تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: مسئله دوم
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سوال کنکور علوم کامپیوتر سال ۸۹

[تصویر:  36889_1_1379098141.jpg]
فکر میکنم گزینه دوم صحیح باشه چون این شکل یا لاندا تولید میکنه یا تعدادی صفر یا رشته (1*01) و یا الحاق این رشته‌ها که گزینه دوم این رشته های ذکر شده را تولید میکند
بنده طبق معمول در خوندن صورت سوال بی دقتی به خرج دادم Sad
جوابم رو اصلاح میکنم
جواب گزینه 1
گزینه ۱ جواب صحیحه. تو عبارت منظم گزینه ۱ رشته حتما باید به ۰ ختم بشه در صورتی که اتوماتون رشته هایی که به ۱ ختم میشن رو هم میپذیره مثل ۰۰۱ که عبارت منظم گزینه ۱ قادر به دریافتش نیست.

(19 مرداد 1390 06:08 ق.ظ)narges_r نوشته شده توسط: [ -> ]فکر میکنم گزینه دوم صحیح باشه چون این شکل یا لاندا تولید میکنه یا تعدادی صفر یا رشته (۱*۰۱) و یا الحاق این رشته‌ها که گزینه دوم این رشته های ذکر شده را تولید میکند

صورت سوال رو دقیق مطالعه کن دوست عزیز Exclamation
جواب گزینه 1
چون کوچکترین رشته در این اتوماتون صفر، لاندا یا 01 است. ولی این عبارت منظم رشته 01 را تولید نمی کند.
(19 مرداد 1390 09:23 ق.ظ)summer_66 نوشته شده توسط: [ -> ]گزینه ۱ جواب صحیحه. تو عبارت منظم گزینه ۱ رشته حتما باید به ۰ ختم بشه در صورتی که اتوماتون رشته هایی که به ۱ ختم میشن رو هم میپذیره مثل ۰۰۱ که عبارت منظم گزینه ۱ قادر به دریافتش نیست.

(19 مرداد 1390 06:08 ق.ظ)narges_r نوشته شده توسط: [ -> ]فکر میکنم گزینه دوم صحیح باشه چون این شکل یا لاندا تولید میکنه یا تعدادی صفر یا رشته (۱*۰۱) و یا الحاق این رشته‌ها که گزینه دوم این رشته های ذکر شده را تولید میکند

صورت سوال رو دقیق مطالعه کن دوست عزیز Exclamation
یکی از مشکلات من اینه که سوالهارا تا انتها نمیخونمBig Grin
منم صورت سوال رو کامل نخوندم گزینه 2 رو زدم اول.
ولی گزینه 3 هم درسته به نظزتون؟
مگه *(1+0) به این معنی نیست که هر رشته ای از 0 و 1؟؟؟
آیا این آتاماتا هم بعد از اینکه یه 0 گرفت اول‌، میتونه هر رشته ای از 0 و 1 رو بگیره؟

001110 مثلا با گزینه 3 قبول میشه ولی با آتماتا خیر. پس گزینه 3 هم میشه جواب سوال.
گزینه یک هم که تابلو هست جواب تست هست.
منتظره نظره دوستان هستم.
بازم ممنون از afagh و بقیه دوستان. بقیه فصل‌ها رو هم کم کم شروع کن afagh .یه هفته زود‌تر اگه بگی مثلا هفته بعد از این مبحث در این ساعت سوال میزارم که سوال اگه داشتیم بفرستیم خیلی خوبه.
(03 شهریور 1390 09:57 ب.ظ)popp نوشته شده توسط: [ -> ]آیا این آتاماتا هم بعد از اینکه یه ۰ گرفت اول‌، میتونه هر رشته ای از ۰ و ۱ رو بگیره؟
بله می تونه

(03 شهریور 1390 09:57 ب.ظ)popp نوشته شده توسط: [ -> ]۰۰۱۱۱۰ مثلا با گزینه ۳ قبول میشه ولی با آتماتا خیر. پس گزینه ۳ هم میشه جواب سوال.
با اتوماتون هم این رشته پذیرفته می شه.

دقت کنید که این آتوماتون یک nfa هست و هر مسیر که باعث بشه رشته مورد نظر پذیرفته بشه، انتخاب می شه.
لینک مرجع