تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: فرق مجموعه تهی با تهی
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام
تو کتاب پوران گفته :
مجموعه تهی مجموعه ای است که شامل تهی میباشد یک عضو دارد و با مجموعه تهی متفاوت است ؟
این یعنی چی ؟ فرقشون چیه ؟ یکم میشه راجبه تهی و مجموعه تهی توضیح بدید لطفا
(23 مرداد 1393 11:20 ق.ظ)march1905s نوشته شده توسط: [ -> ]سلام
تو کتاب پوران گفته :
مجموعه تهی مجموعه ای است که شامل تهی میباشد یک عضو دارد و با مجموعه تهی متفاوت است ؟

من الان کتاب همراهم نیست که نگاه کنم ولی احتمالا این جمله‌ی شما:
"مجموعه تهی مجموعه ای است که شامل تهی میباشد یک عضو دارد و با مجموعه تهی متفاوت است "
این نیست:
"مجموعه تهی مجموعه ای است که شامل تهی میباشد و یک عضو دارد و با تهی متفاوت است "
؟؟
نه جمله ای که نوشتم درسته فقط دومین کلمه به جای تهی علامته تهی رو گذاشته
( صفحه دو کتاب میشه )
(23 مرداد 1393 11:34 ق.ظ)happy07 نوشته شده توسط: [ -> ]
(23 مرداد 1393 11:20 ق.ظ)march1905s نوشته شده توسط: [ -> ]سلام
تو کتاب پوران گفته :

من الان کتاب همراهم نیست که نگاه کنم ولی احتمالا این جمله‌ی شما:
"مجموعه تهی مجموعه ای است که شامل تهی میباشد یک عضو دارد و با مجموعه تهی متفاوت است "
این نیست:
"مجموعه تهی مجموعه ای است که شامل تهی میباشد و یک عضو دارد و با تهی متفاوت است "
؟؟
مجموعه تهی این است {{}}
اما تهی این مجموعه است{}
پس داخل تهی هیچ چیزی نیست اما داخل مجموعه ی تهی ، تهی هست.
متوجه شدید؟
مرسی تقریبا Smile
پس تو سوالاتی که میگن مجموعه تهی یا مثلا یه مجموعه میدن که تهی هم عضوشون هست ما تهی رو یه کاراکتر ( مثل a ) در نظر بگیریم ؟ منظورم اینه که اگر داده بودن { a , b , c , تهی } ما رفتارمون با این تهی مثل یه کاراکتر باشه ؟
(24 مرداد 1393 02:53 ق.ظ)fatemeh69 نوشته شده توسط: [ -> ]مجموعه تهی این است {{}}
اما تهی این مجموعه است{}
پس داخل تهی هیچ چیزی نیست اما داخل مجموعه ی تهی ، تهی هست.
متوجه شدید؟
(25 مرداد 1393 11:18 ق.ظ)march1905s نوشته شده توسط: [ -> ]مرسی تقریبا Smile
پس تو سوالاتی که میگن مجموعه تهی یا مثلا یه مجموعه میدن که تهی هم عضوشون هست ما تهی رو یه کاراکتر ( مثل a ) در نظر بگیریم ؟ منظورم اینه که اگر داده بودن { a , b , c , تهی } ما رفتارمون با این تهی مثل یه کاراکتر باشه ؟
بله دقیقا
لینک مرجع