تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: رفع مشکل یخ بستن لوله ها در زمستان
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام. این سرما و به تاخیر افتادن کنکور امیدوارم کار دستمون نده. الان آب خونه نا یخ زده منشا یخ زدگیش هم مشخص نیست.
دوستانی که توی این زمینه تجربه دارن، چه راهی رو برای رفع این مشکل پیشنهاد میکنند؟!

Sent from my SM-T210R using Tapatalk
(17 بهمن 1392 06:51 ب.ظ)hoomanab نوشته شده توسط: [ -> ]سلام. این سرما و به تاخیر افتادن کنکور امیدوارم کار دستمون نده. الان آب خونه نا یخ زده منشا یخ زدگیش هم مشخص نیست.
دوستانی که توی این زمینه تجربه دارن، چه راهی رو برای رفع این مشکل پیشنهاد میکنند؟!

یکی از دوستان بود که میگفت یه کوچولو آبا باز بزارید یه ظرفم بزارید زیرش تا آب ذخیره بشه هم تو لوله جریان داشته باشه و یخ نزنه من امتحان نکردم Smileفک کنم یکم لوله هارا گرم کنید راه بیفته بعد این روش که دوستمون گفته بود شاید جواب بدهBlushببخشید چیز دیگه ای بلد نیستمShy
سلام.
بهترین روش استفاده از زود پز است.با اینکه خطرناکه اما چاره دیگری نداره.اینجا همه اینجوری میکنن.
ممنون دوستان. مشکل اینجاست که آب کلا یخ زده و آب گرم هم ریختم روی لوله ها ولی انگار نقطه یخ زدگی نیست. قسمت کنتور آب میاد.
یعنی باید صبر کنم تا هوا خوب شه؟!

(15 بهمن 1392 11:14 ق.ظ)dzzv_13 نوشته شده توسط: [ -> ]رهکار پیشنهادی برای یخ زدگی لوله ها :
یه لوله کش ببرید با دستگاه جوشش یه شوک بده به لولتون آب باز میشه (فقط طرف کار بلد باشه که لوله رو نترکونه یا دستگاه رو نسوزونه) و یا اینکه کنتورتون رو گرم نگه دارید و اگر هم هنوز یخ نزده هر نیم ساعت آب رو باز کنید که جریان داشته باشه تا یخ نزنه .. برای شب هم که همه خوابن یه کوچیک آب رو باز بزارید توی منبعی ذخیرش کنید تا یخ نزنه شیرآب
باید محل یخ زدگی رو پیدا کنی معمولا جایی که رو لوله باز هست (یعنی پوششی نداره ) یخ میزنه حالا اونجا یه تک شعله ای چیزی روشن کنید تا یخش باز شه بعداا اون لوله رو قشنگ با نمد بپوشونین
نگاه مشکلات مناطق سردسیرBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinSmile
لینک مرجع