تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: از بين رشته هاي علوم کامپيوتر کدام را ترجيح مي دهيد؟چرا؟
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
از بین رشته های علوم کامپیوتر کدام را ترجیح می دهید؟چرا؟
1-علوم کامپیوتر -سیستم های کامپیوتری
2-علوم کامپیوتر -سیستم های هوشمند
3- مهندسی دانش
4-علوم کامپیوتر -محاسبات علمی
5-علوم کامپیوتر-نظریه محاسبات

مهندسی دانش به کدام رشته نزدیک تر است؟(هنوز مقطع دکتری هم ندارد و برای ادامه تحصیل سخت می شود)
من شخصا دانشگاه برام مهمتره که البته ظاهرا همون هم یه جورهایی دانشگاهی که می خوای بری رو تعیین می کنه.
اونجور که من شنیدم سیستم های کامپیوتری امیرکبیر ، هوش مصنوعی تهران و محاسبات و پیچیدگی و نظریه محاسبه هم شریف بهتر هستن.
پس اول دانشگاه بعد گرایش
درسته؟

(22 بهمن 1393 01:03 ب.ظ)Adelk نوشته شده توسط: [ -> ]من شخصا دانشگاه برام مهمتره که البته ظاهرا همون هم یه جورهایی دانشگاهی که می خوای بری رو تعیین می کنه.
اونجور که من شنیدم سیستم های کامپیوتری امیرکبیر ، هوش مصنوعی تهران و محاسبات و پیچیدگی و نظریه محاسبه هم شریف بهتر هستن.
سلام
اون طور که من شنیدم مهندسی دانش به سیستم های کامپیوتری نزدیکتره
تو بعضی دانشگاه ها هیچ مرزی بین گرایش های مختلف وجود نداره مثلا شریف اصلا گرایش بندی نداره و با توجه به دروسی که تو این دو سال می گذرونید گرایشتون یا محاسبات علمی خواهد بود یا نظریه محاسبه

تو بعضی دانشگاه ها از همان اول که وارد می شسید مرز گرایش ها مشخصه و باید از همون اول تصمیم بگیرید که چه گرایشی رو می خواهید ادامه بدید مثل امیر کبیر
تو بعضی از دانشگاه ها هم شما ترم اول یه سری دروس می گذرونید بعد تصمیم می گیرید مثل تهران

در مورد انتخاب گرایش باید ببیند به کدام حوزه علاقه مندید
سیستم های کامپیوتری رو اطلاع دقیقی ندارم ولی فکر می کنم مثل منطقی و معماری باشه
سیستم های هوشمند که ادامه هوش مصنوعی و شبکه عصبیه
محاسبات علمی می ره به سمت آنالیز عددی و جبر خطی عددی و برنامه ریزی خطی و بهینه سازی و معادلات دیفرانسیل ولی از دیدگاه محاسباتی
نظریه محاسبات هم همون نظریه زبان ها و محاسبه پذیری و پیچیدگی محاسباتی و محاسبات موازی و ایناست.
یه گرایش دیگه هم داره بیوانفورماتیک که یه چیزی بین رشته زیست و آمار و کامپیوتره و بیشتر سعی می شه مفاهیم زیستی رو روی کامپیوتر پیاده سازی کنن
گرایش محاسبات علمی مناسب برای دانشجویان کارشناسی ریاضیات مناسب است نه کسانی که کارشناسی کامپیوتر و فنآوری اطلاعات دارند.
(22 بهمن 1393 01:22 ب.ظ)omid93 نوشته شده توسط: [ -> ]پس اول دانشگاه بعد گرایش
درسته؟
بله ، که البته با توضیحات دوستمون اگه شریف قبول شم پیچیدگی محاسبات خواهم خوند . البته اگه اگه ی بزرگیه Big Grin

(22 بهمن 1393 01:03 ب.ظ)Adelk نوشته شده توسط: [ -> ]من شخصا دانشگاه برام مهمتره که البته ظاهرا همون هم یه جورهایی دانشگاهی که می خوای بری رو تعیین می کنه.
دانشگاه تهران و شهید بهشتی چه گرایش هایی رو دارن؟
????????
(23 بهمن 1393 11:12 ق.ظ)arefeh.hp نوشته شده توسط: [ -> ]دانشگاه تهران و شهید بهشتی چه گرایش هایی رو دارن؟
والا من یکی از دوستام شهید بهشتیه. گرایش خاصی نداره. ینی میگه از اول که قبول بشی گرایش مشخص نیست بعدا تعیین میکنی گرایشتو

(13 اسفند 1393 12:00 ق.ظ)omid93 نوشته شده توسط: [ -> ]????????

من مهندسی دانش (بخاطر اینکه یه مقدار جنبه مدیریتی هم داره)و سیستم کامپیوتری(نزدیک به نرم افزار هستش اما دقیقا نمیدونم خروجیش چیه اینو میتونید بهم جواب بدید Smile
) رو وبعدش سیستم هوشمند. دوتای دیگه بنظرم تئوری تر هستند و کمتر تنوع دارند. البته این نظر شخصیم هست خوشحال میشم که نظر دوستان رو بدونم
لینک مرجع