تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: بنبست
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2
فرض کنید سیستمی شامل M منبع یکسان باشد. N پروسه در این سیستم از M منبع استفاده میکنند. در هر زمان فقط یکی از منابع می تواند توسط پروسه ها درخواست شود یا آزاد شود ، کدامیک از گزینه های زیر باید لحاظ شود برای اینکه سیستم به حالت بنبست نرود:
ا) ماکسیمم نیاز هر پروسه بین 1 تا M-1 منبع باشد و جمع تمام ماکسیمم نیازها کمتر از M+N/2 باشد.
2) ماکسیمم نیاز هر پروسه بین 1 تا M منبع باشد و جمع تمام ماکسیمم نیازها کمتر از M+N باشد.
3) ماکسیمم نیاز هر پروسه بین 1 تا M منبع باشد و جمع تمام ماکسیمم نیازها کمتر از M+N/2 باشد.
4) ماکسیمم نیاز هر پروسه بین 1 تا M-1 منبع باشد و جمع تمام ماکسیمم نیازها کمتر از M+N باشد.

لطفا جواب بدین نوابغTongueTongue
(18 بهمن 1392 10:03 ب.ظ)Mindhunter نوشته شده توسط: [ -> ]فرض کنید سیستمی شامل M منبع یکسان باشد. N پروسه در این سیستم از M منبع استفاده میکنند. در هر زمان فقط یکی از منابع می تواند توسط پروسه ها درخواست شود یا آزاد شود ، کدامیک از گزینه های زیر باید لحاظ شود برای اینکه سیستم به حالت بنبست نرود:
ا) ماکسیمم نیاز هر پروسه بین ۱ تا M-1 منبع باشد و جمع تمام ماکسیمم نیازها کمتر از M+N/2 باشد.
۲) ماکسیمم نیاز هر پروسه بین ۱ تا M منبع باشد و جمع تمام ماکسیمم نیازها کمتر از M+N باشد.
۳) ماکسیمم نیاز هر پروسه بین ۱ تا M منبع باشد و جمع تمام ماکسیمم نیازها کمتر از M+N/2 باشد.
۴) ماکسیمم نیاز هر پروسه بین ۱ تا M-1 منبع باشد و جمع تمام ماکسیمم نیازها کمتر از M+N باشد.

2 مگه نمیشه ؟چون داریم که جمع ماکسیمم نیاز همه فرایندها باید کوچیکتر از m+n باشه تا بن بست نداشته باشیم
فقط نمی دونم بین m و m-1 منبع نکته ای هست یا نه HuhUndecided
(18 بهمن 1392 10:03 ب.ظ)Mindhunter نوشته شده توسط: [ -> ]فرض کنید سیستمی شامل M منبع یکسان باشد. N پروسه در این سیستم از M منبع استفاده میکنند. در هر زمان فقط یکی از منابع می تواند توسط پروسه ها درخواست شود یا آزاد شود ، کدامیک از گزینه های زیر باید لحاظ شود برای اینکه سیستم به حالت بنبست نرود:
ا) ماکسیمم نیاز هر پروسه بین ۱ تا M-1 منبع باشد و جمع تمام ماکسیمم نیازها کمتر از M+N/2 باشد.
۲) ماکسیمم نیاز هر پروسه بین ۱ تا M منبع باشد و جمع تمام ماکسیمم نیازها کمتر از M+N باشد.
۳) ماکسیمم نیاز هر پروسه بین ۱ تا M منبع باشد و جمع تمام ماکسیمم نیازها کمتر از M+N/2 باشد.
۴) ماکسیمم نیاز هر پروسه بین ۱ تا M-1 منبع باشد و جمع تمام ماکسیمم نیازها کمتر از M+N باشد.

گزینه 4 میشه؟
دوستان گیر آوردید مارو؟؟؟؟ من میگم خودم نمیدونم چی میشه شما هی میگید آیا این نمیشه؟؟Big GrinBig GrinBig GrinBig Grin
Big Grin
چرا مینویسی 2 بعد میکنی 4؟؟DodgyBig Grin
چرا 4 حالا؟
من توو قسمت اولش شک دارم یا 2 یا 4Big Grin
ولی 2 میزدم اگه امروز کنکور بود Smile
(18 بهمن 1392 10:19 ب.ظ)Mindhunter نوشته شده توسط: [ -> ]دوستان گیر آوردید مارو؟؟؟؟ من میگم خودم نمیدونم چی میشه شما هی میگید آیا این نمیشه؟؟Big GrinBig GrinBig GrinBig Grin

تو اولین کسی هستی که بن بست و با هم نوشته بعد نمیدونی چجوری حل میشه؟ بعیده ازت Big Grin

گزینه 1 و3 که با چشم حذف میشه. گزینه 4 هم مثال عددی بزن. البته من ذهنی 2 3 گرفتم. تو یکم تلاش کن. مهم اینه تو فرمول [tex]\sum Request[i] < m n[/tex] صدق کنه!

(18 بهمن 1392 10:23 ب.ظ)azarakhsh1986 نوشته شده توسط: [ -> ]Big Grin
چرا مینویسی ۲ بعد میکنی ۴؟؟DodgyBig Grin
چرا ۴ حالا؟
من توو قسمت اولش شک دارم یا ۲ یا ۴Big Grin
ولی ۲ میزدم اگه امروز کنکور بود Smile

دیدم زدی 2 گفتم 4 بزنم حداقل حرف یکیمون درست در بیاد Big Grin
کی گفته 4 > 4 إ ؟Huh
پس اینو چی میگید ؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

(18 بهمن 1392 10:26 ب.ظ)unicornux نوشته شده توسط: [ -> ]
(18 بهمن 1392 10:19 ب.ظ)Mindhunter نوشته شده توسط: [ -> ]دوستان گیر آوردید مارو؟؟؟؟ من میگم خودم نمیدونم چی میشه شما هی میگید آیا این نمیشه؟؟Big GrinBig GrinBig GrinBig Grin

تو اولین کسی هستی که بن بست و با هم نوشته بعد نمیدونی چجوری حل میشه؟ بعیده ازت Big Grin

گزینه ۱ و۳ که با چشم حذف میشه. گزینه ۴ هم مثال عددی بزن. البته من ذهنی ۲ ۳ گرفتم. تو یکم تلاش کن. مهم اینه تو فرمول [tex]\sum Request[i] < m n[/tex] صدق کنه!

(18 بهمن 1392 10:23 ب.ظ)azarakhsh1986 نوشته شده توسط: [ -> ]Big Grin
چرا مینویسی ۲ بعد میکنی ۴؟؟DodgyBig Grin
چرا ۴ حالا؟
من توو قسمت اولش شک دارم یا ۲ یا ۴Big Grin
ولی ۲ میزدم اگه امروز کنکور بود Smile

دیدم زدی ۲ گفتم ۴ بزنم حداقل حرف یکیمون درست در بیاد Big Grin
اینجا تقلب می کنی کنکور و میخوای چی کار کنی ؟ SleepyBig Grin
یعنی چون مساوی نداره نامساویمون باید 4 و بزنیم ؟ Huh
(18 بهمن 1392 10:26 ب.ظ)unicornux نوشته شده توسط: [ -> ]تو اولین کسی هستی که بن بست و با هم نوشته بعد نمیدونی چجوری حل میشه؟ بعیده ازت Big Grin

گزینه ۱ و۳ که با چشم حذف میشه. گزینه ۴ هم مثال عددی بزن. البته من ذهنی ۲ ۳ گرفتم. تو یکم تلاش کن. مهم اینه تو فرمول [tex]\sum Request[i] < m n[/tex] صدق کنه!

نظرم به نظر شما نزدیک تره Big Grin
جمع ماکس نیازها که طبق فرمول[tex]\sum max(i)<n E[/tex] میشه [tex]m n[/tex]

اگر ماکس نیاز رو m بگیریم فرمول اینجوری میشه[tex]M\times N< M N[/tex] که این نامساوی تو این مساله هرگز نمی تونه برقرار باشه؛ پس ماکس نمی تونه M باشه (با توجه به اینکه باید بیش از یک فرایند داشته باشیم و نیاز اونها باید بیش از یک باشه، که اگه نباشه شرایط بن بست برقرار نیست)

ولی اگر M-1 باشه داریم [tex](M-1)\times N< M N[/tex] که میشه درست باشه

پس 4
به قول اون bakhalo بود کی بود یوها هاهاهاهاBig Grin
همتون نمره منفی گرفتیدTongue
0.037 نمره ازتون زدم جلوRolleyes

(18 بهمن 1392 10:46 ب.ظ)hosshah نوشته شده توسط: [ -> ]
(18 بهمن 1392 10:26 ب.ظ)unicornux نوشته شده توسط: [ -> ]تو اولین کسی هستی که بن بست و با هم نوشته بعد نمیدونی چجوری حل میشه؟ بعیده ازت Big Grin

نظرم به نظر شما نزدیک تره Big Grin

Big GrinBig Grin
(18 بهمن 1392 10:40 ب.ظ)azarakhsh1986 نوشته شده توسط: [ -> ]اینجا تقلب می کنی کنکور و میخوای چی کار کنی ؟ SleepyBig Grin
یعنی چون مساوی نداره نامساویمون باید ۴ و بزنیم ؟ Huh

اونجا هم تقلب میکنم Big Grin

هم 4 و هم 2 درست در میاد اما چون ماکزیمم خواسته 2 رو باید زد. فرض کن 2 منبع و 3 پردازه داریم. پس m=2 و n=3 . حالا هر پردازه فقط 1 منبع میتونه بگیره. یعنی در هر لحظه جواب سیگما 2 میشه. که مطمئنن کوچیکتر از 5 هستش. من گفتم 4 به سوال دقت نکرده بودم.

(18 بهمن 1392 10:47 ب.ظ)tayebe68 نوشته شده توسط: [ -> ]جمع ماکس نیازها که طبق فرمول[tex]\sum max(i)<n E[/tex] میشه [tex]m n[/tex]

اگر ماکس نیاز رو m بگیریم فرمول اینجوری میشه[tex]M\times N< M N[/tex] که این نامساوی تو این مساله هرگز نمی تونه برقرار باشه؛ پس ماکس نمی تونه M باشه (با توجه به اینکه باید بیش از یک فرایند داشته باشیم و نیاز اونها باید بیش از یک باشه، که اگه نباشه شرایط بن بست برقرار نیست)

پس ۴
منم اول همین کار و کردم. 2 و 3 مثال زدم گفتم اگه m باشه که میشه 6 پس غلطه. اما گفته هر پردازه یک منبع میگیره.
(18 بهمن 1392 10:49 ب.ظ)azarakhsh1986 نوشته شده توسط: [ -> ]به قول اون bakhalo بود کی بود یوها هاهاهاهاBig Grin
۰/۰۳۷ نمره ازتون زدم جلوRolleyes

(18 بهمن 1392 10:46 ب.ظ)hosshah نوشته شده توسط: [ -> ]نظرم به نظر شما نزدیک تره Big Grin

Big GrinBig Grin

من شرط میبندم 4 میشهو اونی که mahsalove گفته اشتباهه
اگه شرط میندی (مالی، معنوی و این لوس بازیا نه) من بگم چرا اینی که mahsalove گفته اشتپه Big Grin
نه همون 2 آخه تنها حالتی که بتونه برای همه موردها شرط اصلی رو نقض نکنه همون 2!

hoshah من آخرش.....Dodgy
آخه من ده دفعه پاک کردم دوباره نوشتم هی 2 میشه هی 4 میشه!
نمی دونم بعد اینی که سوال پرسیده احتمالا جوابو می دونه ما رو اس.... کرده!Confused
منم میگم همون 4 اول زدم 4 بعد دیدم همه زدن 2 گفتم رای به اکثزیتAngry
(18 بهمن 1392 10:56 ب.ظ)hosshah نوشته شده توسط: [ -> ]
(18 بهمن 1392 10:49 ب.ظ)azarakhsh1986 نوشته شده توسط: [ -> ]به قول اون bakhalo بود کی بود یوها هاهاهاهاBig Grin
۰/۰۳۷ نمره ازتون زدم جلوRolleyes

(18 بهمن 1392 10:46 ب.ظ)hosshah نوشته شده توسط: [ -> ]نظرم به نظر شما نزدیک تره Big Grin

Big GrinBig Grin

من شرط میبندم ۴ میشهو اونی که mahsalove گفته اشتباهه
اگه شرط میندی (مالی، معنوی و این لوس بازیا نه) من بگم چرا اینی که mahsalove گفته اشتپه Big Grin

آخه چرا با آبروت بازی می کنی؟
عالم و آدم میگن 2 میشه Tongue
خوب شرط چی غیر اینا؟Big Grin

(18 بهمن 1392 10:53 ب.ظ)unicornux نوشته شده توسط: [ -> ]
(18 بهمن 1392 10:40 ب.ظ)azarakhsh1986 نوشته شده توسط: [ -> ]اینجا تقلب می کنی کنکور و میخوای چی کار کنی ؟ SleepyBig Grin
یعنی چون مساوی نداره نامساویمون باید ۴ و بزنیم ؟ Huh

اونجا هم تقلب میکنم Big Grin

هم ۴ و هم ۲ درست در میاد اما چون ماکزیمم خواسته ۲ رو باید زد. فرض کن ۲ منبع و ۳ پردازه داریم. پس m=2 و n=3 . حالا هر پردازه فقط ۱ منبع میتونه بگیره. یعنی در هر لحظه جواب سیگما ۲ میشه. که مطمئنن کوچیکتر از ۵ هستش. من گفتم ۴ به سوال دقت نکرده بودم.

(18 بهمن 1392 10:47 ب.ظ)tayebe68 نوشته شده توسط: [ -> ]جمع ماکس نیازها که طبق فرمول[tex]\sum max(i)<n E[/tex] میشه [tex]m n[/tex]

پس ۴
منم اول همین کار و کردم. ۲ و ۳ مثال زدم گفتم اگه m باشه که میشه ۶ پس غلطه. اما گفته هر پردازه یک منبع میگیره.

دقیقا !
بعدشم من هیچ جا ندیدم واسه تعداد منابع شرط گذاشته باشه !
اگه شما دیدید بگید ؟!
(18 بهمن 1392 11:01 ب.ظ)azarakhsh1986 نوشته شده توسط: [ -> ]آخه چرا با آبروت بازی می کنی؟
عالم و آدم میگن ۲ میشه Tongue
خوب شرط چی غیر اینا؟Big Grin

Big Grin Big Grin Big Grin
عالم و آدم چیه فقط 2 نفرین که
آقا جان عالم و آدم هم که باشین من میگم 4 میشه Big Grin
شرط ببندیم؟ Rolleyes
صفحه‌ها: 1 2
لینک مرجع