تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: بیت حافظه نهان غیر فعال شده
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام
این بیته حافظه نهان غیر فعال شده چیه؟
این که این بیت چه زمانی اهمیت پیدا میکنه رو متوجه نمیشمHuh

میشه یکی از خط دوم واسم توضیح بده قشنک تا قشنگ درون کامپیوتر رو لمس کنم ببینم چه خبره؟
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

ممنونم
ببخشید که انقدر سوالاتم مسخره هست
اما من با سیستم واقعا مشکل دارم چون درک درستی ازش نمیشه داشت که اون داخله چی میگذره

بیت age چی؟
به این معنا هست که هرچی بهش بیشتر مراجعه بشه سنش میره بالاتر و این بیت بزرگتر میشه؟مگه 1 بیت بیشتر نیست یا صفر یا یک؟ قضیه چیه؟
(23 مرداد 1392 09:58 ب.ظ)ماهنوش نوشته شده توسط: [ -> ]سلام
این بیته حافظه نهان غیر فعال شده چیه؟
این که این بیت چه زمانی اهمیت پیدا میکنه رو متوجه نمیشمHuh

میشه یکی از خط دوم واسم توضیح بده قشنک تا قشنگ درون کامپیوتر رو لمس کنم ببینم چه خبره؟
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

ممنونم
ببخشید که انقدر سوالاتم مسخره هست
اما من با سیستم واقعا مشکل دارم چون درک درستی ازش نمیشه داشت که اون داخله چی میگذره

بیت age چی؟
به این معنا هست که هرچی بهش بیشتر مراجعه بشه سنش میره بالاتر و این بیت بزرگتر میشه؟مگه ۱ بیت بیشتر نیست یا صفر یا یک؟ قضیه چیه؟

زیر پام علف سبز شد
هل من ناصر ینصرنی؟
بیت حافظه نهان برای صفحاتی اهمیت داره که به جای حافظه به رجیستر دستگاه i/o نگاشت میشن.
یعنی اگر سیستم عامل یه فرمان به دستگاه i/o بفرستهباید تو یه حلقه تکرار منتظر جوابش باشه و سخت افزار هم باید هی یک کلمه از دستگاه واکشی کنه و از اون کپی قدیمی که در حافظه نهان هست استفاده نکنه با این بیت میشه حافظه نهان رو از کار انداخت.برای درک بیشتر فصل سازمان ورودی و خروجی قسمت انواع گذرگاه از کتاب معماری رو بخونین

بیت age هم هر قدر کوچکتر باشه یعنی اون صفحه زمان بیشتری در حافظه بهش مراجعه نشده. و مقدارش میتونه چند بیتی باشه مثل ۰۱۱۱۰۱ .این بیت مهمه اگه مفهومش رو متوجه نشین با بعضی از الگوریتم های جایگزینی صفحه به مشکل بر میخورین
خب توضیح شما هم همون حرف خودم بود در موردage
اون قسمتا رو متوجه شدم
اما خیلی ناامیدم کردن اونایی که پارسال خوندن و نتونستن جواب بدن
همش میگن سخته سخته
سیستم سخته
پس چطوری شما انقدر بلدید؟

سپاس فراوان
لینک مرجع