تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: زمان انتظار و بازگشت-سوال 75 کنکور 90 کامپیوتر
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام.بچه ها میشه اینو توضیح بدید؟؟؟
[تصویر:  331491_69m1e2btu6i2zq3ascph.png]
(12 بهمن 1393 09:12 ب.ظ)miladcr7 نوشته شده توسط: [ -> ]سلام.بچه ها میشه اینو توضیح بدید؟؟؟
[تصویر:  331493_69m1e2btu6i2zq3ascph.png]

این سوال طولانی هستش و جوابم تو گزینه ها نیست
فقط نکته اش اینه که همین طوری بر اساس کوانتم 5 میری جلو تا زمانی که پردازش یک میشه صفر و وارد کد دو میشه و چون این یک قسمت بحرانی هست پردازش 3 و 4 نمیتونن وارد بخش بحرانیشون بشن تا زمانی که پردازش 1 زمان 15 اش صفر نشه یکم طولانی هستش وقتی 3 هم بره تو بخش بحرانی باز 4 نمیتونه بره
سلام.من اینجاشو مشکل دارم که وقتی wait میدیم کدوم فرایند باید بلاک شه؟
(12 بهمن 1393 09:24 ب.ظ)miladcr7 نوشته شده توسط: [ -> ]سلام.من اینجاشو مشکل دارم که وقتی wait میدیم کدوم فرایند باید بلاک شه؟

مقدار سمافور ما 1 هست
طبق تعریف سمافور پردازش اول میاد و یک میبینه و صفرش میکنه مشکلی پیش نمیاد میره داخل بحرانی
پردازش 3 حالا هر وقت موقع اش شد که بره داخل میاد میره چک میکنه میگه آیا سمافور مقدارش بیشتر از یک هست یا نه
میبینه صفر هست پس بلاک میشه ، حالا مثلا پردازش 4 هم میخواد بیاد داخل اونم میره باز چک میکنه سمافور و که آیا مقدارش بیشتر از صفر خو نیست پس اونم بلاک میشه
بسیار ممنونم
همچین سوالی بدن سوت زنان محل کنکور را ترک کرده و خود را به نظام وظیفه معرفی میکنم ‎Big Grin
(13 بهمن 1393 12:26 ق.ظ)tm.viper نوشته شده توسط: [ -> ]همچین سوالی بدن سوت زنان محل کنکور را ترک کرده و خود را به نظام وظیفه معرفی میکنم ‎Big Grin

کنکور 90 کامپیوتر بودش این
لینک مرجع