تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: تعداد حالات نهایی nfa برای زبان دارای لاندا و فاقد لاندا
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام

اگر زبان L منظم و دارای [tex]\lambda[/tex] باشه آنگاه یک nfa با یک وضعیت نهایی وجود دارد که L را بپذیرد؟چرا؟

درحالی که میدانیم اگر زبان منظم فاقد [tex]\lambda[/tex] باشد چنین nfaای برای آن وجود دارد.
با سلام بله دوست عزیز دقت کنید ما هر NFA میتونیم تبدیلش کنیم به یک NFA معادل تنها با یک حالت پذیرش
چرا؟ چون شما کافیه یک حالت نهایی بکشی و از تمام حالت های نهایی با لاندا بهش وصل کنی و اون حالت های نهایی اولیه را غیر نهایی کنی
زبان چه رشته لاندا را بپذیره چه نپذیره می تونی تبدیلش کنی فرقی نداره با همین روشی که گفتم
موفق باشید.Big Grin
(06 بهمن 1393 06:47 ب.ظ)Hamid_0311 نوشته شده توسط: [ -> ]با سلام بله دوست عزیز دقت کنید ما هر NFA میتونیم تبدیلش کنیم به یک NFA معادل تنها با یک حالت پذیرش
چرا؟ چون شما کافیه یک حالت نهایی بکشی و از تمام حالت های نهایی با لاندا بهش وصل کنی و اون حالت های نهایی اولیه را غیر نهایی کنی
زبان چه رشته لاندا را بپذیره چه نپذیره می تونی تبدیلش کنی فرقی نداره با همین روشی که گفتم
موفق باشید.Big Grin
آخه دیدم شرط گذاشته داخل کتاب گفتم بذار دوباره سوال کنم شاید یه نکته ای داره که چنین شرطی رو گذاشتهBig Grin
ممنونSmile
لینک مرجع