تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: مسئله اول
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
[تصویر:  42001_1_1379097903.jpg]
برای این سوال بگین کدوم گزینه‌ها مستقل از متن هستند و کدام نیستند. با دلیل
چه گزینه هاش جالبه!!!!! گزینه 1 میگه‌: خودم و 2 درستیم؟؟؟؟!!!Big Grin
چه طراح شوخ طبعی داشته!!Tongue
من گزینه 2 رو میزنم.
گزینه 1 که سرش گرده معاوم نیست چی میگه.تو کنکور اینطو سوالارو نباید بزنیم؟
برای گزینه 3 که من نمیتونم آتاماتا طراحی کنم.
البته 4 هم شاید درست باشه.
برای طراحی آتاماتا باید بیشتر تمرین کنم.
(14 شهریور 1390 12:35 ب.ظ)popp نوشته شده توسط: [ -> ]من گزینه ۲ رو میزنم.
گزینه ۱ که سرش گرده معاوم نیست چی میگه.تو کنکور اینطو سوالارو نباید بزنیم؟
برای گزینه ۳ که من نمیتونم آتاماتا طراحی کنم.
البته ۴ هم شاید درست باشه.
در مورد گزینه 3 بیشتر دقت کن ببین نظرت عوض نمیشهExclamation ببین با استک نمیتونی طراحیش کنی؟ یه راهنمایی میکنم: رمزش توی باز کردن mn هست!
(14 شهریور 1390 12:29 ق.ظ)afagh1389 نوشته شده توسط: [ -> ][تصویر:  42126_1_1379097903.jpg]
برای این سوال بگین کدوم گزینه‌ها مستقل از متن هستند و کدام نیستند. با دلیل

این سئوال کنکور بوده؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!! وای... تا این حد؟!!!!...
سلام. زبان مستقل از متن زبانی است که بشود به یک پشته پیاده اش کنی... به نظر من گزینه 4 رو می شه با یک پشته پیاده کرد ولی 2و3 را نمی شود.
(14 شهریور 1390 01:09 ب.ظ)summer_66 نوشته شده توسط: [ -> ]
(14 شهریور 1390 12:35 ب.ظ)popp نوشته شده توسط: [ -> ]من گزینه ۲ رو میزنم.
گزینه ۱ که سرش گرده معاوم نیست چی میگه.تو کنکور اینطو سوالارو نباید بزنیم؟
برای گزینه ۳ که من نمیتونم آتاماتا طراحی کنم.
البته ۴ هم شاید درست باشه.
در مورد گزینه ۳ بیشتر دقت کن ببین نظرت عوض نمیشهExclamation ببین با استک نمیتونی طراحیش کنی؟ یه راهنمایی میکنم: رمزش توی باز کردن mn هست!
خوب mn رو باز کنیم میشه m تا nتا. مثلا ۳ تا بسته ۲ تایی که باید این مقدار c تولید بشه درسته؟
مثلا ۳ تا a گرفت ۳ تا a بزاریم تو پشته و وقتی نوبت b شد به ازای هر a که از پشته برمیداریم (مثلا یه b بود باید ۳ تا a تو پشته باشه و ۲ تا b بود ۶تا a بزاریم) هر bکه میاد باید باید به تعداد کله aها بزارم در پشته که در آخر برش داریم بشه k تا mn.فکر نکنم اینطور بشه با پشته انجام داد.
یه کار دیگه هم میشه کرد؟
a‌ها برن تو پشته ومثلا۳ تا و b‌ها هم برن تو پشته مثلا ۲ تا b
حالا موقع برداشتن b برداریم تا برسیم به یه a و اون a رو برداری( در همین زمان تعداد b هم به پشته اضافه کنیم و aرو برداریم.خوب حالا تعداد b رو نداریم که بزاریم تو پشته .
نمیتونم خودت راهشو بگو لطفا
Huh
گزینه 4 درسته از نظر من.
(14 شهریور 1390 02:34 ب.ظ)popp نوشته شده توسط: [ -> ]
(14 شهریور 1390 01:09 ب.ظ)summer_66 نوشته شده توسط: [ -> ]در مورد گزینه ۳ بیشتر دقت کن ببین نظرت عوض نمیشهExclamation ببین با استک نمیتونی طراحیش کنی؟ یه راهنمایی میکنم: رمزش توی باز کردن mn هست!
خوب mn رو باز کنیم میشه m تا nتا. مثلا ۳ تا بسته ۲ تایی که باید این مقدار c تولید بشه درسته؟
مثلا ۳ تا a گرفت ۳ تا a بزاریم تو پشته و وقتی نوبت b شد به ازای هر a که از پشته برمیداریم (مثلا یه b بود باید ۳ تا a تو پشته باشه و ۲ تا b بود ۶تا a بزاریم) هر bکه میاد باید باید به تعداد کله aها بزارم در پشته که در آخر برش داریم بشه k تا mn.فکر نکنم اینطور بشه با پشته انجام داد.
یه کار دیگه هم میشه کرد؟
حالا موقع برداشتن b برداریم تا برسیم به یه a و اون a رو برداری( در همین زمان تعداد b هم به پشته اضافه کنیم و aرو برداریم.خوب حالا تعداد b رو نداریم که بزاریم تو پشته .
Huh
وای بر منExclamation این از عواقب حل کردن سوال ساعت 1 نصفه شبه Blush ببخشید منو یه اشتباه خییییییییییییییلی بد کردم!! مخ کاملا تعطیل بوده Sad ببین چه اشتباه زشتی کردم .من mn رو با m+n قاطی کرده بودم!!!!!!!!!!!!!) بچه‌ها بازم از همتون معذرت میخوام UndecidedSad

الان که درست نگاه کردم تست رو دیدم گزینه 2 و 4 درست هستن!
(14 شهریور 1390 06:17 ب.ظ)summer_66 نوشته شده توسط: [ -> ]
(14 شهریور 1390 02:34 ب.ظ)popp نوشته شده توسط: [ -> ]
(14 شهریور 1390 01:09 ب.ظ)summer_66 نوشته شده توسط: [ -> ]در مورد گزینه ۳ بیشتر دقت کن ببین نظرت عوض نمیشهExclamation ببین با استک نمیتونی طراحیش کنی؟ یه راهنمایی میکنم: رمزش توی باز کردن mn هست!
یه کار دیگه هم میشه کرد؟
Huh
وای بر منExclamation این از عواقب حل کردن سوال ساعت ۱ نصفه شبه Blush ببخشید منو یه اشتباه خییییییییییییییلی بد کردم!! مخ کاملا تعطیل بوده Sad ببین چه اشتباه زشتی کردم .من mn رو با m+n قاطی کرده بودم!!!!!!!!!!!!!) بچه‌ها بازم از همتون معذرت میخوام UndecidedSad

الان که درست نگاه کردم تست رو دیدم گزینه ۲ و ۴ درست هستن!

اوکی اشکال نداره عوضش بیشتر سعی کردم که حلش کنم.
حالا گزینه 4 رو میتونی مراحله طراحیشو بگی؟ Big Grin
زبان گزینه 4 یک زبان غیر قطعی هست و شما باید اون رو به دو زبان کوچکتر تفکیک کنید. پس زبان L حاصل اجتماع اون دو زبان خواهد بود.
هر کدام از زبان های کوچک‌تر مستقل از متن هستن( قبول دارید؟) و میدونیم که زبان های مستقل از متن نسبت به اجتماع بسته هستند در نتیجه زبان L مستقل از متن و غیر قطعی هست.
[tex]L = \left \{ {a^{n}b^{m}c^{k} | n=m \right \}} \cup\left \{ a^{n}b^{m}c^{k} | m\leqslant k\right \}[/tex]
منم میگم گزینه 3 مستقل از متن نیست
دلیل هر کدوم از گزینه‌ها رو هم بچه‌ها گفتن
چون خانم آفاق نیستند همانطور که دوستان گفتند گزینه 2و4 مستقل از متن هستند.
لینک مرجع