تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: الگوریتم بانکداران
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام دوستان یه سوال براتون گذاشتم لطفاً یه نفر به سوالات من جواب بده .

در چه صورت مثلاً در این سوال می تونیم بگیم سیستم در حالت امن است یا ناامن.؟
تا جایی راه حل و می دونم ، اول میام یه جدول need درست می کنیم بعد احتیاجات هر فرایند را جمع می کنیم تو هر سطر و کمترین سطر و انتخاب می کنیم.( همین جا یه سوال برام پیش اومده بین دو فرایندی که احتیاجاتشون برابره کدوم انتخاب کنم؟) بعد مجموع ستون allocation می گیریم سپس جدول available رو می سازیم و از مجموع allocation کم می کنیم تا available ها A,B,C مشخص بشه بعد سطر جدول need هم حذف میشه خوب مراحل بعد از اینو نمی دونم ؟ و چطور می فهمیم حالت امن .

تا جایی که حل کردم + سوال و ضمیمه می کنم .
مرسی دوستان
در حالت هایی که احتیاجات برابرن اونی اولویت داره که منابع بیشتری ازاد کنه
حالت ناامن وقتیه که منابعمون برای اختصاص دادن به یه فرایند کم باشه. مثلا تا چند منبع جلو بریم و به حد مطلوب منابع ازاد نشه برای فرایند بعدی
(09 آذر 1393 07:30 ب.ظ)Ava.arshad94 نوشته شده توسط: [ -> ]در حالت هایی که احتیاجات برابرن اونی اولویت داره که منابع بیشتری ازاد کنه
حالت ناامن وقتیه که منابعمون برای اختصاص دادن به یه فرایند کم باشه. مثلا تا چند منبع جلو بریم و به حد مطلوب منابع ازاد نشه برای فرایند بعدی

یعنی یک بار available رو محاسبه کردم سری بعد باید از available جدید که بدست آوردم ، مسئله حل کنم ، اگه وقت دارید بزرگوتری کنید مراحل حلش و روی کاغذ برام بیارید ممنونم

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
(09 آذر 1393 07:30 ب.ظ)Ava.arshad94 نوشته شده توسط: [ -> ]در حالت هایی که احتیاجات برابرن اونی اولویت داره که منابع بیشتری ازاد کنه

در حالت هایی که احتیاجات برابرن اونی اولویت داره که منابع بیشتری ازاد کنه یعنی اینکه فرایندی که مقدار مجموع سطر allocation کمتری دارد؟
نقل قول: در حالت هایی که احتیاجات برابرن اونی اولویت داره که منابع بیشتری ازاد کنه یعنی اینکه فرایندی که مقدار مجموع سطر allocation کمتری دارد؟
برعکس.اونی که بیشتر داره.چون وقتی با availabale جمع میشه منابع بیشتری بهمون داده
لینک مرجع