تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: مشکل در شمارش و بدست آوردن تعداد سیکل در مدار شمارنده
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
[تصویر:  329332_sln0fqfzwjbce1ecamw8.png]
باسلام
ببخشید ...
من گزینه دو را تا یک جاهاییش قبول دارم ...
لطفا من را قانع کنید!!!

اگر از ۰۰۰ شروع به شمارش کنیم => به ۰۰۱و۱۱۰و۰۱۱و۰۰۰ میرسیم....
سوال اول => در بحث فرکانس دقیقش نفهمیدم => الان ما ۴ تا شمارش کردیم و به پنجمی که رسید ریست شد=> همون ۴ تا قبول هس درسته (طبق بحث نموداری (ما باید دنبال یک دوره تناوب باشیم!!! درست گفتم؟؟Undecided)

سوال دوم :
در جواب نوشته دوتا سیکل داریم....
سرجلسه از کجا من بدونم این چنتا سیکل داره؟؟؟؟

سوال آخر :
کلا به نظرتان راهی که ۱۰۰% مطمئن شد و سوالات بحث شمارنده ها رو پاسخ داد چیه؟؟؟ مثلا جدول trace بکشیم و دونه دونه چک کنیم چی به چی میشه ... همه حالات بدست بیاریم ...؟؟؟ یا روش بهتری هم هست؟؟
آیا همیشه بهتره یک جدول بکشیم و[tex]A'\: ,\: \: B'\: \: , C' ,...[/tex] را حساب کنیم؟؟؟
باسلام
لطفا به سوالات پاسخ دهید!
باتشکر
سلام برای بدست اوردن فرکانس
باید تعداد تغییر حالات سیکل رو بشمارید یعنی همون تعداد فلش ها(!) مثلا وقتی ما در اخر باز حالت 000 رسیدیم دیگه حالت جدیدی نیست و همون حالت اولیه است. حالا برای اندازه فرکانس هر FF باید تعداد حرکت های صفر به یک رو بشماریم (قاعدتا درصورت پیش فرض کلاک + است)
در سیکلهایی که نوشته شده برای فلیپ فلاپ A فقط یک حالت در سیکل 4 تایی داریم که فرکانس یک چهارم فرکانس ورودیه.

برای این نوع سوالا در هر صورت ما مجبوریم تک تک حالات رو چک کنیم در حالت عادی هم وقتی بخواییم از 000 شروع کنیم میبینیم فقط نصف حالات توی این سیکل پوشش داده شدند و باید باز از حالاتی که باقی موندن باز شمارش رو شروع کنیم تا جایی که همه حالات رو چک کرده باشیم. اگر D فلیپ فلاپ در صورت سوال باشه که خیلی راحته.

یه توصیه من اینه : زیاد دنبال راه های کوتاه و مختصر نباشید من نتیجه خوبی از این روش ها ندیدم وقتی روال حل رو بلد باشید مطمئنید که جوابتون 100% درسته.Smile
لینک مرجع