تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: master page in php
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام دوستان گل مانشتی امیدوارم ایام به کام همه تون باشه
من تازه php رو شروع کردم . میخام مستر پیچ برای اولین سایتی که میخام طراحی کنم بسازم به جز include کردن راه دیگه ای سراغ نداری؟
یه راه بهتر ...Huh
قبلا با asp به راحتی یه مستر درست میکردم . اما تو php باید انگار خودم دست به کار بشم . Dodgy
پیشاپیش ممنون از راهنمایی شما دوستان عزیزShy
(16 اردیبهشت 1393 04:25 ب.ظ)masume_ml نوشته شده توسط: [ -> ]سلام دوستان گل مانشتی امیدوارم ایام به کام همه تون باشه
من تازه php رو شروع کردم . میخام مستر پیچ برای اولین سایتی که میخام طراحی کنم بسازم به جز include کردن راه دیگه ای سراغ نداری؟
یه راه بهتر ...Huh
قبلا با asp به راحتی یه مستر درست میکردم . اما تو php باید انگار خودم دست به کار بشم . Dodgy
پیشاپیش ممنون از راهنمایی شما دوستان عزیزShy
می توانی از MVC Pattern استفاده کنی، و در آنجا امکاناتی را در بخش View ها برای ساخت MasterPage ایجاد کنی. در همه فریمورک ها این هست، اما به غیر این باید به همان شیوه سنتی include کردن مسئله را حل کنی البته راه حل بدی هم نیست! و در جای خودش خیلی هم مفیده.
نکته ای که هست شما وقتی از یک زبان به زبان دیگری Switch می کنی دلیلی ندارد به همان روش های قبلی مسائل را حل کنی، باید سعی کنی در پاردایم و چارچوب زبان جدید فکر کنی.
موفق باشی
شما در PHP بعد از یاد گرفتن Syntax زبان و مفاهیم باید برید سراغ کامپوننت ها و فریم ورک ها، مثلا Symfony یا CodeIgniter یا Zend و ...، تقریبا برای هر کاری در PHP چند تا کتابخونه خوب میتونی پیدا کنی، در همه زبان ها همین حالت رو داریم ، در ASP.NET مایکروسافت این فریم ورک و کامپوننت ها رو یک جا جمع کرده و به شکلی مشخص ارائه داده ، اما در PHP به خاطر باز متن بودن دستت بازه و باید خودت کامپوننت هایی که میخوای رو بزاری کنار هم و میتونی روش های مختلفی رو استفاده کنی.
اما در مورد Include در حال حاضر از Namespace ها و Autoloader (مثلا با استفاده از Composer) استفاده میشه و نیازی به Include فایل ها نیست.
موفق باشید.
لینک مرجع