تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: منابع مناسب کارشناسی ارشد 94، طراحی الگوریتم
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2
سلام!

لطفا دوستانی که تجربه کنکور دارند و از کتاب هایی که خونده اند نتیجه گرفته اند، کتاب طراحی شون رو اینجا معرفی کنند!

من خودم مدرسان خوندم و فکر می کنم از بقیه کتاب های کنکوری کامل تر باشه. فقط سعی کنید کتاب مرجع رو هم حتما بخونید!
کتاب پوران. خیلی خلاصه و جمع و جور و با تستهای خوب. کسی که خیلی حوصله خوندن نداره و یا وقت کم داره این کتاب خوبه، اما برای کنکور اصلا کفایت نمیکنه.
تمرینات CLRS باید حتما حل بشه و به قول یکی از دوستان (Rieman) الگوریتم فقط خوندن کتاب و حل کردن نیست، بلکه کمی شانس و هوش و ابتکار هم بعضی اوقات نیاز داره.
من clrs ترجمه شدشو دارم، به درد نمیخوره؟
میشه فصلایی که باید خوونده شن رو هم بگین؟ مقسی
(11 اسفند 1392 02:54 ب.ظ)sh.arshad71 نوشته شده توسط: [ -> ]من clrs ترجمه شدشو دارم، به درد نمیخوره؟
ترجمه چرا؟ همون زبان اصلیشو میشه فهمید. زبانتون که بدتر از من نیست که ؟
منم کامل نخوندم و فقط هر وقت به مشکل برمیخوردم سراغش میرفتم. ایشالا بچه هایی که خوندن بیایند و بهتر راهنمایی کنند
(11 اسفند 1392 02:54 ب.ظ)sh.arshad71 نوشته شده توسط: [ -> ]من clrs ترجمه شدشو دارم، به درد نمیخوره؟
من ترجمه قلزم رو داشتم افتضااااح بود!پر غلط غلوط! Confusedامسال بخوام بخونم همون انگلسیشو میخونم.پوران هم واسه جمع بندی بد نبود
نه زبانم خوبه اما بخاطر سرعت گفتم شاید فارسیه بهتر باشه، اینو ترم ٣ خریدم که جوگیر بوودمSmile
clrs کتاب خوبیه ولی مسئله حل کردن اهمیت بیشتری داره
به نظر من 600 مسئله رو بعد از clrs حل کردن برای طراحی کافیه
ایزدیان عزیز موافقم باهاتون
٦٠٠ مسئله رو بدجور موافقم
اشتباهی که من کردم این بود داشتمشو و نخوندمش

Sent from my iPhone using Tapatalk
منظورتون کتابه دکتر قدسی هست؟
من تازگیا دارم اسم کتابشو میشنوم اینجا، فقط دکتر رو توو مسابقات دیدمSmile
ممنون باید برم دنبال خریدش
طراح متاسفانه ایشونن

Sent from my iPhone using Tapatalk
اخرش نفهمدیم چی بخونم؟؟؟مرجع کهclrsاست.میدونم اگر بخونم متوجه نمیشم.اسلایدهای دکتر قدسی را دیدم اصلا متوجه نشدم همش فرموله.کتابش هم همینجوریه؟؟؟؟
بهترین کتاب کنکوری طراحی الگوریتم چیه؟؟؟؟مقسمی؟پارسه؟؟؟؟؟انتشارات نصیر؟؟؟؟؟؟؟
سلام دوستان نود و چهاری Wink

من امسال کنکور دادم و می دونم منابع مناسب رو...

به نظر من ترکیب طراحی الگوریتم پوران پژوهش + طراحی الگوریتم مقسمی خیلی مفید می تونه باشه...

و در کنارش برای کتاب مرجع (که فقط مراجعه کنید بهش) کتاب داده ساختار ها و الگوریتم های دکتر قدسی
ترکیب مدرسان و پوران خوبه در کنارش 600 مسله هم میتونه مفید باشه
دوستان کتاب 600 مسئله دید بسیار خوبی به شما می‌ده اما بهش تکیه نکنید. سعی کنید راه حل‌های این کتاب و مسائل مربوط به آن را بسط بدید و بازتر از این کتاب نگاه کنید. حتماً راه حل‌های این کتاب را به خوبی بخوانید و تحلیل کنید. در برخی مسائل، کتاب سعی کرده که راه حل مختصر و موجزی بنویسه و شما نیاز دارید تا چندین بار آن راه را بخوانید تا متوجه نحوه‌ی حل مسئله بشید. حتماً این کار را بکنید و خسته نشید. مطمئن باشید خواندن و درک مسائل این کتاب لذت‌بخش خواهد بود.

تعدادی از مسائل دو تا ستاره دارند ولی در عین حال ممکنه ساده باشند. سعی نکنید از این مسئله‌ها فرار کنید اما اگر دیدید واقعاً این سوال مناسب کنکور نیست، ازش رد بشید. (ممکنه برخی سوالات مناسب کنکور دکتری باشند*

تا کنکور سال 1392 (بهمن پارسال) این کتاب کاملاً پاسخگوی نیاز درس ساختمان داده و طراحی الگوریتم بود و از امسال به بعد با توجه به اینکه کتاب در دسترس افراد بسیار زیادی هست، طراحان کنکور سعی می‌کنند مفهومی از مباحث طراحی الگوریتم و احیاناً این کتاب را مورد سوال قرار دهند. ممکنه که مسئله ساده باشه، اما از بطن مباحث طرح شده باشه.
من امسال پوران خوندم متوسط زدم تستارو اما الان میخوام قدسی بخرم clrsخیلی زیاده حوصلش ندارم
صفحه‌ها: 1 2
لینک مرجع