تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: میانگین طول جستجو در جدول درهم سازی
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام

جواب سوال 4 میخواستم چطوری بدست میاد؟؟

جواب سوال 4 گزینه 1 هست.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
چه سوال خوبیه..جواب سوال 3 چی میشه؟ و اینکه جواب تشریحی نداره؟
من جواب هایی که به دست میارم تو گزینه ها نیست!
سوال اول رو ۱/۶۶ به دست اوردم. جدول خطی رو کشیدم و حساب کردم برای به دست اوردن هر کلید چند خونه پیمایش میشه
و شد :
[tex](1 1 3 2 2 1)/6[/tex]
نمیدونم کجای کار رو اشتباه انجام میدم!
واسه سوال بعدیش هم همین کار رو کردم با این تفاوت که از زنجیره سازی استفاده کردم
واسه خونه ۲۰ دو تای amir و ali قرار میگیرن
خانه ۲۱ reza
خانه ۲۲ javad
خانه ۲۳ zari
خانه ۲۴ خالی
خانه ۲۵ majid
در نتیجه میانگین رو اینطوری حساب کردم:
[tex](1 2 1 1 1 1)/6[/tex]
که میشه ۱/۱۶
(17 آذر 1392 08:51 ب.ظ)tarane1992 نوشته شده توسط: [ -> ]سلام

جواب سوال ۴ میخواستم چطوری بدست میاد؟؟

جواب سوال ۴ گزینه ۱ هست.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

کسی میدونه طول جستجو در روش بدون جایگزینی و با جایگزینی چطور بدست میاد؟؟؟؟؟؟؟؟
خیلی مهمه اگه میدونه کسی لطفا بگه....
(22 آذر 1392 12:05 ق.ظ)30noohe نوشته شده توسط: [ -> ]من جواب هایی که به دست میارم تو گزینه ها نیست!
سوال اول رو ۱/۶۶ به دست اوردم. جدول خطی رو کشیدم و حساب کردم برای به دست اوردن هر کلید چند خونه پیمایش میشه
و شد :
[tex](1 1 3 2 2 1)/6[/tex]
نمیدونم کجای کار رو اشتباه انجام میدم!
واسه سوال بعدیش هم همین کار رو کردم با این تفاوت که از زنجیره سازی استفاده کردم
واسه خونه ۲۰ دو تای amir و ali قرار میگیرن
خانه ۲۱ reza
خانه ۲۲ javad
خانه ۲۳ zari
خانه ۲۴ خالی
خانه ۲۵ majid
در نتیجه میانگین رو اینطوری حساب کردم:
[tex](1 2 1 1 1 1)/6[/tex]
که میشه ۱/۱۶

منم دقیقا همین طور و به همین جواب ها هم رسیدم ...
فقط یه سوالی دارم !‌منظور از بدون جایگزینی و با جایگزینی چیه ؟!!!!!!!Undecided
دقیقا مشکل منم همین دوتا سوال بود اگه کسی بلده خواهشا جواب بده منم هر چی خوندم متوجهش نشدم
لطفا دوباره آپلود کنید

دومین سوال هم از روش chaining از این راحتره احتمالا این رو ببینین اون رو هم حل میکنین

گزینه اول تقریبا میشه 1.7 دقیقش 1.667
سوال بعدی دقیق جوابش درمیاد
به هر حال دومی رو هم پیوست کردم

برای ۶۰۰ مسئله هست این سوال؟
(20 بهمن 1392 01:25 ب.ظ)mohammad.ardeshiri نوشته شده توسط: [ -> ]

دومین سوال هم از روش chaining از این راحتره احتمالا این رو ببینین اون رو هم حل میکنین

لطف می کنید سوال دوم رو هم حل کنید

سوال ۳ رو ما هم این جوری رقتیم ولی جواب ۱.۶۶ بود در نظر نگرفتیم گردش کنیم میشه ۱.۷ !!
ولی سوال ۴ من واقعا به گزینه ۱ نمیرسم !!Huh
(01 دى 1392 11:27 ب.ظ)ماهسان لیما نوشته شده توسط: [ -> ]کسی میدونه طول جستجو در روش بدون جایگزینی و با جایگزینی چطور بدست میاد؟؟؟؟؟؟؟؟
خیلی مهمه اگه میدونه کسی لطفا بگه....
با جایگذاری مربوط به مباحث دیسک و صفحات درخواستی میشه و به نظر اینجا هم با جایگذاری همین معنی را بده
در روش بدون جایگذاری زمانی که صفحه ای درخواست میشه ، فقط به حافظه و یا کش و یا جدول وارد میشه
ولی در روش با جایگذاری، زمانی که صفحه ای درخواست میشه و قراره در مکانی از حافظه گذاشته بشه، اگه اون مکان خالی باشه که قرار داده میشه و اگر اون مکان خالی نباشه، این داده درخواستی را روی اون قبلی جایگذاری میکنیم.
(20 بهمن 1392 01:28 ب.ظ)mehdi.m2 نوشته شده توسط: [ -> ]

لطف می کنید سوال دوم رو هم حل کنید
اضافه کردم به پیوست

(20 بهمن 1392 01:59 ب.ظ)helena نوشته شده توسط: [ -> ]

سوال ۳ رو ما هم این جوری رقتیم ولی جواب ۱.۶۶ بود در نظر نگرفتیم گردش کنیم میشه ۱.۷ !!
ولی سوال ۴ من واقعا به گزینه ۱ نمیرسم !!Huh

درسته 1.6667 میشه تو سوال به 1.7 نزدیکتره
لینک مرجع