تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: ASP.NET یا PHP؟؟
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام

داشتم اگهی های استخدامی برای طراحی وب میدیدم ...متوجه شدم اکثرا ASP.NETمی خوان!!!!!!!!!!!!..خیلی کم PHPکار نیاز دارن!!!
چرا اینجوریه؟؟
درصورتی الان سایتهای بزرگ جهان همه با PHPهستن!!...امنیت PHPهم بالاتره!!!

من یکم PHPبلدم میخواستم حرفه ای برم سمتش وقتی اگهی ها رو دیدم خیلی جا خوردم!!
php زبان متن باز هست. کمی محافظت از کدها سخته. اون موقع که میخواستم از حوزه دات نت بیام سمت php، بازارکار php خیلی خوب بود. الانم خیلی بد نیست ولی اکثر مشتریان و همین طور توسعه دهنده ها رفتند سمت CMS های php. جوملا، وردپرس، دروپال و.... چون در اکثر موارد واقعا ارزش نداره کلی وقت و هزینه بذاری و خیلی راحت حاصل کارت دست به دست بچرخه بدون اینکه چیزی به صاحب کار برسه.
سلام. الان بازار کار php هم بد نیست. ولی در کل چون زبان متن بازیه و علایق در ایران به سمت راحت طلبی میره خیلیا ASP ر ترجیح می دن.اما به نظر من هرکس می خواد وبو خوب یاد بگیره باید بره سمت PHP . چون وقتی با PHP کار می کنی واقعا می فهمی اون زیر چی میگذره.
دوستان قبول کنید آمار php کارا داره هر روز بیشتر میشه و فرصت شغلیش کمتر . asp یکمی سختتر هست و پیشنیاز میخوره بهش . واسه همین بازارش هنوز جای خالی داره
اما نگران نباشید برنامه نویسی وب ابزار تجارت الکترونیکه و تا رسیدن ایران به سطح استاندارد جهانی راه زیادی هست .ما بیکار نمیمونیم
لینک مرجع