تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: بررسی سوالات آزمون های آزمایشی مدرسان شریف(مجموعه مهندسی کامپیوتر-نرم افزار)
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
این تاپیک برای بررسی سوالات آزمون های آزمایشی مدرسان شریف در نظر گرفته شده تا بعد از هر آزمون پرسش و پاسخ های مربوطه در این تاپیک صورت بگیرد با آرزوی موفقیت برای همه ی دوستان.
میشه راه حل شمارو برای این بدونم ؟مرسی Smile
115- فرض کنید یک لیست n عنصری از اعداد متمایز به همراه دو عدد k , m داریم (m<=k<=n). می خواهیم m بزرگترین عضو از بین k کوچکترین عضو لیست را از بزرگ به کوچک به دست آوریم . مرتبه ی زمانی بهترین الگوریتم برای انجام این کار کدام است؟
1.Θ(n + k log k)
2.Θ(n log n + m)
3.Θ(n + m log m)
4.Θ(n + m log k)
سلام سوال 63 مدار میخوام بدونم چطور باید کری و اور فلو رو تشخیص داد؟ مرسی
(07 آذر 1394 03:36 ق.ظ)raeika نوشته شده توسط: [ -> ]سلام سوال ۶۳ مدار میخوام بدونم چطور باید کری و اور فلو رو تشخیص داد؟ مرسی

حاصل که صفر نیست z=0
چون مقدار دو تا کری مرحله n-1 و n ام باهم برابره پس v=0
مقدار کری خروجی 1 هستش که c=1
مقدار s م صفر میشه

(06 آذر 1394 05:54 ب.ظ)ashena1 نوشته شده توسط: [ -> ]میشه راه حل شمارو برای این بدونم ؟مرسی Smile
۱۱۵- فرض کنید یک لیست n عنصری از اعداد متمایز به همراه دو عدد k , m داریم (m<=k<=n). می خواهیم m بزرگترین عضو از بین k کوچکترین عضو لیست را از بزرگ به کوچک به دست آوریم . مرتبه ی زمانی بهترین الگوریتم برای انجام این کار کدام است؟
۱/Θ(n + k log k)
۲/Θ(n log n + m)
۳/Θ(n + m log m)
۴/Θ(n + m log k)
اگر با روال سلکشن انجام بدید در زمان n میشه(منظورم بدست آوردن k+1 امین min تو آرایه هستش n+klogN) و طبق اون بیایم عناصر کوچکتر و بزرکتر از min k+1 مثل روال مرتب سازی سریع در دو طرفش جابجا کنیم طوری که چپش k تا کوچیکترین عنصر هستن
با مرتب سازی این k تا عنصر در زمان klogk میشه m تا از بزرگترین ها را با دسترسی مستقیم بدست آورد
و بنظرم چون m<K هستش باید لیست k تایی مرتب بشه نه اینکه لیست m تایی
جواب این سوال رو من n+k log k زدم به دلایلی که بالا گفتم
و از جواب مدرسان اجازه دارم قانع نشم!Rolleyes
دقیقا منم قانع نشدم تازه من یه جواب دیگه آوردم که یه گزینه ی دیگست Smile
(07 آذر 1394 11:05 ق.ظ)Fot30 نوشته شده توسط: [ -> ]
(07 آذر 1394 03:36 ق.ظ)raeika نوشته شده توسط: [ -> ]سلام سوال ۶۳ مدار میخوام بدونم چطور باید کری و اور فلو رو تشخیص داد؟ مرسی

حاصل که صفر نیست z=0
چون مقدار دو تا کری مرحله n-1 و n ام باهم برابره پس v=0
مقدار کری خروجی ۱ هستش که c=1
مقدار s م صفر میشه

من مشکلم تو همون کری n و n-1 هستش با یه مثال میشه توضیحش بدید متوجه نمیشم کدوم کری ها رو میگه
(06 آذر 1394 05:54 ب.ظ)ashena1 نوشته شده توسط: [ -> ]میشه راه حل شمارو برای این بدونم ؟مرسی Smile
۱۱۵- فرض کنید یک لیست n عنصری از اعداد متمایز به همراه دو عدد k , m داریم (m<=k<=n). می خواهیم m بزرگترین عضو از بین k کوچکترین عضو لیست را از بزرگ به کوچک به دست آوریم . مرتبه ی زمانی بهترین الگوریتم برای انجام این کار کدام است؟
۱/Θ(n + k log k)
۲/Θ(n log n + m)
۳/Θ(n + m log m)
۴/Θ(n + m log k)
اگر با روال سلکشن انجام بدید در زمان n میشه(منظورم بدست آوردن k+1 امین min تو آرایه هستش n+klogN) و طبق اون بیایم عناصر کوچکتر و بزرکتر از min k+1 مثل روال مرتب سازی سریع در دو طرفش جابجا کنیم طوری که چپش k تا کوچیکترین عنصر هستن
با مرتب سازی این k تا عنصر در زمان klogk میشه m تا از بزرگترین ها را با دسترسی مستقیم بدست آورد
و بنظرم چون m<K هستش باید لیست k تایی مرتب بشه نه اینکه لیست m تایی
جواب این سوال رو من n+k log k زدم به دلایلی که بالا گفتم
و از جواب مدرسان اجازه دارم قانع نشم!Rolleyes
لینک مرجع