضی مهندسی دکتر معتقدیو در صورتیکه مباحث و سرفصل هارو از جزوه کلاسی ایشون دنبال کنی و مثال هارو طبق همون سرفصلا از خود کتاب. به نظرم خوبه
من از همین کتاب خوندم و راضی بودم.
البته مثالاش سخت تر از کتاب کریمی بودن.

معادلات با مشتقات جزئی و نگاشتو از کریمی بخون.
اما آنالیز فوریه و کل مباحث مختلط و انتگرالو از معتقدی.
کریمی ولی نگاشتو به جفتشون نگاه کن
معادلاتم نخوندم نظری ندارم
سلام
لطفا کسانی که روی ریاضی مهندسی تمرکز کامل دارند درباره ی این دو کتاب توضیح بدن. یعنی مشخص کنند که اگر کسی قرار باشه که با پایه ی ضعیف ریاضی این درس رو بخونه کدوم کتاب مفیدتره و ساده تر توضیح داده؟

چون منم هر چقدر مانشت رو گشتم بیشتر گیج شدم که از چه کتابی برای ریاضی مهندسی استفاده کنم. HuhHuhHuh
من پارسه گرفتم...
چون همه میگفتن پارسه ولی الان میگن کریمی!!!
یعنی پارسه خوب نیس؟!
بنده کلاسش را نرفتم
ولی تا انجا که اطلاع دارم و شنیدم اقای کریمی بهتر برای افراد ضعیف تدریس میکنن
سلام
من تسلط ندارم رو ریاضی مهندسی...
اما یکمی از رو پارسه پارسال، خوندم...

نوع و سبک نوشتار کتاب به نظرم مناسب افراد تازه کار نیست...
واسه هر مبحثی، چند صفحه آموزش داره و بعد از اون، چند صفحه تست...
یعنی آموزش و تست موازی با هم انجام نمیشه...
که واسه درسی مثل ریاضی مهندسی، شخصا به هیچ وجه نمی پسندم...

طبق شنیده هام، کریمی واسه افراد ضعیف تر بهتره...
ای کاش افرادی که حتی یکی از این دو کتاب رو هم خوندن و چه جواب گرفتن تویه کنکور و چه جواب نگرفتن باهاش بیشتر راهنمایی کنندSad

پس فک کنم سوالم رو برای افرادی که فقط یکی از این دو کتاب رو خوندن اینجوری میپرسم:
آیا کتاب پارسه/نصیر که برای کنکور خوندید بنظر شما سوالات کنکور رو خوب پوشش داد؟یا اینکه نیاز به خوندن نصیر/پارسه نیز هست؟

دوستان اصلا منظورم نوع بیان کتاب از نظر سطح آموزش که کدوم روونتر آموزش دادن نیست(چون با توجه به نظرات خیلی از دوستان تویه تاپیکهای مختلف سایت، کتاب نصیر برای کسانی که پایه ی ضعیف تری دارند بهتره) بلکه پوشش دادن مباحث با مثالهای گوناگون و متنوع و تضمین کننده سوالات کنکور هست(فقط ازم خرده نگیرید که هیچ کتابی به صورت 100درصد تضمین کننده سوالات کنکور نیست؛ 99درصد هم تضمین کنه عالیه:-D )

و سوالم برای افرادی که هردو کتاب رو تقریبا خوندن در پست اول تاپیک نوشتمSmile

چون من فصل اعداد مختلط پارسه رو که خوندم با نحوه ی آموزشش مشکلی پیدا نکردم چون استادمون هم همینجوری درس داد-مشکلم حالا پوشش دادن مباحث با مثال های متنوع و گوناگون هست که کدوم از این لحاظ بهتره

همه کمک کنند
کتاب پارسه و نصیر سوالات تقریبا یکسانی رو بررسی کرده اند
تفاوت انها در نحو حل تست، خود درس و نگهاشون به مسئله است

جزوء کریمی تو مانشت هست بنظرم خیلی عالیه و خیلی زود راه میندازد(بهتر از کتابش)

ضمنا برای ریاضی بنظرم فقط باید پرکاری کنی و تا میتونی تست بزنی -- اگه اسرار داشته باشی از هر دو کتاب بخونی هم میشه بعد از فهمیدن درس تست ها رو از روی هر دو کتاب جلو ببری ولی من شخصا این کار رو توصیه نمیکنم سعی کن نحو فکر کردن یکی از این استادا رو یاد بگیری و تو همون قوی بشی
(25 خرداد 1392 02:31 ب.ظ)red.sahba22 نوشته شده توسط: [ -> ]سلام
لطفا کسانی که روی ریاضی مهندسی تمرکز کامل دارند درباره ی این دو کتاب توضیح بدن. یعنی مشخص کنند که اگر کسی قرار باشه که با پایه ی ضعیف ریاضی این درس رو بخونه کدوم کتاب مفیدتره و ساده تر توضیح داده؟

چون منم هر چقدر مانشت رو گشتم بیشتر گیج شدم که از چه کتابی برای ریاضی مهندسی استفاده کنم. HuhHuhHuh

کریمی و دارم میخونم عالیههههههه
لینک مرجع