تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: سوال 10 از کتاب پیتر لینز (فصل 1)؟
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام

دوستان من عکس قرار دادم سوال ۱۰ از فصل ۱ کتاب پیتر لینز اگه میشه یه توضیح کامل بدید .

مرسی
(05 آبان 1393 05:58 ب.ظ)post98 نوشته شده توسط: [ -> ]سلام

دوستان من عکس قرار دادم سوال ۱۰ از فصل ۱ کتاب پیتر لینز اگه میشه یه توضیح کامل بدید .

مرسی
اینا رو با دو مجموعه فرضی u و v باید ثابت کنی
1- [tex](L1\cup L2)\caret R=L1\caret R\cup L2\caret R[/tex]
اگر [tex]u\in L1,\: v\in L2[/tex] باشه بنابراین [tex]uv\in L1UL2[/tex] میشه و [tex](uv)\caret R=v\caret R\: u\caret R\ne L1\caret R\: \cup\: L2\caret R[/tex]
2-[tex](L\caret R)\caret\ast=(L\caret\ast)\caret R[/tex]
اگر [tex]uv\in L[/tex] باشه [tex]L\caret R=(uv)\caret R=v\caret R\: u\caret R[/tex] بنابراین [tex](L\caret R)\caret\ast=(v\caret R\: u\caret R)\caret\ast[/tex] و [tex](L\caret\ast)\caret R=\[(uv)\caret\ast\]\caret R[/tex] بنابراین از این دو نتیجه میگیریم رابطه برقرار نیس
(05 آبان 1393 07:02 ب.ظ)dokhtare payiz نوشته شده توسط: [ -> ]اینا رو با دو مجموعه فرضی u و v باید ثابت کنی
۱- [tex](L1\cup L2)\caret R=L1\caret R\cup L2\caret R[/tex]
اگر [tex]u\in L1,\: v\in L2[/tex] باشه بنابراین [tex]uv\in L1UL2[/tex] میشه و [tex](uv)\caret R=v\caret R\: u\caret R\ne L1\caret R\: \cup\: L2\caret R[/tex]
۲-[tex](L\caret R)\caret\ast=(L\caret\ast)\caret R[/tex]
اگر [tex]uv\in L[/tex] باشه [tex]L\caret R=(uv)\caret R=v\caret R\: u\caret R[/tex] بنابراین [tex](L\caret R)\caret\ast=(v\caret R\: u\caret R)\caret\ast[/tex] و [tex](L\caret\ast)\caret R=\[(uv)\caret\ast\]\caret R[/tex] بنابراین از این دو نتیجه میگیریم رابطه برقرار نیس

متآسفانه من متوجه نشدم میشه یک واضح تر توضیح بدید.

مثلآ چرا این قسمت نباید مساوی بشه :[tex](uv)\caret R=v\caret R\: u\caret R\ne L1\caret R\: \cup\: L2\caret R[/tex]
هر دو درستن:
[tex](L_1\cup L_2)^R=\{w;\: w\in L_1\: or\: w\in L_2\: \}^R=\{w^R;\: w\in L_1\: or\: w\in L_2\}=\: \{w;\: w^R\in L_1\: or\: w^R\in L_2\: \}=\: \{w;\: w\in L_1^R\: or\: w\in L_2^R\}=L_1^R\cup L_2^R[/tex]

[tex](L^{\ast})^R=(L^0\cup L^1\cup L^2\cup....)^R[/tex]
که طبق اثباتی که در بالا آوردم و گفتم Reverse اجتماع دو مجموعه می شه اجتماع reverse دو مجوعه می نویسیم:

[tex](L^{\ast})^R=(L^0\cup L^1\cup L^2\cup....)^R=(L^0)^R\cup(L^1)^R\cup(L^2)^R\cup...=(L^R)^0\cup(L^R)^1\cup(L^R)^​2\cup....=(L^R)^{\ast}[/tex]

(06 آبان 1393 02:21 ق.ظ)Elena_71 نوشته شده توسط: [ -> ]هر دو نادرستن
اینم اثبات:

ببخشید چرا اگر [tex]u\in L_1,\: v\in L_2[/tex] باشه اونوقت [tex]uv\in L_1\cup L_2[/tex] می شه؟!
uv عضو زبان L1.L2 است نه اجتماع!

و چرا [tex](v^Ru^R)^{\ast}[/tex]با [tex]((uv)^{\ast})^R[/tex] برابر نیست؟!
(06 آبان 1393 12:17 ب.ظ)fatemeh69 نوشته شده توسط: [ -> ]هر دو درستن:
[tex](L_1\cup L_2)^R=\{w;\: w\in L_1\: or\: w\in L_2\: \}^R=\{w^R;\: w\in L_1\: or\: w\in L_2\}=\: \{w;\: w^R\in L_1\: or\: w^R\in L_2\: \}=\: \{w;\: w\in L_1^R\: or\: w\in L_2^R\}=L_1^R\cup L_2^R[/tex]

که طبق اثباتی که در بالا آوردم و گفتم Reverse اجتماع دو مجموعه می شه اجتماع reverse دو مجوعه می نویسیم:
[tex](L^{\ast})^R=(L^0\cup L^1\cup L^2\cup....)^R=(L^0)^R\cup(L^1)^R\cup(L^2)^R\cup....=(L^R)^0\cup(L^R)^1\cup(L^R)​^2\cup....=\: (L^R)^{\ast}[/tex]

اینم اثبات:

ببخشید چرا اگر [tex]u\in L_1,\: v\in L_2[/tex] باشه اونوقت [tex]uv\in L_1\cup L_2[/tex] می شه؟!

سلام.پاسختون کاملا درسته.هردوتا عبارت درستن.اثباتش رو هم که نوشتیدSmile
(06 آبان 1393 12:17 ب.ظ)fatemeh69 نوشته شده توسط: [ -> ]هر دو درستن:

[tex](L^{\ast})^R=(L^0\cup L^1\cup L^2\cup....)^R=(L^0)^R\cup(L^1)^R\cup(L^2)^R\cup...=(L^R)^0\cup(L^R)^1\cup(L^R)^​2\cup....=(L^R)^{\ast}[/tex]

اینم اثبات:

بله پاسخ شما درست تره مرسی Heart
لینک مرجع