تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: سوال 83 آیتی 91 - LWP
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
لطفا راجع به دلایل رد و تایید گزینه ها توضیح بدید

کتاب حقیقت مبحث LWP رو توضیح کافی نداده به نظرم
(07 بهمن 1392 08:46 ب.ظ)tayebe68 نوشته شده توسط: [ -> ]لطفا راجع به دلایل رد و تایید گزینه ها توضیح بدید

کتاب حقیقت مبحث LWP رو توضیح کافی نداده به نظرم

با خوندن صفحات 105 و 106 کتاب دکتر حقیقت میتونید این تست رو بزنید
منم این تست رو مشکل دارم، با خوندن اون صفحات هم درست نمیشه، اگه کسی اطلاعاتی بیشتر داره ممنون میشم توضیح بده Smile
lwp رو جایی به کار می بریم که اگر نخ به هر دلیلی مسدود شد کل فرایند مسدود نشه و سایر نخهای اون فرایند به کارشون ادامه بدن...
گزینه 2 درست است چون ممکن است یک نخ قبل از اینکه مسدود شود در یک lwp بوده و بعدا که دوباره پردازنده گرفت در یک lwp دیگه باشه...
در مورد گزینه 3 هم بگم که به ازای هر نخ سطح هسته یک lwp داریم...
(08 بهمن 1392 08:21 ق.ظ)ka arman نوشته شده توسط: [ -> ]lwp رو جایی به کار می بریم که اگر نخ به هر دلیلی مسدود شد کل فرایند مسدود نشه و سایر نخهای اون فرایند به کارشون ادامه بدن...
گزینه ۲ درست است چون ممکن است یک نخ قبل از اینکه مسدود شود در یک lwp بوده و بعدا که دوباره پردازنده گرفت در یک lwp دیگه باشه...
در مورد گزینه ۳ هم بگم که به ازای هر نخ سطح هسته یک lwp داریم...

میشه بیشتر توضیح بدیم من پوران دارم
در این مورد هیچ توضیحی نداده
تک تک گزینه رو میگم :
1) ما سه نوع پیاده سازی نخ داریم : نخ سطح کاربر , نخ سطح هسته , ترکیبی(ترکیب کاربر و هسته) در نخ نوع سطح هسته مدیریت نخ ها بر عهده ی سیستم عامله اما در نوع سطح کاربر مدیریت نخ ها بر عهده خود کاربر و با استفاده از کتابخانه نخها صورت میگیرد ..پس این گزینه غلطه

2)گزینه 3 غلطه چون: لزوما به ازای هر نخ یک LWP ایجاد نمیشه و ممکنه که چندین نخ به یک LWP نگاشت بشه و یا مثلا 5 تا نخ به دو تا LWPنگاشت بشن..از طرفی یه نخ تا پایان کارش ممکنه بر روی LWP مختلفی کار کنه..

3)تغییر متن ما بین نخ ها اگه از نوع نخ سطح هسته باشه نیازمند به تغییر مد یعنی از مد کاربر بریم به مد هسته هم خواهد بود ..پس این گزینه هم غلطه
(08 بهمن 1392 01:56 ب.ظ)آنجلا نوشته شده توسط: [ -> ]تک تک گزینه رو میگم :
۱) ما سه نوع پیاده سازی نخ داریم : نخ سطح کاربر , نخ سطح هسته , ترکیبی(ترکیب کاربر و هسته) در نخ نوع سطح هسته مدیریت نخ ها بر عهده ی سیستم عامله اما در نوع سطح کاربر مدیریت نخ ها بر عهده خود کاربر و با استفاده از کتابخانه نخها صورت میگیرد ..پس این گزینه غلطه

۲)گزینه ۳ غلطه چون: لزوما به ازای هر نخ یک LWP ایجاد نمیشه و ممکنه که چندین نخ به یک LWP نگاشت بشه و یا مثلا ۵ تا نخ به دو تا LWPنگاشت بشن..از طرفی یه نخ تا پایان کارش ممکنه بر روی LWP مختلفی کار کنه..

۳)تغییر متن ما بین نخ ها اگه از نوع نخ سطح هسته باشه نیازمند به تغییر مد یعنی از مد کاربر بریم به مد هسته هم خواهد بود ..پس این گزینه هم غلطه

سلام به نظر من پاسخ آنجلا قانع کننده بود
این pdf فقط ۹ صفحه داره فک کنم توضیحاتش بد نباشه دوست داشتید بخونید البته به زبان انگلیسیه شیرین و فصیح Big Grin
یکی از فایل های درس سیستم عامل پیشرفته دانشگاه شیراز ( دکتر خونجوش ) هستش.
کسایی که مثل من با LWP مشکل دارید! اینها توضیحات کتاب استالینگز راجع به فرایندهای سبک وزنه
بخونید قضیه براتون کامل جا میفته
[تصویر:  244205_04302587453240112570.jpg]

[تصویر:  244205_94859588213351949444.jpg]

[تصویر:  244205_79869735645907074876.jpg]
اینها رو از
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
پیدا کردم
(12 بهمن 1392 12:32 ق.ظ)tayebe68 نوشته شده توسط: [ -> ]کسایی که مثل من با LWP مشکل دارید! اینها توضیحات کتاب استالینگز راجع به فرایندهای سبک وزنه
بخونید قضیه براتون کامل جا میفته
[تصویر:  244205_04302587453240112570.jpg]

[تصویر:  244205_94859588213351949444.jpg]

[تصویر:  244205_79869735645907074876.jpg]
اینها رو از
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
پیدا کردم

مرسی دوست عزیز
موفق باشی
لینک مرجع