تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: جواب این سوالات معماری چی میشه
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام دوباره خدمت دوستان
شرمنده مثل تاپیکم توی بخش نظریه زبان‌ها اینم شلوغه اما به کمکتون نیاز مبرم دارم
ممنون میشم در رابهط با این سوالات نظرتون رو بگید جواب درست با علامت دایره آبی و جواب غلطی که زدم با دایره قرمز هست
احتمالاتی که می تونید بدید
ایا ممکنه جوابی که درست عنوان شده غلط باشه ؟
ایا ممکنه اصلا جواب در بین گزینه‌ها نباشه ؟
ایا ممکنه که بخشی از جواب غلط باشه ؟
ایا ممکنه یک سوال دو تا جواب درست داشته باشه؟
ممنون میشم راهنماییم کنید که وقت اعتراض بسیار کمه
[تصویر:  31329_1_1379098321.jpg]

[تصویر:  31329_2_1379098321.jpg]

[تصویر:  31329_3_1379098321.jpg]

[تصویر:  31329_4_1379098321.jpg]

[تصویر:  31329_5_1379098321.jpg]

[تصویر:  31329_6_1379098321.jpg]

شرمنده دوستان اما نیاز مبرم به جوابها دارم
منتظر کمکتون هستم
دوستان منتظر راهنماییاتون هستم
لطفا
واسه 1 عکس کامپیوتر پایه رو بگذارید
واسه 3 نمی تونید مستقیم توی pc بریزید اول باید بره به ar
واسه 7 اگر a و b یکی باشند جواب شما غلطه , حتما چک کنید تا بفهمید
واسه 12 جواب مشخصه 3 , xnor زمانی 1 که دو تا با هم برابر باشند و در صورتی که برابر باشند Branch انجام نمیشه و Inc انجام میشه .
واسه 18 , راستشو بخوای حوصله ندارم حساب کنم اگر باز هم فکر کردی و به جایی نرسیدی بگو حل کنم
واسه 24 گفته 2 way set پس اول باسد 2048 رو بر 2 تقسیم کنی چون اون ستون دوم تاثیری نداره (اگه خواستی بگو بیشتر توضیح بدم )
سوال 1: چون در تمام گزینه‌ها دو عمل انجام شده ÷س باید دو ÷الس ساعت اعمال بشه تا دو عمل اجرا بشه ولی در مورد گزینه ج اینطور نیست. درسته که در گزینه ج هم دو عمل انجام شده ولی چون ثبات DR از طریق واحد محاسبه و منطق به ثبات AC کانکت شده ÷س احتیاج به انتقال محتویات DR به روی باس نیست در یک ÷الس ساعت هم باس توسط اطلاعات ثبات AR که قراره روی ثبات PC قرار داده بشه اشغال میشه و هم اطلاعات ثبات DR در واحد محاسبه و منطق برای انتقاب به ثبات AC قرار میگیره و برای انتقال DR به AC باس اشغال نمیشه(ابتدای صفحه 103 کتاب ÷وران رو مطالعه کن)

سوال 3: د جواب درست سوال هست درواقع گزینه چهارم یک انتقال غلط بین رجیسترها هست چون همزمان نمیشه دو عمل روی یک رجیستر انجام داد که در گزینه چهارم همزمان هم 0 در AR ریخته و هم AR را INC کرده

سوال7: به نظر من هیچ کدوم از گزینه‌ها درست نیست. اگر یک نگاهی به کتاب ÷وران ÷ژوهش صفحه 3 بندازی توی یک جدول که یک طرف شرط و طرف دیگه وضعیت فلگها رو نوشته میبینی که وقتی A-B در سیستم مکمل دو شده وقتی A<B هست S مخالف V یعنی A XOR B=1 واین بخاطر اینکه وقتی A<B جواب تفریق باید منفی بشه در نتجه S=1 و وقتی S=0 سرریز رخ میده و V=1 میشه ÷س S مخالف V هست و XOR اونها برابر 1 میشه و وقتی A و B بی علامت هستند مطابق صفحه اول کتاب ÷وران وقتی A<B هست C=0 .

درمورد سوال 12 به نظر میاد گزینه درست تو جوابها نیست و درمورد دو سوال اخر هم نظری ندارم چون هنوز مباحث مربوط به اونهارو مطالعه نکردم.
لینک مرجع