تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: مجازی ، پیام نور ، آزاد یا غیر انتفاعی؟؟
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2 3 4
سلام به همه دوستان
من بالاخره نفهمیدم چی کار کنم بعضی از دوستان میگن که مجازی ارزش داره به دلیل اساتید و دانشگاه برخی معتقدن هر چی باشه مجازی هست و رفتن به یه دانشگاه دیگه ارزشمند تره
گزینه های دیگه ای هم مطرح که آزاد پیام نور و غیرانتفاعی باشه
لطفا دوستان توی نظر سنجی شرکت کنن و اگه دلیلی دارن برای دفاع از برتری مجازی و یا بر نفی اون دارند بیان کنند تا دوستان بتونن سریعتر انتخاب کنن که فرم گزینش رو برای مجازی ارسال کنند یا برای سایر موارد صبر کنند

با سپاس
پس با این حساب نظر دوستمون جناب yadegar1363 عزیز میشه اولویت زیر
پیام نور - مجازی - غیر انتفاعی - آزاد

البته یه نکته رو هم من خودم روش تاکید دارم اینه که غیر انتفاعی هایی که ارشد ارائه میدن مثه امام رضا و شیخ بهایی همونجوری که از اسمشون هم مشخصه موسسه آموزش عالی نیستن و دانشگاه غیر انتفاعی هستن لااقل اون جوری که از سطح امام رضا توی مشهد خبر دارم اینه که از بعضی دولتی های پرت میتونه بهتر باشه (اما خوب بازم پرس و جویی که کردم دوستان نظرشون اینه که در سطح کارشناسی خوبه ولی احتمالا درحد و اندازه ارشد نباشه) ولی به هر صورت از اون غیر انتفاعی های کوچیک و محدودی هم که دیدین چند سطح بالاتره
آزاد رو جوش رو حدودی باهاتون موافقم
در مورد پیام نور واقعا من اطلاعی نداشتم که کلاساش تو ارشد حضوری و برا همینم تو انتخابام لحاظش نکردم
مجازی هنوز هم مرددم اگه کلاساش ویدیو کنفرانس نباشه چی و اگه حتی ویدیو کنفرانس باشه اون جو بدی که توی جامعه ما نسبت به مجازی وجود داره در آینده در زندگیت موثر نخواهد بود؟
اول غیر انتفاعی بعد آزاد بعد پیام نور بعد مجازی.
غیرانتفاعی به این دلیل بهتره که درکلاس شرکت می کنیم و این باعث میشه انگیزه بیشتری برای درس و تحقیق داشته باشیم و با استادا در ارتباط نزدیک باشیم و ازشون چیزهای بیشتری یاد بگیریم نه اینکه خودمون بخونیم.ولی اگه کسی شرایطش طوریه که واقعا نمیتونه در رفت و آمد باشه بهتره پیام نور و بعدمجازی رو انتخاب کنه.
نباید اینقدر به فکراسم دانشگاه باشیم
کلام آخررو همون شرایط فرد میزنه
اول غیر انتفاعی بعد آزاد بعد پیام نور بعد مجازی.
غیرانتفاعی به این دلیل بهتره که درکلاس شرکت می کنیم و این باعث میشه انگیزه بیشتری برای درس و تحقیق داشته باشیم و با استادا در ارتباط نزدیک باشیم و ازشون چیزهای بیشتری یاد بگیریم نه اینکه خودمون بخونیم.ولی اگه کسی شرایطش طوریه که واقعا نمیتونه در رفت و آمد باشه بهتره پیام نور و بعدمجازی رو انتخاب کنه.
نباید اینقدر به فکراسم دانشگاه باشیم
کلام آخررو همون شرایط فرد میزنه
[/quote]

منم همینارو شنیدم ولی ندیدم چون اصلا تو جو هیچ کدومشون آشنا ندارم و هر چی اطلاع دارم از این ور و اون ور همینو می گن.
متاسفانه سنجش تا 20 تیر بیشتر فرصت ارسال مدارک رو برای مجازی نذاشته و رتبه های مرزی واقعا می مونن چی کار کنن. مجازی رو ثبت نام کنند یا روی دانشگا های دولتی یا غیرانتفاعی حساب کنند. مثلا رتبه ای مثل رتبه من یعنی 572 نرم به نظر شما چی کار کنه بهتره؟؟ مجازی یا دولتی؟ می شه دولتی رو آورد اصلا.
من نظرم اینه که آزاد بهتره. خیلی از دانشجوهای آزاد،روزانه شهر دیگه ای قبول شدن ولی به دلایل مختلف نتونستن برن و آزادو انتخاب کردن. منم همینطوری بودم حدودا 10 تا از همدوره ایهمام شهرهای دیگه مثل اصفهان و شیراز و ... قبول شده بودن ولی آزاد میخوندن. من حتی توی انتخابام پیام نور و غیرانتفاعی هم نداشتم چون سطحشو پایین میدونستم. الان از این که فارغ التحصیل آزادم پشیمون نیستم واز این که یه عده فکر می کنن سطحش پایینه به خاطر اینه یا اطلاعی ندارن یا براساس چندنفر که به خاطر مدرک رفتن قضاوت میکنن.البته دانشگاه آزاد شهرهای کوچک همینطوره که مسلما روزانه هم همینطوره 
(07 تير 1390 09:33 ق.ظ)yadegar1363 نوشته شده توسط: [ -> ]
(07 تير 1390 09:05 ق.ظ)arshad90 نوشته شده توسط: [ -> ]متاسفانه سنجش تا 20 تیر بیشتر فرصت ارسال مدارک رو برای مجازی نذاشته و رتبه های مرزی واقعا می مونن چی کار کنن. مجازی رو ثبت نام کنند یا روی دانشگا های دولتی یا غیرانتفاعی حساب کنند. مثلا رتبه ای مثل رتبه من یعنی 572 نرم به نظر شما چی کار کنه بهتره؟؟ مجازی یا دولتی؟ می شه دولتی رو آورد اصلا.

شما که فکر می کنم به راحتی غیر انتفاعی و پیام نور رو میارید. اما ثبت نام کردن برای مجازی ضرر نداره. نهایتش اینه که بعدا اگه غیر انتفاعی و پیام نور رو قبل از مجازی زده باشین اونا رو قبول میشید.
از دوستان کسی شنیده قراره ظرفیتا دو برابر بشه؟ عموم که دانشگاه شیراز تدریس میکنه میگفت برای همه دانشگاهها اخیرا ابلاغیه اومده که امسال باید سه برابر سالهای قبل دانشجوی ارشد بگیرن. برادرم هم تو اخبار شنیده بود منتها میگفت دو برابر.
اگه حقیقت داشته باشه arshad90 شما هم احتمالش هست که روزانه یا شبانه بیارید.

برای مجازی بهشتی هم باید مدرکی ارسال کرد قضیه چیه؟ خواهشن زودتر بگید Huh
(07 تير 1390 09:33 ق.ظ)yadegar1363 نوشته شده توسط: [ -> ]
(07 تير 1390 09:05 ق.ظ)arshad90 نوشته شده توسط: [ -> ]متاسفانه سنجش تا 20 تیر بیشتر فرصت ارسال مدارک رو برای مجازی نذاشته و رتبه های مرزی واقعا می مونن چی کار کنن. مجازی رو ثبت نام کنند یا روی دانشگا های دولتی یا غیرانتفاعی حساب کنند. مثلا رتبه ای مثل رتبه من یعنی 572 نرم به نظر شما چی کار کنه بهتره؟؟ مجازی یا دولتی؟ می شه دولتی رو آورد اصلا.
شما که فکر می کنم به راحتی غیر انتفاعی و پیام نور رو میارید. اما ثبت نام کردن برای مجازی ضرر نداره. نهایتش اینه که بعدا اگه غیر انتفاعی و پیام نور رو قبل از مجازی زده باشین اونا رو قبول میشید.

واقعا میشه اگه تو مصاحبه شرکت کنیم و قبول شیم قبلیارو (که رتبمون بهش میخوره و قبول میشیم) بریم؟
یک نکته دیگه بگم که غیر انتفاعی بهتره چون شهریه اش خیلی کمتره نسبت به آزاد و تقریبا با پیام نور برابری میکنه
سلام دوستان
من مجازی شیراز می خونم.کلاسا شامل صدای آنلاین استاد به همراه اسلایدها‌ی درس به صورت آنلاینه.سوالاتتون رو تایپ می کنید تو چت خود کلاس ،استاد می خونه و جواب می ده.کلاسا هم ضبط می شه و هر موقع خواستید می تونید به رکورد کلاس‌ها دسترسی داشته باشید.دو جلسه هم حضوری در شیراز برگزار می شه که اگه مایل بودید می تونید برید وگرنه همون مجازی شرکت کنید.پس از نظر یادگیری نگران نباشید.در مورد اساتیدشون ،هم خوب دارن هم بد.مثه همه جا ولی در کل اساتید خوب و با سواد و باتجربه رو میارن.اگه کارمندین یا هر جور دیگه ای مشغول هستین و نمی تونین وقت بزارین واسه کلاس رفتن بهترین گزینه اس واستون.ولی من خودم چون می خواستم همه وقتمو بزارم واسه خوندن و ادامه و....امسال دوباره کنکور شرکت کردم.
(08 تير 1390 11:24 ق.ظ)sajede نوشته شده توسط: [ -> ]سلام دوستان
من مجازی شیراز می خونم.کلاسا شامل صدای آنلاین استاد به همراه اسلایدها‌ی درس به صورت آنلاینه.سوالاتتون رو تایپ می کنید تو چت خود کلاس ،استاد می خونه و جواب می ده.کلاسا هم ضبط می شه و هر موقع خواستید می تونید به رکورد کلاس‌ها دسترسی داشته باشید.دو جلسه هم حضوری در شیراز برگزار می شه که اگه مایل بودید می تونید برید وگرنه همون مجازی شرکت کنید.پس از نظر یادگیری نگران نباشید.در مورد اساتیدشون ،هم خوب دارن هم بد.مثه همه جا ولی در کل اساتید خوب و با سواد و باتجربه رو میارن.اگه کارمندین یا هر جور دیگه ای مشغول هستین و نمی تونین وقت بزارین واسه کلاس رفتن بهترین گزینه اس واستون.ولی من خودم چون می خواستم همه وقتمو بزارم واسه خوندن و ادامه و....امسال دوباره کنکور شرکت کردم.

بسیار عالی نتیجه کنکورتون چی شد! روزانه رو میارید انشالله
آقای موج راستش به نظر من شما با توجه به اینکه از یه رشته دیگه بودین وسال اولتون بود رتبه خوبی اوردیین چرا نمی مونین برای سال دیگه همه اینایی که اسمشون رو اوردید تقریبا در یه حد هستن وقتی می خوای برید سر کار ویا تدریس به نظرم اگه جایی به جز روزانه وشبانه رو بقیه رو یه جور برخورد می کنن. همین طور برای دکترا .چرا نمی مونید یه سال دیگه .مگه می خواید چه کنید بابا .اینم یه سال زودتر آخرش چی .من خودم برای کارشناسی اگه یه سال دیگه می موندم می رفتم سراسری واقعا به نفعم بود ولی رفتم آزاد چرا فه این فکر نمی کنید که با یه سال دیگه خوندن می تونید یه جای بهتر برید ونتیجه بهتری بگیرید .چرا می خواید یا استرس برید جایی برای مصاحبه اما اگه سراسری باشید خیلی بهتر خواهد بود باز هم با خودتون هست .تازه باید هزینه هاشون رو هم در نظر بگیرید اگه از اون لحاظ هم مشکل ندارید باز هم توی دانشگاههای پولی به یه جایی می رسی که میبینی واقعا الکی داری پول میدی تازه یه چیزی هم طلبکارن ازت باز هم با خودتون هست .ببخشید اگه اظهار نظر کردم راستش اشتباهی که خودم کردم روو میگم .با توجه به تعداد ارشدها در آینده آیا بهتر نیست از جای بهتری ارشد گرفته باشید؟
(08 تير 1390 11:23 ب.ظ)SarahArshad نوشته شده توسط: [ -> ]آقای موج راستش به نظر من شما با توجه به اینکه از یه رشته دیگه بودین وسال اولتون بود رتبه خوبی اوردیین چرا نمی مونین برای سال دیگه همه اینایی که اسمشون رو اوردید تقریبا در یه حد هستن وقتی می خوای برید سر کار ویا تدریس به نظرم اگه جایی به جز روزانه وشبانه رو بقیه رو یه جور برخورد می کنن. همین طور برای دکترا .چرا نمی مونید یه سال دیگه .مگه می خواید چه کنید بابا .اینم یه سال زودتر آخرش چی .من خودم برای کارشناسی اگه یه سال دیگه می موندم می رفتم سراسری واقعا به نفعم بود ولی رفتم آزاد چرا فه این فکر نمی کنید که با یه سال دیگه خوندن می تونید یه جای بهتر برید ونتیجه بهتری بگیرید .چرا می خواید یا استرس برید جایی برای مصاحبه اما اگه سراسری باشید خیلی بهتر خواهد بود باز هم با خودتون هست .تازه باید هزینه هاشون رو هم در نظر بگیرید اگه از اون لحاظ هم مشکل ندارید باز هم توی دانشگاههای پولی به یه جایی می رسی که میبینی واقعا الکی داری پول میدی تازه یه چیزی هم طلبکارن ازت باز هم با خودتون هست .ببخشید اگه اظهار نظر کردم راستش اشتباهی که خودم کردم روو میگم .با توجه به تعداد ارشدها در آینده آیا بهتر نیست از جای بهتری ارشد گرفته باشید؟

ممنون از محبت و توجهت دوست عزیز
نمیدونم شاید فرایند طولانی برای روشن شدن تکلیفت یعنی از اسفند تا شهریور خیلی برام سخت و غیر قابل تحمل میاد و الا درس خوندنش فکر نمیکنم اون قدرا سخت باشه
به علاوه یه مطلب دیگه که برات ارسال کردم
بازم ممنون
(09 تير 1390 12:29 ق.ظ)موج نوشته شده توسط: [ -> ]
(08 تير 1390 11:23 ب.ظ)SarahArshad نوشته شده توسط: [ -> ]آقای موج راستش به نظر من شما با توجه به اینکه از یه رشته دیگه بودین وسال اولتون بود رتبه خوبی اوردیین چرا نمی مونین برای سال دیگه همه اینایی که اسمشون رو اوردید تقریبا در یه حد هستن وقتی می خوای برید سر کار ویا تدریس به نظرم اگه جایی به جز روزانه وشبانه رو بقیه رو یه جور برخورد می کنن. همین طور برای دکترا .چرا نمی مونید یه سال دیگه .مگه می خواید چه کنید بابا .اینم یه سال زودتر آخرش چی .من خودم برای کارشناسی اگه یه سال دیگه می موندم می رفتم سراسری واقعا به نفعم بود ولی رفتم آزاد چرا فه این فکر نمی کنید که با یه سال دیگه خوندن می تونید یه جای بهتر برید ونتیجه بهتری بگیرید .چرا می خواید یا استرس برید جایی برای مصاحبه اما اگه سراسری باشید خیلی بهتر خواهد بود باز هم با خودتون هست .تازه باید هزینه هاشون رو هم در نظر بگیرید اگه از اون لحاظ هم مشکل ندارید باز هم توی دانشگاههای پولی به یه جایی می رسی که میبینی واقعا الکی داری پول میدی تازه یه چیزی هم طلبکارن ازت باز هم با خودتون هست .ببخشید اگه اظهار نظر کردم راستش اشتباهی که خودم کردم روو میگم .با توجه به تعداد ارشدها در آینده آیا بهتر نیست از جای بهتری ارشد گرفته باشید؟

ممنون از محبت و توجهت دوست عزیز
نمیدونم شاید فرایند طولانی برای روشن شدن تکلیفت یعنی از اسفند تا شهریور خیلی برام سخت و غیر قابل تحمل میاد و الا درس خوندنش فکر نمیکنم اون قدرا سخت باشه
به علاوه یه مطلب دیگه که برات ارسال کردم
بازم ممنون
به نظرتون به قول خودتون چند ماه منتظر بودن بهتره یا چند سال منتظر بودن و نگران بودن.راستش پیامتون برام نیومد دوباره بفرستید.این انتظار هم من فکر می کنم تا اردیبهشت باشه چون شما با حدود رتبه تون دیگه عاقلانه برخورد می کنید ومنتظر معجزه هم نیستید وعاقلانه انتظار می کشید.به نظرم هر شرایطی هم که باشه بدتر از انتخابهای الان شما نیست دوست عزیزواین جاها فقط برای یک مدرک گرفتن خوبه .شما با توجه به لیسانس تون به نظرم حتما هم باید جای خوبی ارشد بگیرید تا بتوانید بین بچه های اصلی این رشته حرفی برای گفتن داشته باشید فقط به این انتظارها وجو کنکور نیاندیشید به فکر بعد باشید و کار وجو کار ....باز هم با خودتونه .
یه تشکر دارم یه خواهش و یه سوال.
تشکر میکنم از SarahArshad به خاطر حرفای خوبی که زدن. با این رتبه ای که آوردم و امیدی که به قبولی توی دوره های روزانه و شبانه ندارم انگار واقعا به همچین حرفایی نیاز داشتم. من از اونایی هستم که با اینکه لیسانسمو دولتی خوندم البته با دو سال پشت کنکور بودن حاظر بودم برای جبران عمر تلف شده‌ام امسال هر دانشگاهی قبول می شم برم. اما با خوندن حرفای SarahArshad تصمیم دارم تا معلوم شدن نتیجه‌ها دوباره درس بخونم برای کنکور سال آینده.
یه خواهش دارم از دوستانی که رتبه های 300 تا 500 حتی 600 نرم افزار آوردن و مجازی رو فقط برای پر کردن فرم انتخاب رشته زدن و اگه قبول بشن نمیرن یا وقتی پیام نور یا غیر انتفاعی قبول بشن اونا رو میرن. شما که می دونید بهتر از مجازی رو میارید خواهش می کنم برای مصاحبه مجازی اقدامی نکنید . من دوستانی دارم که رتبه های بالایی دارن و تنها امیدشون به همین مجازی هست و امکان دوباره درس خوندن برای کنکور سال آینده براشون فراهم نیست .خواهش می کنم شانس اونا رو برای قبول شدن کم نکنید.
و اما سوالم اگه امسال یه کدوم از دوره های غیر از روزانه و شبانه قبول بشیم یعنی پیام نور‌، غیر انتفاعی‌، بین الملل و مجازی و سال بعد یه روزانه یا شبانه قبول بشیم واحدایی که تو همچین دانشگاههایی گذروندیم تطبیق میخوره یا باید از اول همه رو بگذرونیم؟
صفحه‌ها: 1 2 3 4
لینک مرجع