تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: چنددرخت جستجودودویی با عمق4 میتوان ساخت؟
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

لطفا توضیح بدید
دوست عزیز سوال رو لطف کنید کامل بذارید. قسمتی از سوال مشخص نیست.
گزینه 4 که نیست چون عدد کاتالان در صورتی می شد که هیچ محدودیتی لحاظ نمی کرد.
گزینه 3 هم که پرته
یک روش برای ساخت درخت با عمق محدود هست که من توضیح میدم
برای ساخت درخت با n گره به عمق n برابر 2 به توان n-1 هست. چرا n-1. چون برای ریشه که ما حق انتخاب نداریم. ولی برای بقیه داریم. یعنی گره میتونه فرزند چپ باشه یا راست.
حالا اینجا 5 گره(کلید) با عمق n-1 که 4 باشه داریم. فرمولش میشه 2 به توان n-2 ضزب در n-2. باز برای ریشه حق انتخاب نداریم. عمق n-1 که میشه 2 به توان n-2 و ضرب در n-2 چون یه گره به دلیل اینکه عمق یک واحد نسبت به گره ها محدود شده می مونه مه اونم n-2 انتخاب داره که فرزند کدوم گره بشه.
یعنی 2 یه توان 3 ضرب در 3 که میشه 24. تو گزینه ها 25 داریم که این یک واحد اختلاف شاید در ادامه ی سوال که تو عکس نیست رفع شده.
(21 آذر 1393 01:16 ق.ظ)siang292 نوشته شده توسط: [ -> ]دوست عزیز سوال رو لطف کنید کامل بذارید. قسمتی از سوال مشخص نیست.
گزینه ۴ که نیست چون عدد کاتالان در صورتی می شد که هیچ محدودیتی لحاظ نمی کرد.
گزینه ۳ هم که پرته
برای ساخت درخت با n گره به عمق n برابر ۲ به توان n-1 هست. چرا n-1. چون برای ریشه که ما حق انتخاب نداریم. ولی برای بقیه داریم. یعنی گره میتونه فرزند چپ باشه یا راست.
حالا اینجا ۵ گره(کلید) با عمق n-1 که ۴ باشه داریم. فرمولش میشه ۲ به توان n-2 ضزب در n-2. باز برای ریشه حق انتخاب نداریم. عمق n-1 که میشه ۲ به توان n-2 و ضرب در n-2 چون یه گره به دلیل اینکه عمق یک واحد نسبت به گره ها محدود شده می مونه مه اونم n-2 انتخاب داره که فرزند کدوم گره بشه.
یعنی ۲ یه توان ۳ ضرب در ۳ که میشه ۲۴/ تو گزینه ها ۲۵ داریم که این یک واحد اختلاف شاید در ادامه ی سوال که تو عکس نیست رفع شده.

==================
دوست عزیز من موافقم سوالشو کامل نذاشته واینکه جواب حتما 1 یا 2 هست
اما ریشه هر کی نمیتونه باشه هیپ که نیست و فقط هر بار دو انتخاب داره کوچکترین یا بزرگترین
در ضمن واسه انتخاب ریشه در هر سطح شما فقط وفقط باید یا بزرگترین رو بذاری یا کوچکترین رو چرا؟
چون اگر گره هی مث 4 بره ریشه اعدا دوطرفش تقسیم میشن یا 5و 6 ویا 10 هم همینطور در سطوح بعدی هم به همین صورت هر بار در هر سطح شما فقط وفقط یه گره رو بای دقرار بدی واونم یا بزرگترین یا کوچکترین
پس 2 حالت وهر حالت هم حالت جدید داره اگر بزرگترین بر ه ریشه هر بار یا کوچکترین بره هر بار ریشه و اینکه این سوال وقت زیادی میخاد چون فرمول نداره اما اخر سوالشون یه چیزی واس هراهنمایی طراح بینوا گذاشته که دوست ما نذاشتهومارو سردرگم کرده.... منم چون همه سوالو نمیبینم جواب دقیقی ندارم اما شک نکنید هرکدوم میتونه بره ریشه
(21 آذر 1393 01:16 ق.ظ)siang292 نوشته شده توسط: [ -> ]دوست عزیز سوال رو لطف کنید کامل بذارید. قسمتی از سوال مشخص نیست.
گزینه ۴ که نیست چون عدد کاتالان در صورتی می شد که هیچ محدودیتی لحاظ نمی کرد.
گزینه ۳ هم که پرته
برای ساخت درخت با n گره به عمق n برابر ۲ به توان n-1 هست. چرا n-1. چون برای ریشه که ما حق انتخاب نداریم. ولی برای بقیه داریم. یعنی گره میتونه فرزند چپ باشه یا راست.
حالا اینجا ۵ گره(کلید) با عمق n-1 که ۴ باشه داریم. فرمولش میشه ۲ به توان n-2 ضزب در n-2. باز برای ریشه حق انتخاب نداریم. عمق n-1 که میشه ۲ به توان n-2 و ضرب در n-2 چون یه گره به دلیل اینکه عمق یک واحد نسبت به گره ها محدود شده می مونه مه اونم n-2 انتخاب داره که فرزند کدوم گره بشه.
یعنی ۲ یه توان ۳ ضرب در ۳ که میشه ۲۴/ تو گزینه ها ۲۵ داریم که این یک واحد اختلاف شاید در ادامه ی سوال که تو عکس نیست رفع شده.

سلام دوستم میشه بیزحمت فرمولشو بگی چرا انتها ضربدر 3 کردی ؟فرمول کلیش هم میشه بنویسی؟؟ممنون
ادامه سوال گفته ریشه در سطح 1 هست
اینم جواب پورانDodgy

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
(21 آذر 1393 09:38 ب.ظ)abji22 نوشته شده توسط: [ -> ]ادامه سوال گفته ریشه در سطح ۱ هست
اینم جواب پورانDodgy

=====================
اگر تعداد درختهای به عمق حداکثر رو میخای
طبق یه قضیه ریاضی رفتم پیدا کردم
میگه تعداد شکلهای هر درخت=تعداد درختان دودویی bst
پس تعداد درختان دودویی با عمق یا ارتفاع حداکثر میشه =تعداد درختان bst
دودویی ر وبه صورت میانوندی پیماش کن i هر شکل درخت دودویی= یک bst
وچون حداکثر تعداد درختان دودویی با ارتفاع یا عمق حداکثر=2 به توان n-1‌پس بدون شک .هیچ تردیدی جواب 16 هست
با شما سوالت ناقصه نه جواب
در ضمن واسه اثبات حرف من با گره های 1و 2 و 3 یه بار ریشه بذار 1 یه بار 3 بذار هر بار 2درخت تولدی میشه
گره شد 4تا یعنی 2 به توان n-1
لینک مرجع